WYCIECZKA TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK

WYCIECZKA TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Cudze chwalicie swego nie znacie! Wiesz gdzie to jest, ale nigdy nie było okazji, żeby tu zajrzeć? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to polecamy poznanie Tajemnic Dolnego Śląska – odwiedzania stolicy regionu Wrocławia czy poznanie Zamku Książ i jego okolic, gdzie poszukiwano Złotego Pociągu

to wszystko zatem oferuje Tobie nasza wycieczka Tajemniczy Dolny Śląsk Zapisz się już dziś!

Wycieczka Tajemniczy Dolny Śląsk to propozycja dla wszystkich osób spragnionych wrażeń podróżniczych po naszym pięknym kraju.

WYCIECZKA TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK

Program

Dzień 1: WAŁBRZYCH – ZAMEK KSIĄŻ – ZAMEK GRODNO

Wyjazd ze Szczecina. Przejazd do Wałbrzycha. W dzielnicy Książ znajduje się jeden z największych zamków w Polsce, którego wzniesienie rozkazał jeszcze w XIII wieku książę Bolko I Surowy. Od XVI wieku przez ponad 400 lat posiadłość była własnością rodziny Hochbergów, którzy uczynili z zamku „Dolnośląski Wersal” – kompleks składający się z ponad 400 pomieszczeń, otoczony pięknym ogrodem, parkiem, sztucznymi ruinami. Podczas II Wojny Światowej hitlerowcy urządzili w zamku archiwum i rozpoczęli pracę nad tajemniczymi korytarzami. Dramaturgii historii Książa dodaje postać księżnej Daisy von Pless, która musiała opuścić swój dom, zabierając ze sobą legendarny sznur pereł. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Sierpnicy (ok. 30 km). Zwiedzanie obiektu znanego jako Podziemne Miasto Osówka, będące częścią Projektu Riese (niem. Olbrzym), czyli największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, tworzonego Górach Sowich i na zamku Książ w latach 1943–1945. Zapoznanie się z tajemniczymi korytarzami i ich przeznaczeniem.
Następnie przejazd do Zagórza Śląskiego (ok. 15 km). Spacer do zamku Grodno położonego na szczycie Choiny, ponad wodami rzeki Bystrzycy. Warownia została wzniesiona, podobnie jak Zamek w Książu, na polecenie Bolka I Surowego. Wielokrotnie przebudowywana uzyskała ciekawe formy architektoniczne. Szczególną uwagę zwraca jednak budynek bramny ozdobiony największym w Polsce sgraffito. Zwiedzanie obiektu łączy się z poznaniem legend i podań w które obfituje historia twierdzy. Zainteresowanie wzbudza również fakt niedawnego odkrycia kolejnych tajemniczych korytarzy pod zamkiem. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: KRZESZÓW – WROCŁAW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Krzeszowa. Zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej, wchodzącej w skład dawnego opactwa cystersów – Europejskiej Perły Baroku, zabytku klasy zerowej. Wewnątrz znajdziemy otoczony kultem obraz Madonny z Dzieciątkiem z I połowy XIII wieku – najstarszy obraz maryjny w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem. Następnie przejazd do Wrocławia (ok 90 km). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczyna się na prawym brzegu Odry, gdzie wznosi się niewielki kościół św. Marcina, który jest jedyną ocalała budowlą z wrocławskiego zamku piastowskiego, przejście pod smukłą katedrę św. Jana Chrzciciela i mostem Tumskim w stronę Wyspy Piasek. Wrocław położony jest nad 5 rzekami i dzięki temu jego architektura obfituje w ogromną ilość mostów, kładek i przejść. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczyna się od wizyty w ogrodach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich i przejścia w kierunku Uniwersytetu, przed budynkiem którego znajduje się słynna fontanna Szermierz. Przejście w kierunku Rynku. Po drodze słynne kamienice Jaś i Małgosia. Na głównym placu miasta wnosi się przede wszystkim wspaniały gotycki ratusz, który jest symbolem miasta. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Szczecina.

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie – 1 nocleg w hotelu ***
wyżywienie – 1 śniadanie i 1 obiadokolacja lub 1 śniadanie w zależności od wykupionej opcji
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE – mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie

WYCIECZKA TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Książ, Podziemne Miasto Osówka, Zamek Grodno, Bazylika w Krzeszowie) oraz usługi przewodnictwa po Wrocławiu – 120 zł/os, kwota zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji – 60 zł/os, kwota zbierana przez pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem)
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Jeżeli podoba Ci się ta wycieczka:

Wycieczka Tajemniczy Dolny Śląsk

koniecznie daj nam o tym znać

Wycieczka Dolny Sląsk
Krzeszów
Stare Miasto Wroclaw

TERMINY WYCIECZEK TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczek Tajemniczy Dolny Śląsk ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Tajemniczy Dolny Śląsk ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Tajemniczy Dolny Śląsk z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolin