ZWIEDZANIE POCZDAMU Z PRZEWODNIKIEM

Przewodnik turystyczny Po Poczdamie

Miasto Poczdam to niewielka, raptem ok. 180 tysięczna miejscowość położona kilkanaście kilometrów w kierunku południowym zachodnim od stolicy Niemiec. Dzisiejszy Poczdam nie jest metropolią. Mimo to ilość zabytków w mieście sprawia, że wycieczki po Poczdamie są bardzo popularne. Ilość atrakcji  (ponad 20 pałaców) i miejsc wartych zobaczenia w Poczdamie jest imponująca. Poczdam leżący nie jako na uboczu Berlina był letnią rezydencją królów Pruskich. Ich spuścizna dziś stanowi niewątpliwy walor tej miejscowości.  To dlatego w roku 1990 zabytki Poczdamu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachęcamy do zwiedzania Poczdamu z polskim przewodnikiem. To doskonała okazja, aby poznać genezę powstania zabytków i ich rolę w historii. A jakie konkretnie atrakcje turystyczne możemy poznać podczas zwiedzania Poczdamu z polskim przewodnikiem. Spacer z przewodnikiem rozpoczynamy od wejścia przy Nowym Pałacu. Sam budynek to majestatyczna barokowa bryła. Nowy Pałac to największy budynek pałacowy w Poczdamie. Następnie spacerujemy pośród kompleksu pałacu Sanssouci. Sam kompleks pałacowo-parkowy to bardzo rozległy teren. Ogród utrzymany jest w stylu francuskim. Oprócz kompleksu Sanssouci na terenie Poczdamu znajduje się jeszcze jeden pałac. Mowa o pałacu Cecilienhof, w którego wnętrzach obradowała tzw. Wielka Trójka w roku 1945. Pamiątką po konferencji poczdamskiej jest pięcioramienna radziecka gwiazda, którą tworzą czerwone kwiaty przed frontem budynku. Pałac znajduje się na terenie olbrzymiego ogrodu, zwanego Nowym Ogrodem. Nowy ogród jest utrzymany w stylu angielskim. Inną ciekawą atrakcją Poczdamu jest miejsce zwane mostem szpiegów. Oficjalna nazwa mostu to Most Glienicke. Most Glienicke jest mostem drogowym nad rzeką Hawelą. W trakcie zimnej wojny most służył jako miejsce wymiany szpiegów przez strony konfliktu. Więcej ciekawych informacji na temat atrakcji i miejsc Poczdamu, a także obiektów muzealnych dowiemy się podczas wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzanie Poczdamu z przewodnikiem i informacje praktyczne.

Biuro podróży event-tours zaprasza do zwiedzania miasta Poczdam z przewodnikiem.  W trakcie zwiedzania poznamy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta Poczdam. A będą to Muzeum w Pałacu Sanssouci, Nowy Ogród, Oranżeria, a także Alexandrowka czy Dzielnica Holenderska w Poczdamie. Przespacerujemy się słynnym parkiem Sanssouci, którego nazwa nawiązuje do prądu literackiego. Sanssouci to zwrot oznaczający w języku francuskim beztroskę. I taką sielankę i beztroskę oferował park dla królów Pruskich oraz gości na terenie letniej rezydencji. Olbrzymie połacie parkowe były przed wiekami również terenami łowieckimi.  Miasto Poczdam zwiedzić z przewodnikiem można w ciągu 1 dnia. Biuro Podróży Event-tours zapewnia polskojęzycznego przewodnika specjalizującego się w tematyce miasta Poczdam. Dzięki temu wycieczka do Poczdamu i zwiedzanie z przewodnikiem przepełnione jest wartościowymi informacjami dotyczącymi dziejów Poczdamu. Polski przewodnik turystyczny w Poczdamie to gwarancja doskonałej organizacji wycieczki. Polski przewodnik turystyczny w Poczdamie to nie tylko klasyczne oprowadzanie wraz z informacją na temat zwiedzanych obiektów. Polski przewodnik turystyczny w Poczdamie to także aranżacja całej wizyty na terenie Poczdamu wraz z doborem atrakcji dla danej grupy wiekowej. Przewodnik turystyczny w Poczdamie to również wycieczki tematyczne po letniej rezydencji władców Niemieckich. Biuro podróży event-tours zapewnia polskiego przewodnika w doskonałych cenach. Dzięki naszej usłudze otrzymasz solidną porcję rzetelnych informacji w cenie dostosowanej dla polskiego turysty. Biuro podróży event-tours zaprasza do skorzystania z usług przewodnika podczas imprez odbywających się na terenie miasta. Wybierasz się na Jarmark świąteczny w Poczdamie, skorzystaj z naszej oferty! Usługa Poczdam zwiedzanie z przewodnikiem dedykowana jest dla grup turystycznych, jak i turystów indywidualnych.

Jak zamówić zwiedzanie Poczdamu z przewodnikiem?

Skontaktuj się z Biurem Podróży Event-tours i ustal dogodny termin wycieczki do Poczdamu.

OFERTA MAJÓWKA 2023 r.

ZWIEDZANIE W DNIU 03/05/2023 r.

Zwiedzanie Poczdamu z przewodnikiem
Poczdam zwiedzanie przewodnik

Zwiedzanie Poczdamu
Poczdam zwiedzanie wycieczki

Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny za usługi przewodnika turystycznego a liczna grupa pilotów i przewodników turystycznych sprawia, że u nas nie ma problemu z dostępnością wykwalifikowanych osób na potrzeby realizacji wycieczki.

JAK ZAMÓWIĆ ZWIEDZANIE POCZDAMU Z PRZEWODNIKIEM?

Szczegółowe informacje i rezerwacje usług przewodnickich możliwe są pod numerem telefonu: 669 44 91 99 lub adres e-mail: biuro@event-tours.pl

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE:

Zwiedzanie Poczdamu z przewodnikiem z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Kielc, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.