WYCIECZKA NA RUGIĘ ZE SZCZECINA I CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

WYCIECZKA NA RUGIĘ.

Nasze biuro podróży organizuje wycieczki jednodniowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pasjonatów podróży. Tym razem proponujemy ciekawy wyjazd pod nazwą wycieczka na Rugię dla osób ze Szczecina oraz całego województwa zachodniopomorskiego. Program wyprawy zawiera przejazd autokarem klasy lux, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, podatek VAT oraz nieskończenie wiele wrażeń. Wycieczki organizujemy na życzenie grup ze Szczecina, jak i osób z całego województwa w wybranym przez nie terminie.

Odkryj Rugię

Wyspa Rugia

Rugia to największa wyspa na terenie Niemiec. Ze względu na cofający się lodowiec skandynawski Wyspa Rugia została ukształtowana w liczne wzniesienia i wodę. Stanowi to dziś m.in. jedną z głównych atrakcji wyspy Rugia. Krajobraz wyspy jest bardzo atrakcyjny. Wybrzeże Rugii oplecione jest przez liczne laguny i zatoki. Uroku dodają również okalające Wyspę Rugię liczne półwyspy i cyple. W połączeniu z ukształtowanymi wzniesieniami nad brzegiem Morza Bałtyckiego tworzy się wysoki i urwisty klif. Stanowi to jedną z głównych atrakcji Wyspy Rugia. Niemiecka Wyspa Rugia z uwagi na swoją specyfikę jest wyspą typowo turystyczną. Nie znajdziemy na jej terenie skupisk wielkiego przemysłu. Jest to również doskonałe miejsce dla wielbicieli obcowania z naturą w jej czystej postaci. To właśnie na wyspie Rugii znajdziemy wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Najbardziej popularnym jest Park Narodowy Jasmund z charakterystycznym lasem bukowym. Park Narodowy Jasmund rozciąga się nad wybrzeże Morza Bałtyckiego, tworząc urokliwe miejsca. Jednym z bardziej malowniczych miejsc na Rugii jest tzw. Tron Królewski (niem. Königsstuhl). Jest to najsłynniejsza formacja kredowa nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Widok na morze z Königsstuhl potrafi oczarować każdego. A wszystko to Dzięki warstwie podłoża kredowego, które sprawia, że tutejsze morze ma błękitną barwę. Według jednej z legend nazwa Königsstuhl pochodzi od wydarzenia z roku 1715. W trakcie bitwy morskiej król Szwedzki Karol XII był tak zmęczony, że postanowił odpocząć. W tym celu dostarczone miało być władcy krzesło pełniące funkcję królewskiego tronu. Warto wspomnieć, że Park Narodowy Jasmund został wpisany w roku 2011 na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przebywając na Rugii warto wybrać się na Wyspę Hiddensee. Aby dostać się na wyspę Hiddensee, z Rugii należy kierować się w stronę zachodnią. Na miejscu zobaczyć można sielskie morenowe krajobrazy z pięknie wkomponowanymi latarniami morskimi. Sama wyspa była chętnie odwiedzana przez literatów, artystów czy malarzy.  To właśnie na wyspie Hiddensee, zwanej słodkim krajem, artyści szukali inspiracji do dalszych swoich dzieł.

Wycieczka na Rugię

Dzisiejsza Rugia to najpopularniejsza wyspa niemiecka. Większość turystów przybywa na Rugię w miesiącach od kwietnia do października. Główny sezon, związany z wakacjami letnimi trwa od czerwca do sierpnia. Za sprawą licznych hoteli i ośrodków wypoczynkowych każdy znajdzie dla siebie odpowiedni miejsce wypoczynku. W sezonie wakacyjnym to doskonała alternatywa dla rodzin z dziećmi. Dobrym pomysłem na poznanie Wyspy Rugia jest wycieczka rowerowa. Nie tylko za sprawą malowniczych krajobrazów. Wyspa Rugia ma do zaoferowania również inne ciekawe miejsca. Oprócz znanych miejsc jak Przylądek Arkona czy kredowe klify, na Rugii znajdziemy ciekawe miasta. Warto zwiedzić Sassnitz oraz Stralsund. Związki z morzem miasta Sassnitz są widoczne niemal na każdym kroku. Była wioska rybacka, dziś jest prężnie działającym portem morskim. Z miejscowości Sassnitz odpływają promy pasażerskie do Skandynawii. Stralsund z kolei to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasto. Znane najbardziej z funkcjonującego Oceanarium oraz Muzeum Morskiego. Oceanarium w miejscowości Stralsund to największa tego rodzaju placówka w Północnych Niemczech. Oceanarium Stralsund to zarazem doskonałe miejsce na wycieczkę dla rodzin z dziećmi.

Wycieczki z Biurem Podróży Event-tours

Biuro podróży Event-tours organizuje wycieczki na Rugię. Głównymi miastami wyjazdowi są Szczecin oraz Stargard. W sezonie wakacyjnym Biuro Podróży Event-tours oferuje wyjazdy na Rugię dla osób wypoczywających na wybrzeżu. W tym przypadku głównymi miastami wyjazdowymi są Kołobrzeg i Świnoujście. Wycieczka na Rugię w obu przypadkach ma charakter wyjazdu jednodniowego. Biuro Podróży Event-tours zapewnia kompleksową obsługę wyjazdu. Wycieczka organizowana jest z przewodnikiem, dzięki czemu poznamy ciekawe informacje i wątki historyczne. Wyjazd na Rugię to również doskonała wycieczka dla rodzin z dziećmi. Trasa przejazdu autokaru uwzględnia m.in. wizytę w Oceanarium Stralsund. W przypadku wyjazdu z Kołobrzegu trasa przejazdu pokrywa się z trasą nadmorską. Oznacza to, że możliwy jest udział w wycieczce dla osób przebywających na terenie miejscowości letniskowych. Zainteresowane osoby mogą dołączyć z Niechorza, Rewala czy Pobierowa. Biuro podróży Event-tours zaprasza na jednodniową zagraniczną wycieczkę również grupy kolonijne oraz kuracjuszy. W przypadku grup kolonijnych warto rozważyć Rugię w trakcie przewozu powrotnego do miasta, skąd pochodzą uczestnicy. Wyjazd na Rugię to ciekawy pomysł na spędzenie letniego wakacyjnego dnia. Na życzenie grup turystycznych Biuro Podróży Event-tours organizuje również wycieczki wielodniowe na Rugię. W takim wariancie doskonały uzupełnieniem wyjazdu na Rugię jest zwiedzanie Berlina.

OFERTA WYCIECZKA NA RUGIĘ.

Tym razem serdecznie zapraszamy na wycieczkę na Rugię. W ramach przygotowanego przez nas programu oferujemy przejazd mostem na wyspę i podróż w kierunku przylądka Arkona. Po drodze uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć zamek w Ralswiek – obecnie luksusowy hotel znajdujący się w otoczeniu pięknego parku. Obiekt oferuje cudowne wnętrza z zabytkowymi meblami oraz nowoczesne SPA. Kolejno będzie miał miejsce przejazd na parking w Puttgarden i przejazd kolejką turystyczną do grodu Arkony. Piękny widok na klify i Bałtyk z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki, podobnie jak spacer do latarni morskiej i zejście do kamienistej plaży.

Kolejno w ramach wycieczki na Rugię zapewniamy wyjazd do Parku Narodowego Jasmund. Charakteryzują go rosnące tam prastare lasy bukowe oraz przepiękne kredowe klify stromo opadające do morza. To właśnie tutaj znajduje się największa przyrodnicza trakcja Północnych Niemiec, czyli Konigsstuhl (Królewski Tron). Następnym punktem wycieczki będzie przejazd do Sassnitz – to małe Altstad z fragmentami urokliwej, drewnianej architektury uzdrowiskowej oraz port. W porcie warto spróbować Fishbrotchen, czyli tradycyjnego dania, jakim są ryby w bułce. Następnie uczestnicy wycieczki zobaczą najpiękniejszy kurort na wyspie – Binz, z przepiękną architekturą uzdrowiskową i najbardziej reprezentacyjnym stojącym przy nabrzeżu Kurhaus.

CO JESZCZE UWZGLĘDNIA WYCIECZKA NA RUGIĘ?

Podczas wyjazdu wycieczka na Rugię odbędziemy spacer najdłuższym molo w Niemczech (ok.400 m.) na pewno na długo pozostanie w pamięci i pozwoli oderwać się od dotychczasowych zmartwień. Kolejno uczestnicy udadzą się do Prora, gdzie znajduje się słynny ośrodek wypoczynkowy dla Nazistów, będący jednym, długim budynkiem, liczącym 4,5 km długości. Podróżnicy zwiedzą miejscowość Göhren, która szczyci się 7-kilometrową piaszczystą plażą. Nieopodal, wprost z wody, wynurza się Buskam, czyli wielki głaz narzutowy czczony przez dawnych Słowian. Kolejno czeka ich przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową „Pędzący Roland” do Putbuss, miasta – ogrodu założonego w XIX wieku na planie koła. Ogromny kolisty rynek otoczony jest okręgiem, składającym się z białych, klasycystycznych kamieniczek. Do tego założenia urbanistycznego przyłożony jest ogromny park, kryjący w sobie dziesiątki gatunków drzew i krzewów z całego świata oraz ogrody różane i oranżerię.

Zobacz Rugię
Molo na wyspie
Kolejka na wyspie Rugia

TERMINY WYCIECZEK NA RUGIĘ ZE SZCZECINA.

Terminy wyjazdów pod nazw wycieczka na Rugię ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższy termin: 02/07/2024 r.  Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 91 350 85 56 lub 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę na Rugię ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

TERMINY WYCIECZEK NA RUGIĘ 2024:

Wycieczka na Rugię: 02/07/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 09/07/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 16/07/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 23/07/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 30/07/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 06/08/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 13/08/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 20/08/2024 r.

Wycieczka na Rugię: 27/08/2024 r.

Wycieczka na Rugię z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina