WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA

WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Weekend w Pradze to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Liczne muzea, i zachowane zabytkowe centrum miasta o niekwestionowanym pięknie rokrocznie przyciągają rzesze turystów, chcących chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Biuro Podróży Event-Tours zaprasza na wycieczkę ze Szczecina do Pragi. Plan zwiedzania obejmuje historyczne siedziby czeskich władców: Wyszehrad i Hradczany. Drugie z wymienionych miejsc to prawdziwa kopalnia zabytków z Zamkiem Królewskim na czele, obiektami sakralnymi i związanymi z fortyfikacjami, a także urokliwą Złotą Uliczką, stanowiącą prawdziwe must-see Pragi. Na Rynku Starego Miasta odetchniemy w jednej z licznych kawiarenek albo klimatycznych piwiarni, skąd będziemy mogli podziwiać zabytkowy Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym oraz budynki sakralne i świeckie, reprezentujące pełen przekrój stylów architektonicznych od średniowiecza aż po czasy współczesne.

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi i weekend w Pradze.

Stolica naszych południowych sąsiadów Praga od lat przyciąga niezliczone ilości turystów. Nie ma w tym nic dziwnego. Praga ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Malownicze Stare Miasto z ogromem ciekawych zabytków to nie lada gratka dla miłośników zwiedzania. Wielbiciele podniebienia odnajdą w czeskiej kuchni znakomite smaki. Smaku czeskiego piwa nie sposób pominąć podczas pobytu w Pradze. To wszystko sprawia, że wycieczka do Pragi jest zawsze doskonałym pomysłem. Biuro podróży event-tours organizuje wyjazdy do Pragi. Praga jest jedną z popularniejszych celów wycieczkowych. Sprzyja temu doskonałe połączenie drogowe pomiędzy miastami Polski Zachodniej a czeską stolicą. Weekend w Pradze sprzyja dobremu poznaniu głównego miasta Czech. Na turystów czeka szereg atrakcji. Tym samym Biuro Podróży event-tours ma do zaoferowania coś więcej niż tylko klasyczne zwiedzanie Pragi. Warto skorzystać z licznej oferty rejsów turystycznych po Wełtawie. Do dyspozycji mamy szereg opcji od klasycznego 1-godzinnego rejsu po romantyczne rejsy wieczorową porą. Na szczególne polecenie zasługuje wieczorny rejs z muzyką i kolacją na pokładzie. Dzięki temu, podczas romantycznej kolacji możemy zobaczyć również Pragę nocą. A ta wygląda majestatycznie. Innym ciekawym sposobem na weekend w Pradze jest czeska biesiada. To nic innego jak uczta serwowana w jednej z urokliwych knajpek na Starym Mieście. W trakcie biesiady możemy zarówno pośpiewać, jak i potańczyć. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie DJ. Istnieje możliwość zastąpienia DJ przez klasyczne czeskie duo (akordeon i skrzypce). To jednakże propozycja wyłącznie dla zorganizowanych grup turystycznych. Kolejna z naszych propozycji to wieczór ludowy w Pradze. Kolację w tej formie również aranżujemy w restauracji na Starym Mieście. W trakcie kolacji serwowane są wyłącznie dania kuchni czeskiej oraz morawskiej. Wieczór ludowy to również program artystyczny z prezentacją czeskich tańców ludowych i przyśpiewek. Biuro podróży event-tours organizuje również wieczory w Pradze w konwencji średniowiecznej. Za sprawą przygotowanych wcześniej stylizacji uczestnicy biesiady poznają czeskie tradycje. Smakują również czeskich dań specjalnie przygotowanych na grillu.

Praga Czechy

Dzisiejsza stolica Czech to jedno z najpopularniejszych miast na terenie Europy. Obowiązkowym punktem zwiedzania Pragi jest oczywiście Rynek Starego Miasta z pomnikiem Jana Husa. Nieopodal niego możemy zobaczyć słynny zegar astronomiczny Orloj. Zegar Orloj będący czynną atrakcją turystyczną znajduje się na jednej z elewacji Ratusza Staromiejskiego. Spacerując uliczkami Pragi, ruszając od Rynku Starego Miasta, dojdziemy do kolejnej atrakcji Pragi-Mostu Karola. Most Karola to prawdziwy symbol Pragi, łączący dziś dwie dzielnice Mala Strana i Stare Miasto. Z mostu Karola wyłania się już widok na słynną rezydencję czeskich władców, jaką są Hradczany. Zamek na Hradczanach oprócz funkcji historycznej pełni dziś również funkcję reprezentacyjną. To we wnętrzach Zamku znajduje się siedziba prezydenta Republiki Czeskiej. Posiadłość na Hradczanach to znakomite miejsce pełne zabytków architektury. To tu znajduje się słynna Katedra Św. Wita czy Złota Uliczka. Wyjazd do Pragi to również spotkanie z nowoczesnymi formami architektury w stolicy Czech. Biuro Podróży event-tours w programie wycieczki uwzględnia m.in. Tańczący Dom w Pradze, praski metronom czy wjazd kolejką na wzgórze Petrin. Po dotarciu na szczyt możemy wdrapać się na wieżę zwaną Petřínská rozhledna. To nic innego jak stalowa konstrukcja wzorowana na wieży Eiffla w Paryżu. Czeski odpowiednik ma wprawdzie ok. 65 metrów wysokości, aczkolwiek widok z niej na Pragę jest absolutnie majestatyczny. Stolica naszych południowych sąsiadów to również liczne przykłady sztuki nowoczesnej. Liczne rzeźby Davida Cernego czy ściana Johnna Lenona sprawiają, że spacer staje się po prostu fascynujący.

Wycieczki ze Szczecina.

Biuro podróży event-tours organizuje wycieczki do Pragi ze Szczecina oraz Stargardu. Istnieje możliwość dołączenia do grona uczestników wycieczki z Gorzowa Wlkp. oraz z Zielonej Góry. Wyjazd do Pragi zazwyczaj trwa 3 dni. Biuro podróży Event-tours zapewnia kompleksową obsługę wyjazdu. Cena uwzględnia zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, przejazd autokarem i zwiedzanie z przewodnikiem. Największa częstotliwość wyjazdów do Pragi jest w wakacje. Niemniej jednak pełne uroku są wyjazdy do Pragi w trakcie długich weekendów. Stąd propozycje wyjazdów do Pragi w ofercie event-tours są zarówno wiosną, jak i jesienią. Weekend w Pradze to 3 dni doskonałej zabawy. Weekend w Pradze to również możliwość odwiedzenia słynnej miejscowości Karlowe Wary. Urokliwa miejscowość uzdrowiskowa jest, m.in. miejscem skąd pochodzi słynny trunek Becherovka. Dzisiejsze Karlowe Wary tworzą tzw. czeski trójkąt uzdrowiskowy skupiający miejscowości Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkańskie Łaźnie. Ale wyjazdy do Pragi są również realizowane w formule wycieczki jednodniowej ze Szczecina. Taką wycieczkę cechują dwa nocne przejazdy i cały dzień spędzony w Pradze. Pod względem ekonomicznym jest to doskonały sposób na odwiedzenie Pragi za niewielki pieniądze. Wyjazd do Pragi to również wspaniałe uzupełnienie wycieczki do Szklarskiej Poręby. Przebywając w Karkonoszach, warto rozważyć możliwość rozszerzenia programu o wycieczkę jednodniową do Pragi. W trakcie wycieczki jednodniowej ze Szklarskiej Poręby można doskonale poznać zabytki i atrakcje Pragi. W sezonie turystycznym 2022 Biuro Podróży Event-tours planuje otwarcie nowego kierunku Praga i Skalne Miasto. Będzie to połączenie weekendu w Pradze z wizytą w Adrspach. Weekend w Pradze i Skalne Miasto to wycieczka dla Klientów indywidualnych. Głównymi miastami wyjazdowymi są Szczecin i Stargard. Zainteresowani uczestnicy mogą również dołączyć z Gorzowa Wlkp. oraz z Zielonej Góry.

Punkt widokowy, zlokalizowany właśnie na Ratuszu, zapewni nam fantastyczny widok na panoramę stolicy Czech. Przede wszystkim jednak obejrzymy z lotu ptaka całe zabytkowe centrum Pragi, które od kilkudziesięciu już lat obecne jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz zwiedzania miasta proponujemy Państwu także dodatkowe atrakcje, w postaci czeskich wieczorów o charakterze integracyjnym, przebiegających w luźnej atmosferze i przepełnionych wątkami kulturowymi, językowymi oraz kulinariami, pozwalającymi lepiej poznać naszych południowych sąsiadów. Ciekawą atrakcję oferowanej przez nas wycieczki stanowi z całą pewnością rejs statkiem po Wełtawie, dzięki któremu będą mogli Państwo spojrzeć na Pragę z nieco innej perspektywy. Jednym z punktów wycieczki jest dzielnica Strahov znana z obecności największego na świecie stadionu piłkarskiego i drugiego co do wielkości obiektu sportowego, na którym oprócz zawodów odbywają się także koncerty.

Całkowity koszt weekendowego pobytu w Pradze obejmuje ponadto przejazd komfortowym autokarem klasy Lux i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Specjalnie dla Państwa wybieramy hotele na każdą kieszeń tak, aby każdy był usatysfakcjonowany, a nasi przewodnicy są kompetentni i posiadają szeroką wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, dbają o wysoki poziom merytoryczny wycieczki i przez cały wyjazd pozostają do Państwa dyspozycji. Wycieczki do Pragi organizujemy regularnie. Naszą ofertę kierujemy także do szkół i instytucji. Na specjalne życzenie zorganizujemy wyjazd dla większej grupy osób, a termin i program dostosujemy odpowiednio do jej oczekiwań.

WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA.

Do niewątpliwych ciekawostek należy fakt, iż stolica naszych południowych sąsiadów jest oddalona od Szczecina o około 500 km, co sprawia, że do turyści i mieszkańcy ze Szczecina mają bliżej do Pragi aniżeli do Warszawy.

Nasz standardowy plan wycieczki do Pragi przewiduje wyjazd ze Szczecina w piątkowe przedpołudnie, tak aby, około godziny 18.00 zameldować się na miejscu w Hotelu w Pradze. Wieczór przeznaczamy na czas wolny oraz integrację grupy. W sobotnie przedpołudnie ruszamy do zwiedzania Pragi z przewodnikiem. Zobaczymy Ratusz Staromiejski, Plac Wacława, dzielnicę Josefov, Most Karola i Hradczany. W godzinach wieczornych odbędziemy rejs statkiem po Wełtawie. W niedzielne przedpołudnie odwiedzimy Wyszehrad oraz poświęcimy czas na zakupy oraz pamiątki. Do Szczecina wrócimy wieczorem.

W sezonie turystycznym wycieczki do Pragi ze Szczecina oferujemy raz w miesiącu.

Na życzenie grup turystycznych wycieczkę do Pragi ze Szczecina możemy wydłużyć o kolejne dni: zwiedzając m.in. dzielnicę Strahov z największym stadionem piłkarskim świata, wzgórze Petrin z miniaturą wieży Eiffla czy poświęcając czas na tradycyjną czeską obiadokolację w najstarszej knajpie w Pradze – u Fleku – oczywiście z czeskim piwem.

CZESKIE CIEKAWOSTKI.

  • Ruch prawostronny w Czechosłowacji został wprowadzony dopiero w 1939 roku. W Pradze dokładnie 26 kwietnia 1939 o godzinie 3:00.
  • Największym stadionem piłkarskim świata jest stadion Strahov mieszczący się w dzielnicy Pragi o tej samej nazwie, w pobliżu wzgórza Petrin. Jego pojemność to 220.000 miejsc. Obecnie obiekt jest w posiadaniu klubu Sparta Praga, który przekształcił płytę stadionu w 8 boisk treningowych. Na stadionie odbywają się także liczne koncerty i imprezy.
  • W Pradze znajduję się kilkaset świątyń różnych religii, jednocześnie Czechy są najbardziej ateistycznym państwem w Europie. 59% obywateli to ateiści lub agnostycy.
  • Podczas budowy mostu Karola, w XIV wieku, jednym z głównych składników zaprawy murarskiej były jajka (dokładniej, ich białka).
  • Najstarsza karuzela na świecie znajduje się w Pradze, w dzielnicy Vinohrady. W Pradze toczy się akcja książki Zbigniewa Nienackiego pt. „Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”. W fabule powieści pojawiają się m.in. Złota Uliczka, Cmentarz Żydowski, Daliborka, uniwersytet Karola, pomnik rabina Lőwe. Na podstawie książki nakręcono też film „Pan Samochodzik i Praskie Tajemnice”.
Most Karola Praga
Stare Miasto Praga
Wycieczka do Pragi

TERMINY WYCIECZEK DO PRAGI ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Pragi dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższy termin wycieczki to: 
19-21/07/2024
Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 91 350 85 56 lub 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Pragi. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

TERMINY WYCIECZEK DO PRAGI 2024:

WYCIECZKA DO PRAGI: 19-21/07/2024

WYCIECZKA DO PRAGI: 16-18/08/2024

WYCIECZKA DO PRAGI: 13-15/09/2024 WYCIECZKA POTWIERDZONA

WYCIECZKA DO PRAGI: 11-13/10/2024

Wycieczka do Pragi z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina