WYCIECZKI DO OGRODÓW HORTULUS W DOBRZYCY

WYCIECZKI DO OGRODÓW HORTULUS W DOBRZYCY

Zapraszamy na wycieczkę do Dobrzycy. Na terenie niewielkiej Dobrzycy znajduje się jedne z najciekawszych ogrodów botanicznych w północnej Polsce. Fenomenem Ogrodów w Dobrzycy jest geneza ich powstania. Ogrody Hortulus w Dobrzycy zostały założone w 1992 r. przez miejscowych pasjonatów botaniki. Od samego początku Ogrody w Dobrzycy były systematycznie rozbudowywane. Dziś stanowią jeden z walorów turystycznych Pomorza Zachodniego. Z uwagi na swoje położenie Ogrody w Dobrzycy są chętnie odwiedzane przez turystów.

wycieczki zorganizowane szczecin

Wycieczka do Dobrzycy

Dobrzycę od Kołobrzegu dzieli odległość 25 km. Jeszcze bliżej z Dobrzycy jest do Ustronia Morskiego czy Sarbinowa-ok. 14 km. Sprawia to, że wycieczka do Ogrodów w Dobrzycy jest doskonałym, pomysłem dla wczasowiczów przebywających nad morzem. Wycieczka do Ogrodów Hortulus Dobrzyca to również oferta wycieczki dla kuracjuszy przebywających na terenie zachodniopomorskich uzdrowisk. Wycieczki dla kuracjuszy z Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju czy Kamienia Pomorskiego są w ofercie Biura Event-tours. Z tego tytułu szacuje się, że w sezonie Ogrody są odwiedzane niemal przez 200 000 turystów.

Ogrody hortulus Dobrzyca

Dzisiejsze Ogrody w Dobrzycy to kompleks dwóch niezależnych od siebie pokazowych ogrodów. Pierwszy z nich to ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca. Zostały one założone w roku 1992. Ogrody hortulus Dobrzyca są utrzymane w stylu francuskim, z dbałością o każdy roślinny detal. Ogród Hortulus Dobrzyca jest podzielony na strefy tematyczne. Znajdziemy tu specjalnie przygotowaną architekturę i roślinność z różnych stref kontynentalnych. Na terenie Ogrodów Hortulus zlokalizowany jest ogród japoński, francuski oraz śródziemnomorski. Spacerując po Ogrodzie Hortulus, odnajdziemy również roślinność wzorowaną na naturalnym krajobrazie. Stąd na terenie Ogrodów znajduje się: ogród wodny, skalny, ciszy, ogród baśni czy ogród światło cień. Drugi z Ogrodów, zwany Spectabilis, powstał w 2014 roku. Ogród Spectabilis utrzymany jest w stylu angielskim z przewagą roślinności trawiastej. Co wyróżnia Ogród Spectabilis od Hortulusa? Najbardziej znanym elementem Ogrodów Spectabilis jest labirynt z wieżą widokową. Nie jest to jednak zwyczajny labirynt. Jego wyjątkowość polega na tym, iż do budowy labiryntu zostało wykorzystane 18000 sadzonek grabu. Dziś jest to największy na świecie labirynt grabowy. W centralnym punkcie labiryntu znajduje się wspomniana wcześniej wieża widokowa. Za sprawą spiralnych schodków można dostać się na wysokość 18 metrów nad grabowym labiryntem. Wówczas można podziwiać malowniczą panoramę labiryntu.

Wycieczka Ogrody w Dobrzycy ze Szczecina

Wycieczka do Dobrzycy jest stałym elementem oferty Biura Podróży Event-tours ze Szczecina. Wycieczka do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy jest jednodniową wycieczką autokarową organizowaną przez Biuro Podróży Event-tours. Czas zwiedzania jednego ogrodu to 90 minut. Biuro Podróży Event-tours organizuje wycieczki autokarowe do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy w sposób kompleksowy. Nasi uczestnicy na miejscu w ogrodach poznają liczne ciekawostki i atrakcje związane z pielęgnacją kwiatów. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus w Dobrzycy odbywa się z przewodnikiem. Do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy warto wybrać się niezależnie od pory roku. Po czasie zwiedzania z przewodnikiem można skorzystać z oferty gastronomicznej. Warto jednak udać się do centrum ogrodniczego gdzie znajduje się market ogród i galeria. W markecie ogród i galeria można dokonać zakupu sadzonek, które wcześniej znajdowały się na trasie spaceru. Niemal wszystkie rośliny, o których opowiadał wcześniej przewodnik, są dostępne w markecie ogród i galeria. Na terenie Ogrodów Hortulus w Dobrzycy organizowany jest dorocznie Festiwal Kwiatów Jadalnych. To zarazem doskonała okazja do wycieczki do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Czym jest Festiwal Kwiatów Jadalnych w Dobrzycy? Festiwal Kwiatów Jadalnych to nic innego jak wspaniały festyn, podczas którego prezentuje się kwiaty jadalne. Podczas Festiwalu Kwiatów odbywają się prelekcje i warsztaty. Festiwal Kwiatów Jadalnych to prezentacje sposobów uprawy kwiatów jadalnych. Festiwal Kwiatów Jadalnych to również opis wykorzystywania takich kwiatów w gastronomii, florystyce czy kosmetyce. Czas zwiedzania Ogrodów podczas Festiwalu Kwiatów Jadalnych sięga nawet kilku godzin. Biuro podróży event-tours organizuje wycieczki na Festiwal Kwiatów Jadalnych ze Szczecina. W przypadku grup istnieje możliwość wyjazdu z dowolnej miejscowości. Specjalna oferta dotyczy wycieczki dla kuracjuszy. W przypadku wycieczki dla kuracjuszy biuro zapewnia zwiedzanie ogrodów w Dobrzycy z zestawem tour-guide. Dzięki zestawom słuchawkowym każdy z uczestników usłyszy ciekawe informacje w odległości do 300 metrów od przewodnika. Wycieczki dla kuracjuszy event-tours organizuje z Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju, Kamienia Pomorskiego i Świnoujścia. Wycieczki dla kuracjuszy do Ogrodów w Dobrzycy organizowane są od marca do października. Wycieczka do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy może być zrealizowana również jako wycieczka szkolna. Biuro Podróży event-tours zaprasza wszystkie placówki edukacyjne do zapoznania się z naszą ofertą wycieczki do Dobrzycy. Zapraszamy wszystkie szkoły ze Szczecina, Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego czy Połczyna-Zdroju do skorzystania z wycieczki do Dobrzycy. Szkoły mogą zrealizować również wycieczkę tematyczną do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Wycieczka tematyczna do Dobrzycy może być związana z profilem szkoły lub jako doskonała lekcja przyrody.

WYCIECZKA ZE SZCZECINA DO OGRODÓW HORTULUS W DOBRZYCY.

Podróż autokarem zajmuje około 2,5 godziny licząc od momentu wyjazdu ze Szczecina. Z uwagi na fakt, iż Dobrzyca położona jest zaledwie ok 160 km od Szczecina, naszą wycieczkę rozpoczynamy zwykle ok godziny 7.00. Proponujemy przejazd w godzinach porannych, unikając w ten sposób nadmiernego ruchu drogowego. Przejazd to okazja do wypoczynku przed całym dniem atrakcji, jakie czekają na nas już od samego przyjazdu do Dobrzycy.

CO OFERUJE PROGRAM WYCIECZKI DO OGRODÓW HORTULUS W DOBRZYCY.

Nasz standardowy program jednodniowej wycieczki do Dobrzycy przewiduje zwiedzanie Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy, w których zobaczymy kolekcję roślin rzadko występujących w Polsce, takich jak: sośnica japońska (Sciadopitys verticillata), mamutowiec olbrzymi (Sequoiadendron giganteum), metasekwoja chińska (Metasequoia glyptostroboides), cypryśnik błotny (Taxodium distichum), kryptomeria japońska(Cryptomeria japonica), cedr (Cedrus sp.), miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba), choina kanadyjska (Tsuga canadensis), tulipanowiec (Liriodendron sp.), perełkowiec japoński (Styphnolobium japonicum), bukan (Nothofagus sp.), kasztan jadalny (Castanea sativa), parocja perska (Parrotia persica).

Przewidujemy również czas wolny na odpoczynek pośród drzew i krzewów.

W podróż powrotną do Szczecina udajemy się około godziny 14.00. Czas przejazdu autokarem przeznaczamy na odpoczynek po dniu pełnym atrakcji i niespodzianek. Do Szczecina przyjeżdżamy około godziny 16.30.

Powyższy program wycieczki do Dobrzycy można w dowolny sposób modyfikować w zależności od oczekiwań grupy, o np. o uwzględnienie zwiedzania drugiego Ogrodu o nazwie Spectabilis ze słynnym labiryntem, który możemy zaoferować Państwu po wcześniejszym ustaleniu z pracownikami naszego Biura.

Wycieczka do Przelewic
Przelewice
wycieczki zorganizowane szczecin

TERMINY WYCIECZEK DO OGRODÓW HORTULUS DOBRZYCY ZE SZCZECINA.

Termin wycieczki do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy ze Szczecina to 16/07/2022 r. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na najbliższą wycieczkę do Ogrodów Hortulus ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

REZERWUJ JUŻ TERAZ

Wycieczka do Ogrodów Hortulus z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina