ATRAKCJE KOŁOBRZEGU I OKOLIC

Kołobrzeg — atrakcje, które urozmaicą każdą wycieczkę

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Nadmorskie miasta w Polsce zachwycają nie tylko naprawdę przyjemnym piaskiem oraz cudownymi widokami, ale również ciekawymi rozrywkami. Dzięki temu możesz tam spędzić aktywnie swój wolny czas i zobaczyć liczne zabytki oraz lokalne atrakcje. Kołobrzeg jest doskonałym przykładem miejsca, które jest niezwykle popularne, a zarazem nadal pozostaje nieodkryte. Dlatego poznaj najważniejsze atrakcje tej okolicy i spędź tam przyjemny czas — w końcu zasługujesz na to!

latarnia w Kołobrzegu

Atrakcje Kołobrzegu i okolic.

Nadmorskie miasta w Polsce zachwycają nie tylko naprawdę przyjemnym piaskiem oraz cudownymi widokami, ale również ciekawymi rozrywkami. Dzięki temu możesz tam spędzić aktywnie swój wolny czas i zobaczyć liczne zabytki oraz lokalne atrakcje. Kołobrzeg jest doskonałym przykładem miejsca, które jest niezwykle popularne, a zarazem nadal pozostaje nieodkryte. Dlatego poznaj najważniejsze atrakcje tej okolicy i spędź tam przyjemny czas — w końcu zasługujesz na to!

Jakie atrakcje Kołobrzegu i okolic warto zobaczyć?

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę miejsc, które warto zobaczyć, będąc w Kołobrzegu lub okolicach. Atrakcje są dopasowane nie tylko do rodzin z dziećmi, ale również do seniorów bądź dorosłych osób. Z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie, gdzie nie tylko wypocznie, ale też spędzi naprawdę miło swój wolny czas. Zatem skorzystaj z naszych inspiracji i baw się dobrze.

Latarnia Morska

Polskie wybrzeże jest pełne naprawdę malowniczych latarni morskich — nic więc dziwnego, że wiele osób podróżuje właśnie ich śladem. Jeżeli interesują Cię takie budowle, to koniecznie odwiedź latarnię morską znajdującą się w Kołobrzegu. Jej historia sięga 1666 roku i choć została zniszczona w czasie II wojny światowej, to bardzo szybko ją odbudowano. Dzięki temu nadal możesz spoglądać na tę okazałą budowlę — w końcu ma aż 26 metrów. Koniecznie wejdź na szczyt i chłoń cudowne widoki — to z pewnością będzie cudowna atrakcja. Kołobrzeg i okolice tej miejscowości zyskują jeszcze więcej uroku, gdy spojrzysz na nie z tej perspektywy.

Port Morski

Odwiedzając nadmorską miejscowość, z pewnością chcesz spędzić trochę czasu w pobliżu Morza Bałtyckiego. Zatem koniecznie udaj się na spacer po porcie morskim, który jest podzielony na pięć basenów, dzięki czemu teren ten jest naprawdę urozmaicony. W końcu wystarczy tylko krótki spacer, a zobaczysz zacumowane jachty, statki wycieczkowe oraz kutry rybackie. Gwarantujemy, że takie widoki wywołają uśmiech na Twojej twarzy, a przy okazji znajdziesz doskonałe miejsce do zrobienia ciekawych zdjęć. Będąc w okolicy, koniecznie też spróbuj rybę, a najlepiej dorsza — w końcu to właśnie w kołobrzeskim porcie odnotowuje się największy połów dorszy w Polsce.

Molo w Kołobrzegu

Choć kołobrzeskie molo nie jest tak widowiskowe, jak chociażby te w Sopocie, to jednak zachwyca swoim urokiem. Historia tego miejsca sięga 1881 roku, ale podobnie jak w przypadku latarni, tak również molo zostało całkowicie zniszczone w trakcie II wojny światowej. Obecnie molo zwraca uwagę swoją wielkością — ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Tak okazała konstrukcja sprawia, że nawet w trakcie szczytu sezonu bez problemu znajdziesz miejsce na swobodny spacer. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknymi widokami i rozkoszować się tym wyjątkowym nadmorskim powietrzem. Zwróć również uwagę na to, że ta atrakcja Kołobrzegu jest bardzo nowoczesna — wieczorem możesz oglądać wyjątkowe iluminacje świetlne. Taki pokaz na pewno dodatkowo wzbogaci Twój pobyt w tym mieście.

Katedra z XIV wieku

Kołobrzeg zachwyca nie tylko typowymi nadmorskimi atrakcjami, ale również licznymi zabytkami, które dodatkową wzbogacają tę przestrzeń i zachęcają do zwiedzania. Dlatego koniecznie znajdź trochę czasu, by zobaczyć wspaniałą gotycką katedrę z XIV wieku. Choć działania wojenne odcisnęły swoje piętno na tej budowli, to jednak nadal możesz tam znaleźć wiele unikatowych zabytków. Wśród najważniejszych są m.in.:

  • świecznik siedmioramienny z 1327 roku,
  • chrzcielnica z 1355 roku,
  • trzy drewniane ołtarze z XV i XVI wieku,
  • płaskorzeźbę „Ostatnia wieczerza”,
  • wiele wspaniałych obrazów i krucyfiksów.

Zwróć też uwagę na to, że kołobrzeska katedra to ciekawa atrakcja nie tylko ze względu na liczne zabytki, ale również punkt widokowy. W końcu wystarczy, że udasz się na wieżę kościoła, a zobaczysz Kołobrzeg z zupełnie innej perspektywy.

Miasto Myszy

Kolejna atrakcja Kołobrzegu szczególnie zachwyci rodziny z dziećmi. Miasto Myszy to naprawdę unikatowe miejsce, które przypomina mysią norę — podłogi są porośnięte trawą, a korytarze rurkami fluorescencyjnymi. Dzięki temu w środku panuje naprawdę intrygujący klimat, który skutecznie zaciekawi maluchy, choć i Ty z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. W tym miejscu zobaczysz też ponad 500 myszy, a całe muzeum pokaże Ci, jak inteligentne są to stworzenia. Gwarantujemy, że po takiej wycieczce każde dziecko będzie chciało adoptować własną mysz.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Kołobrzeg to naprawdę ciekawe miejsce, ale odwiedzając tę okolicę, nie musisz ograniczać się jedynie do lokalnych atrakcji. W końcu dookoła znajdziesz kolejne miejscowości, które mają wiele do zaoferowania. Szczególnie zwróć uwagę na Ogrody Tematyczne Hortulus — tam na pewno doskonale się zrelaksujesz, ale też przyjemnie spędzisz czas. Gwarantujemy, że odwiedzając to miejsce, nie będziesz narzekać na nudę — w końcu ma aż 28 różnych ogrodów. Każdy z nich ma inną stylistykę, a wśród nich znajdziesz zarówno ogród japoński, francuski, śródziemnomorski, jak i inspirowany Antonio Gaudim.

wycieczka kołobrzeg
Molo Kołobrzeg
wycieczki zorganizowane szczecin
Atrakcje Kołobrzegu z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina