WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA

WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Weekend w Pradze to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Liczne muzea, i zachowane zabytkowe centrum miasta o niekwestionowanym pięknie rokrocznie przyciągają rzesze turystów, chcących chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Biuro Podróży Event-Tours zaprasza na wycieczkę ze Szczecina do Pragi. Plan zwiedzania obejmuje historyczne siedziby czeskich władców: Wyszehrad i Hradczany. Drugie z wymienionych miejsc to prawdziwa kopalnia zabytków z Zamkiem Królewskim na czele, obiektami sakralnymi i związanymi z fortyfikacjami, a także urokliwą Złotą Uliczką, stanowiącą prawdziwe must-see Pragi. Na Rynku Starego Miasta odetchniemy w jednej z licznych kawiarenek albo klimatycznych piwiarni, skąd będziemy mogli podziwiać zabytkowy Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym oraz budynki sakralne i świeckie, reprezentujące pełen przekrój stylów architektonicznych od średniowiecza aż po czasy współczesne.

Wycieczka do Pragi ze Szczecina

Punkt widokowy, zlokalizowany właśnie na Ratuszu, zapewni nam fantastyczny widok na panoramę stolicy Czech. Przede wszystkim jednak obejrzymy z lotu ptaka całe zabytkowe centrum Pragi, które od kilkudziesięciu już lat obecne jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz zwiedzania miasta proponujemy Państwu także dodatkowe atrakcje, w postaci czeskich wieczorów o charakterze integracyjnym, przebiegających w luźnej atmosferze i przepełnionych wątkami kulturowymi, językowymi oraz kulinariami, pozwalającymi lepiej poznać naszych południowych sąsiadów. Ciekawą atrakcję oferowanej przez nas wycieczki stanowi z całą pewnością rejs statkiem po Wełtawie, dzięki któremu będą mogli Państwo spojrzeć na Pragę z nieco innej perspektywy. Jednym z punktów wycieczki jest dzielnica Strahov znana z obecności największego na świecie stadionu piłkarskiego i drugiego co do wielkości obiektu sportowego, na którym oprócz zawodów odbywają się także koncerty.

Całkowity koszt weekendowego pobytu w Pradze obejmuje ponadto przejazd komfortowym autokarem klasy Lux i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Specjalnie dla Państwa wybieramy hotele na każdą kieszeń tak, aby każdy był usatysfakcjonowany, a nasi przewodnicy są kompetentni i posiadają szeroką wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, dbają o wysoki poziom merytoryczny wycieczki i przez cały wyjazd pozostają do Państwa dyspozycji. Wycieczki do Pragi organizujemy regularnie. Naszą ofertę kierujemy także do szkół i instytucji. Na specjalne życzenie zorganizujemy wyjazd dla większej grupy osób, a termin i program dostosujemy odpowiednio do jej oczekiwań.

WYCIECZKA DO PRAGI ZE SZCZECINA.

Do niewątpliwych ciekawostek należy fakt, iż stolica naszych południowych sąsiadów jest oddalona od Szczecina o około 500 km, co sprawia, że do turyści i mieszkańcy ze Szczecina mają bliżej do Pragi aniżeli do Warszawy.

Nasz standardowy plan wycieczki do Pragi przewiduje wyjazd ze Szczecina w piątkowe przedpołudnie, tak aby, około godziny 18.00 zameldować się na miejscu w Hotelu w Pradze. Wieczór przeznaczamy na czas wolny oraz integrację grupy. W sobotnie przedpołudnie ruszamy do zwiedzania Pragi z przewodnikiem. Zobaczymy Ratusz Staromiejski, Plac Wacława, dzielnicę Josefov, Most Karola i Hradczany. W godzinach wieczornych odbędziemy rejs statkiem po Wełtawie. W niedzielne przedpołudnie odwiedzimy Wyszehrad oraz poświęcimy czas na zakupy oraz pamiątki. Do Szczecina wrócimy wieczorem.

W sezonie turystycznym wycieczki do Pragi ze Szczecina oferujemy raz w miesiącu.

Na życzenie grup turystycznych wycieczkę do Pragi ze Szczecina możemy wydłużyć o kolejne dni: zwiedzając m.in. dzielnicę Strahov z największym stadionem piłkarskim świata, wzgórze Petrin z miniaturą wieży Eiffla czy poświęcając czas na tradycyjną czeską obiadokolację w najstarszej knajpie w Pradze – u Fleku – oczywiście z czeskim piwem.

CZESKIE CIEKAWOSTKI.

  • Ruch prawostronny w Czechosłowacji został wprowadzony dopiero w 1939 roku. W Pradze dokładnie 26 kwietnia 1939 o godzinie 3:00.
  • Największym stadionem piłkarskim świata jest stadion Strahov mieszczący się w dzielnicy Pragi o tej samej nazwie, w pobliżu wzgórza Petrin. Jego pojemność to 220.000 miejsc. Obecnie obiekt jest w posiadaniu klubu Sparta Praga, który przekształcił płytę stadionu w 8 boisk treningowych. Na stadionie odbywają się także liczne koncerty i imprezy.
  • W Pradze znajduję się kilkaset świątyń różnych religii, jednocześnie Czechy są najbardziej ateistycznym państwem w Europie. 59% obywateli to ateiści lub agnostycy.
  • Podczas budowy mostu Karola, w XIV wieku, jednym z głównych składników zaprawy murarskiej były jajka (dokładniej, ich białka).
  • Najstarsza karuzela na świecie znajduje się w Pradze, w dzielnicy Vinohrady. W Pradze toczy się akcja książki Zbigniewa Nienackiego pt. „Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”. W fabule powieści pojawiają się m.in. Złota Uliczka, Cmentarz Żydowski, Daliborka, uniwersytet Karola, pomnik rabina Lőwe. Na podstawie książki nakręcono też film „Pan Samochodzik i Praskie Tajemnice”.
Most Karola Praga
Stare Miasto Praga
Wycieczka do Pragi

TERMINY WYCIECZEK DO PRAGI ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Pragi ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Pragi ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

REZERWUJ JUŻ TERAZ

Wycieczka do Pragi z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE: