STRALSUND ATRAKCJE

STRALSUND ATRAKCJE

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Urokliwa okolica nad Morzem Bałtyckim, bliskość granicy z Polską – to wszystko sprawia, że coraz więcej turystów odwiedza Stralsund. Jednak to atrakcje tego miejsca szczególnie przyciągają uwagę. Miasto, choć niewielkie, to zapewnia rozrywkę na jednodniowy bądź weekendowy wyjazd. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tzw. bramy do Rugii? Zatem zapraszamy w podróż po najważniejszych zabytkach miejscowości Stralsund.

Stralsund

Stralsund atrakcje, które musisz zobaczyć

Urokliwa okolica nad Morzem Bałtyckim, bliskość granicy z Polską – to wszystko sprawia, że coraz więcej turystów odwiedza Stralsund. Jednak to atrakcje tego miejsca szczególnie przyciągają uwagę. Miasto, choć niewielkie, to zapewnia rozrywkę na jednodniowy bądź weekendowy wyjazd. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tzw. bramy do Rugii? Zatem zapraszamy w podróż po najważniejszych zabytkach Stralsund.

6 atrakcji, które warto zobaczyć w Stralsund

Z Pomorza Zachodniego wystarczy maksymalnie kilka godzin, by znaleźć się w Stralsundzie. Dzięki temu możesz szybko i łatwo dostać się do naprawdę malowniczego miasta, które liczy sobie ok. 50 tys. mieszkańców. Znajdują się tam liczne atrakcje, więc spędzisz tam miło czas, a przy okazji wypoczniesz, bo uliczny gwar nie jest tak przytłaczający, jak w dużych metropoliach. Po przyjeździe do Stralsundu, na pewno nie będziesz narzekać na nudę – wystarczy tylko pomoc przewodnika czy dobrze zorganizowana wycieczka z biurem podróży, a na pewno zwiedzisz wszystkie najważniejsze zabytki. A naprawdę jest tam, co oglądać – sam się o tym przekonaj!

Oceanarium

Jedną z najważniejszych atrakcji Stralsundu jest oceanarium – bardzo ciekawa oferta dla szkół, rodzin z dziećmi, ale też dla osób, które chcą zobaczyć wiele niespotykanych gatunków zwierząt. Poza tym oceanarium znajduje się w nowoczesnym i przestronnym budynku, który został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić zwiedzanie. W środku znajdziesz 45 akwariów, a największe z nich ma pojemność 2,6 milionów litrów. Panoramiczna szyba robi ogromne wrażenie, a poza tym pozwala jeszcze lepiej przyjrzeć się pływającej w środku ławicy.

Oceanarium zostało podzielone na wiele części – Akwarium Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Oceany Świata, Morze dla Dzieci itp. Dzięki temu w trakcie wycieczki możesz zobaczyć wiele fascynujących gatunków roślin i zwierząt, a poza tym zdobędziesz więcej informacji na ich temat. Koniecznie odwiedź też taras, gdzie swoje królestwo mają Pingwiny Peruwiańskie, tym bardziej że odbywają się tam też pokazy w trakcie ich karmienia.

Stare Miasto

Kolejnym punktem na mapie atrakcji Stralsundu jest Stare Miasto, które od 2002 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część miasta wyróżnia się wieloma zabytkowymi budynkami, które zostały starannie odrestaurowane. Dzięki temu nadal widoczne są tam wpływy minionych epok. Na Starym Mieście znajduje się aż 500 zabytków – domów kupców, kościołów bądź urokliwych uliczek. Dlatego koniecznie idź na spacer i zwróć uwagę na ich architektoniczny kunszt. Zauważ, że Stare Miasto jest też dobrym punktem rozpoczęcia wycieczek.

Ratusz w Stralsundzie

Jedną z najważniejszych wizytówek Starego Miasta w Stralsundzie jest jego ratusz. Budynek szczególnie zwraca uwagę swoją „ażurową” ścianą – jest tak nazywana ze względu na jej liczne zdobienia, witraże oraz strzeliste wieże. Dlatego koniecznie przygotuj aparat! Ten gotycki budynek jest zbudowany z cegieł i jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego – zatem tym bardziej warto go zobaczyć. Będąc tam, zwróć również uwagę na sześć herbów zamieszczonych na ścianie budynku.

 

Kościół św. Mikołaja

Lubisz odwiedzać zabytkowe kościoły? Zatem koniecznie odwiedź Stralsundzką farę, która znajduje się w sąsiedztwie ratusza. Kościół św. Mikołaja został wybudowany w stylu gotyckim z czerwonej cegły, a jego dwie wieże górują nad okolicą, dlatego z łatwością zobaczysz je z różnych punktów w mieście. Warte uwagi jest również wnętrze kościoła, gdyż znajdują się tam bardzo dobrze zachowane elementy z XIII, XIV i XV wieku. Ze względu na ogromną wartość historyczną i architektoniczną koniecznie przyjrzyj się licznym malowidłom naściennym, tryptykom, rzeźbom oraz zegarowi astronomicznemu, który jest uważany za najstarszy w Europie. Poza tym wnętrze fary jest przykładem dobrze odrestaurowanego budynku, gdzie wykorzystano żywe i jasne kolory.

Port

Stralsund jest otoczony przez wodę – z jednej strony znajduje się cieśnina Strelasund, a z innych jeziora. Dzięki temu zyskasz doskonałe miejsce do spacerowania, podziwiania widoków oraz rozkoszowania się okolicą. Poza tym woda sprawia, że śródmieście swoim wyglądem przypomina wyspę. W mieście przygotowano też kilka punktów – dookoła portu i nie tylko – gdzie możesz spędzić czas na łonie natury. Promenada Sund to także jedna z atrakcji Stralsundu. Koniecznie idź tam na spacer, a spędzisz miło czas i zyskasz energię do dalszego zwiedzania.

Muzeum Morskie

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją wiedzę zdobytą w oceanarium, to koniecznie wybierz jeszcze jedną atrakcję Stralsundu – Muzeum Morskie. Tym bardziej że placówka mieści się w dawnym klasztorze św. Katarzyny, dzięki czemu budynek jest bardzo klimatyczny i nadaje wnętrzu jeszcze więcej charakteru. W muzeum zobaczysz liczne akwaria, gdzie znajdują się m.in. tropikalne ryby morskie oraz egzotyczną faunę. Wystawy są uzupełnione o dokładne opisy, dzięki którym zdobędziesz sporo informacji na ich temat, a wycieczkę będziesz kończyć ze świadomością dobrze spędzonego czasu.

Wizyta w Oceanarium Stralsund
wycieczki zorganizowane szczecin
Wycieczka do Stralsund
Atrakcje Stralsund z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina