WYCIECZKA KOTLINA KŁODZKA

WYCIECZKA KOTLINA KŁODZKA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Cudze chwalicie swego nie znacie! Wiesz gdzie to jest, ale nigdy nie było okazji, żeby tu zajrzeć? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to polecamy poznanie Kotliny Kłodzkiej  – odwiedzania miast regionu: Kłodzka, Dusznik-Zdroju, Kudowy-Zdroju czy poznanie miejscowości Wambierzyce i okolic.

to wszystko zatem oferuje Tobie nasza wycieczka Kotlina Kłodzka Zapisz się już dziś!

Wycieczka Kotlina Kłodzka to propozycja dla wszystkich osób spragnionych wrażeń podróżniczych po naszym pięknym kraju.

Wycieczka Kotlina Kłodzka

WYCIECZKA KOTLINA KŁODZKA

Program

Dzień 1: KŁODZKO – DUSZNIKI-ZDRÓJ

Wyjazd ze Szczecina. Przyjazd do Kłodzka.
Swój niepowtarzalny charakter Kłodzko zawdzięcza niezwykle burzliwej i fascynującej ponad 1000-letniej historii. Klimat miasta określają liczne zabytki architektury – historyczny dorobek dawnych mieszkańców oraz dziedzictwo kulturalne. Zwiedzanie rozpoczniemy od Twierdzy Kłodzkiej. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Twierdza Główna położona jest na Górze Fortecznej (369 m n.p.m) w centrum miasta na powierzchni ponad 30 ha. Z jej wyższych partii można podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór, wewnątrz – zobaczyć dobrze zachowane ślady kultury militarnej i wystawy poświęcone historii tego miejsca, a w podziemnych labiryntach – poczuć klimat dawnego żołnierskiego życia. Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem, który opowie m.in. jak wyglądało życia żołnierzy w armii pruskiej, zaprezentują jedną z naszych armat, oprowadzą po kazamatach i bastionach. Następnie spacer po Starym Mieście. Zobaczymy Ratusz Miejski – neorenesansową budowlę powstałą w latach 1887–1890, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przy wejściu do kościoła po lewej stronie zaznaczona jest wysokość, do jakiej sięgała w nim woda podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Na koniec przez gotycki most – wg niektórych najpiękniejszy zabytek Kłodzka. Jest Most św. Jana. z racji swojej formy i wystroju porównywany do mostu Karola w Pradze, i choć mniejszy, to z całą pewnością, jest od niego starszy. Przejazd do Dusznik Zdrój niedużego miasteczka uzdrowiskowego znanego już od 1800 roku. Spacer po Parku Zdrojowym z Dworkiem Chopina – w którym odbywają się koncerty oraz Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: DUSZNIKI-ZDRÓJ, KUDOWA-ZDRÓJ, WAMBIRZYCE.

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. To największa atrakcja historyczno-techniczna na Ziemi Kłodzkiej. Zwiedzanie z przewodnikiem muzeum poznając historię i produkcję papieru. Następnie przejazd do największego uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej, Kudowy Zdrój. Jako uzdrowisko była już znana w 1783 roku, a jej gośćmi byli m.in. Johann Wolfgang Goethe, Bruno Schulz i prawdopodobnie Winston Churchill. Spacer przez przepiękny Park Zdrojowy do „Altany Miłości”, gdzie znajduje się punkt widokowy. Kolejnym punktem jest wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej. 3000 czaszek i piszczeli, jakie pokrywają jej ściany i sufit, szczątki ok. 21000 ofiar w krypcie pod podłogą, nikogo nie pozostawiają obojętnym. Kaplica jest jedynym takim zabytkiem w Polsce, jednym z trzech w Europie. Przejazd do Wambierzyc zwanych „Śląską Jerozolimą”. Zwiedzanie okazałej bazyliki renesansowej, będącej Sanktuarium Maryjnym, do której prowadzą monumentalne, kamienne schody. Świątynia stanowi prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

WYCIECZKA KOTLINA KŁODZKA

Dzień 3: KAMIENIEC ZĄBKOWICKI, ZŁOTY STOK.

Śniadanie. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie nad miastem wznosi się piękny Pałac Marianny Orańskiej. To prawdziwa neogotycka perła architektoniczna nie tylko Kotliny Kłodzkiej, ale całej Polski. Zwiedzanie pałacu z przewodnikiem. Kubatura pałacu wynosi 90 tys. metrów sześciennych, natomiast powierzchnia użytkowa to blisko 20 tys. metrów kwadratowych. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Złotego Stoku, do Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota, które jest położone jest w dolinie Złotego Potoku. Zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), następnie „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Szczecina.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**/***
Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje lub 2 śniadania w zależności od wykupionej opcji
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych: bilety wstępu do Twierdzy Kłodzkiej, Dworku Chopina, Muzeum Papiernictwa, Kaplicy Czaszek, Bazyliki w Wambierzycach, Pałacu Marianny Orańskiej, Kopalnia w Złotym Stoku, opłat parkingowych, opłat związanych z wcześniejszą rezerwacją, opłat administracyjnych – 130 PLN/osoba, płatne u pilota w autokarze w dniu rozpoczęcia imprezy

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 10.000 PLN

Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3,5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).

Jeżeli podoba Ci się ta wycieczka:

WYCIECZKA KOTLINA KŁODZKA

koniecznie daj nam o tym znać

Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
Wambierzyce

TERMINY WYCIECZEK KOTLINA KŁODZKA.

Terminy wycieczki Kotlina Kłodzka ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Kotlina Kłodzka ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

REZERWUJ JUŻ TERAZ
Wycieczka Kotlina Kłodzka z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina.