ATRAKCJE POJEZIERZA DRAWSKIEGO-BLOG

ATRAKCJE POJEZIERZA DRAWSKIEGO-BLOG

BIURO PODRÓŻY EVENT-TOURS

Masz ochotę na chwilę relaksu i odpoczynku od zatłoczonych miast? Zatem udaj się w naprawdę magiczną okolicę, gdzie zyskasz energię do pracy, ale też zapomnisz o codziennych problemach. Tego wszystkiego doświadczysz, odwiedzając Pojezierze Drawskie. Atrakcje tego miejsca zachwycą Cię swoim urokiem, a przy okazji odkryjesz kolejny wyjątkowy region Polski.

Atrakcje Pojezierza Drawskiego-Blog

Atrakcje Pojezierza Drawskiego, które warto zobaczyć.

Masz ochotę na chwilę relaksu i odpoczynku od zatłoczonych miast? Zatem udaj się w naprawdę magiczną okolicę, gdzie zyskasz energię do pracy, ale też zapomnisz o codziennych problemach. Tego wszystkiego doświadczysz, odwiedzając Pojezierze Drawskie. Atrakcje tego miejsca zachwycą Cię swoim urokiem, a przy okazji odkryjesz kolejny wyjątkowy region Polski.

Odkryj Pojezierze Drawskie

5 najważniejszych atrakcji Pojezierza Drawskiego

Liczne punkty widokowe, wspaniałe krajobrazy, wyjątkowe zabytki oraz możliwość uprawiania aktywnej turystyki – to wszystko zapewnia Pojezierze Drawskie. Tam spędzisz przyjemny czas z daleka od miejskiego zgiełku, a przy okazji zobaczysz wiele naturalnych atrakcji Pojezierza Drawskiego. Do wyboru masz liczne miejsca, gdzie odpoczniesz, zregenerujesz siły i po prostu zbliżysz się do natury – spośród takiego dobra naprawdę trudno jest wybrać najważniejsze atrakcje. Dlatego skorzystaj z naszych propozycji, a dzięki temu na pewno zakochasz się w tym regionie.

Odkryj Pojezierze Drawskie

Szczecinek

Jednym z najważniejszych miast na terenie Pojezierza Drawskiego jest Szczecinek. Odbywają się tam przeróżne wydarzenia kulturalne, a przy tym stanowi ciekawą alternatywę dla nadmorskich miejscowości. Szczecinek zachwyca swoim urokiem oraz spokojem, który tak przyciąga przyjezdnych, dlatego zapewne również i Ty poczujesz ten klimat. Miasto warto odwiedzić nie tylko ze względu na wspaniałe krajobrazy, które je otaczają, ale również liczne zabytki m.in. zabytkowy park. Koniecznie udaj się tam na spacer, ponieważ teren ten powstał w XIX w. na wzór angielskich ogrodów. Poza tym jest to dobry teren do rozpoczęcia dalszego zwiedzania Szczecinka, gdyż w pobliżu znajduje się też starówka z neogotyckim ratuszem.

W Szczecinku znajdziesz wiele budynków z XIX wieku, dzięki temu wystarczy krótka przechadzka po okolicy, by zobaczyć prawdziwą mieszankę stylów architektonicznych – neogotyku, neorenesansu oraz neobaroku. Poza tym te miasto idealnie nadaje się na nocleg i punkt początkowy wycieczki po atrakcjach Pojezierza Drawskiego.

Wycieczka Połczyn-Zdrój, Czaplinek, Borne Sulinowo

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

Już w 1688 roku odkryto pierwsze źródła leczniczej wody na terenie Połczyna-Zdrój, co pozwoliło na stopniowy rozwój tej miejscowości. Prawdziwy rozkwit nastąpił w XIX wieku, kiedy to powstało wiele stylowych budynków, które możesz nadal podziwiać. Dzięki temu całe miasteczko ma wyjątkowy urok oraz prawdziwie historyczny klimat. Zauważ, że to uzdrowisko warto odwiedzić nie tylko jako kuracjusz, ale też jako turysta, ponieważ Połczyn-Zdrój ma wiele do zaoferowania. Szczególnie zwróć uwagę na park zdrojowy, który ma blisko 80 hektarów – spotkasz tam naprawdę stare i piękne drzewa, fontanny, kolekcję roślin górskich oraz basen. W okolicy uzdrowiska znajduje się też starówka, XVII wieczny zamek oraz piesze i rowerowe szlaki turystyczne. Dlatego poznając atrakcje Pojezierza Drawskiego, koniecznie odwiedź Połczyn-Zdrój.

Borne Sulinowo

Szukasz naprawdę nietypowych atrakcji Pojezierza Drawskiego? Zatem Borne Sulinowo na pewno spełni Twoje oczekiwania, ponieważ jest to jedno z najbardziej tajemniczych miast w Polsce. Zauważ, że prawa miejskie Borne Sulinowo otrzymało dopiero w 1993 roku, kiedy to zostało oficjalne otwarte. Na przestrzeni lat na tych terenach powstała nowoczesna baza wojskowa III Rzeszy, w trakcie II wojny światowej powstał tam obóz jeniecki, a po jej zakończeniu miasto zostało przejęte przez Armię Czerwoną. Dzięki tej burzliwej historii na terenie Borna Sulinowa nadal możesz podziwiać wiele pozostałości z tego okresu np.:

  • dawna kantyna oficerska – obecnie znajduje się tam Urząd Miejski,
  • warownia,
  • siedziba wojskowej straży pożarnej,
  • areszt wojskowy,
  • dom oficera.

Czaplinek

Chcesz odwiedzić miasto, które zostało założone przez Templariuszy? Czaplinek jest jedną z najważniejszych atrakcji Pojezierza Drawskiego, gdzie nadal możesz znaleźć wiele średniowiecznych zabytków, które dodają temu terenowi unikatowego charakteru. Przyjeżdżając do tego miasta, koniecznie zwróć uwagę na kościół pw. Świętej Trójcy, który został wybudowany w XII wieku, gdzie znajduje się wyjątkowy barokowy ołtarz baldachimowy z XVIII wieku. Poza tym kościół, choć niewielki, to przyciąga wzrok i zachwyca historycznymi detalami.

Będąc w Czaplinku, koniecznie udaj się nad przystań żeglarską, która zachęca do spacerowania i podziwiania. W pobliżu znajduje się też kąpielisko oraz park linowy, więc na pewno nie zabraknie Ci rozrywek nawet podczas dłuższego pobytu.

Drawski Park Krajobrazy

Choć wiele z atrakcji, które zostały wcześniej wymienione, znajdują się na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, to i tak warto wyodrębnić ten przyrodniczo cenny region. Głównie ze względu na urozmaicone ukształtowanie terenu, dzięki czemu możesz podczas tej samej wycieczki wspinać się po wzniesieniach, a za chwilę podziwiać piękne jeziora np. Stare Drawsko. Ważne jest także to, że na terenie parku występuje 40 gatunków roślin chronionych i 7 rezerwatów przyrody, więc na pewno znajdziesz kolejne warte odkrywania miejsce na turystycznej mapie Polski.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE:

Odkryj Pojezierze Drawskie z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina