WYCIECZKA ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY

WYCIECZKA ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Lubelszczyzna to urokliwa kraina, kojarząca się ze spokojem i malowniczymi widokami. Uroku tego dopełniają zamki, pałace czy sam Lublin będący stolicą regionu! Sprawdź, co kryje ten region i przekonaj się, że nawet niedalekie podróże mogą przed nami odkryć dotąd nieodkryte widoki i miejsca!

To wszystko zatem oferuje Tobie nasza wycieczka Zamki i Pałace Lubelszczyzny. Zapisz się już dziś!

Wycieczka Zamki i Pałace Lubelszczyzny to propozycja dla wszystkich osób spragnionych wrażeń podróżniczych po naszym pięknym kraju.

Zamki i Pałace Lubelszczyzny

Program WYCIECZKA ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY

Dzień 1.
Wyjazd ze Szczecina. Przejazd do Janowca. Zwiedzanie ruin zamku wzniesionego na polecenie Macieja Firleja i jego syna Piotra. Renesansowa twierdza zaprojektowana przez florenckiego architekta Santi Gucciego, a następnie przebudowana w duchu baroku przez kolejnego wybitnego artystę swoich czasów Tylmana z Gameren. Podczas burzliwych kolei losu zamek był miejscem ważnych wydarzeń historycznych, ale także był kilkakrotnie palony i grabiony, by ostatecznie zostać przegrany w karty przez właścicieli i porzucony.
Przejazd na drugą stronę Wisły do Kazimierza Dolnego (ok. 25 km). Przepięknie położone na niewysokich wzgórzach miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Zachowało swój unikatowy charakter sprzed wieków. Nazwę osada otrzymała na cześć założyciela, Kazimierza Sprawiedliwego, natomiast król Kazimierz Wielki ufundował powstanie zamku. Miasto związane jest historycznie także z rodem Firlejów, którzy przejęli je od skarbu państwa za długi wobec nich. spacer po mieście z przewodnikiem. Trasa wiedzie na Wzgórze Zamkowe z basztą, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, następnie na Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny i starymi Jatkami, by doprowadzić na Stary Rynek z kamienicami Przybyłów i kamienicą Gdańską i studnią miejską. O handlowej funkcji miasta przypominają także liczne i bogato zdobione spichlerze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, którego unikalny zespół urbanistyczny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pieszego zwiedzania „Perły renesansu”, jak określa się , wizyta na placach Starego Miasta: Rynku Wielkim i Solnym, przy których znajdują się ratusz, zabytkowe kamienice m.in. Morondarska, Linkowska, św. Kazimierza. Spacer wzdłuż fortyfikacji. Następnie przejazd do wsi Ruszów. Wizyta w Olejarni Świątecznej z pokazem bicia oleju tradycyjnymi metodami. Prowadzący ubrani są w historyczne stroje, odtworzono także tradycyjny wystrój zagrody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

WYCIECZKA ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Kozłówki, niewielkiej wsi nieopodal Lubartowa. Znajduje się tam XVIII-wieczny pałac przebudowany następnie przez rodzinę Zamoyskich. Był on siedzibą rodową aż do 1944 roku, kiedy to właściciele byli zmuszeni do jego opuszczenia. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce który w pełni zachował swój autentyczny wystrój. Wnętrza sprawiają wrażenie, jak gdyby mieszkańcy opuścili je dosłownie przed chwilą. W zabudowaniach pałacowych znajduje się także jedyna w kraju Galeria Sztuki Socrealizmu.
Przejazd do Lublina (ok. 30 km). Zwiedzanie byłego miasta królewskiego, które było siedzibą Trybunału Głównego Koronnego, a także miejscem w którym zawarto słynną Unię pomiędzy Królestwem Polskim i Wielkim Księstwem Litewskim (1569 r.). Spacer po historycznym centrum z przewodnikiem, które obfituje w zabytki. W obrębie Starego Miasta znajduje się Trybunał Koronny, Plac po Farze, Teatr Stary, a także bogato zdobione, renesansowe kamienice m.in. Konopniców, Lubomelskich. Zwiedzanie wspaniałej Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nałęczowa – spacer po uzdrowisku, jedynym w Polsce wyłącznie o profilu kardiologicznym. W Parku Zdrojowym znajduje się Pałac Małachowskich z ławeczką najsłynniejszego kuracjusza jakim był Bolesław Prus, a ponadto sanatorium Józef, Stare Łazienki, pijalnia wody i budynek pijalni czekolady.
Przejazd do Puław (ok 30 km). Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich. Działania Izabeli i Adama Kazimierza doprowadziły na przełomie XVIII i XIX wieku nie tylko do przebudowy obiektu, ale przede wszystkim do rozkwitu Puław, jako ośrodka w którym kształcono młodzież i rozwijano sztukę. Czartoryscy udostępnili swoje prywatne zbiory dla ogółu społeczeństwa, tworząc tym samym pierwsze publiczne muzeum w Polsce. W programie wnętrza pałacowe i spacer ścieżką po parku wzdłuż brzegów Wisły do Świątyni Sybilli. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Szczecina.

WYCIECZKA ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY

Cena zawiera

przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu ***
wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje lub 3 śniadania w zależności od wykupionego pakietu
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE – mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika
ubezpieczenie: KL i NNW

Cena nie zawiera:

kosztów programowych (biletów wstępu, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją biletów, przewodników lokalnych, podatków lokalnych) 90 złotych; opłata zbierana przez pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu
obligatoryjnej dopłaty do obiadokolacji (w przypadku wykupienia opcji ze śniadaniem) płatnej w autokarze u pilota – 100 zł/os
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe

Dopuszczalna waga bagażu

Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.

Dodatkowe miejsce w autokarze

W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.

Dodatkowe informacje

W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2,3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Jeżeli podoba Ci się ta wycieczka:

Wycieczka Zamki i Pałace Lubelszczyzny

koniecznie daj nam o tym znać.

Zamek
Rynek
Pałac

TERMINY WYCIECZEK ZAMKI I PAŁACE LUBELSZCZYZNY:

Terminy wycieczki Zamki i Pałace Lubelszczyzny ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Zamki i Pałace Lubelszczyzny ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Zamki i Pałace Lubelszczyzny z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina.