WYCIECZKA DO OCEANARIUM STRALSUND

WYCIECZKA DO OCEANARIUM STRALSUND

To nasza super propozycja: wycieczka do Oceanarium Stralsund. Miejsce to określane jest największa tego typu placówka w Europie Północnej. Oprócz Oceanarium zaprosimy Państwa również do zwiedzania miasta z przewodnikiem, w trakcie którego, koniecznym elementem będą regionalne przysmaki rybne – Fischbrötchen.

WYCIECZKA ZE SZCZECINA DO STRALSUNDU.

Nasz pomysł na wycieczkę do Stralsundu to połączenie komfortu podróżowania wraz z możliwością odwiedzenia największego Oceanarium w Europie Północnej. Zaczynamy oczywiście od przejazdu autokarem klasy LUX. Wyjeżdżamy ze Szczecina w godzinach porannych w niedzielę, tak aby około 3 godzinach dojechać do Stralsundu.

W sezonie turystycznym wycieczki do Stralsundu ze Szczecina realizujemy raz w miesiącu, a na życzenie grup – jeszcze częściej.

Wycieczka do Stralsund

Wycieczka do Oceanarium Stralsund

Biuro Podróży Event-tours zaprasza na wycieczkę do Oceanarium Stralsund. Wycieczka do Oceanarium w miejscowości Stralsund jest największą placówką w Północnych Niemczech. Wyjazd do Oceanarium to również możliwość poznania walorów wspaniałego hanzeatyckiego miasta Stralsund. Program wycieczki uwzględnia wizytę w Oceanarium oraz zwiedzanie Stralsundu. Miasto Stralsund będące jednym z założycieli Ligi Hanzeatyckiej mogło doskonale się rozwijać. Ślady Hanzy po dziś są doskonale widoczne w architekturze miasta. Liczne zabytki gotyku ceglanego są doskonale zachowane i godne odwiedzenia.  Dzięki temu stare miasto w Stralsundzie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Spośród wielu atrakcji Stralsundu podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in. budynek Ratusza. Malowniczo położony Rynek skupia wokół siebie inne cenne zabytki jak np. Kościół Mariacki czy Kościół św. Mikołaja, Kamienicę Wulfmanów czy Dwór Artusa. Zwiedzanie Stralsundu to przede wszystkim urocza wędrówka po dawnym hanzeatyckim mieście. Miasto Stralsund jest również gospodarzem wielu znanych imprez plenerowych, nawiązujących do historycznych wydarzeń miasta. Jednym z najważniejszych wydarzeń są doroczne Dni Wallensteina. Innym z kolei wydarzeniem jest słynny Rugijski Maraton Mostu.

Wycieczka do Oceanarium

Bez wątpienia zabytki Stralsundu są niezwykle urokliwe, jednak najważniejszą atrakcją, jest Oceanarium w Stralsundzie. Oceanarium Stralsund to zazwyczaj motyw przewodni każdej wycieczki do Stralsundu. Słynne Ozeaneum to największa tego typu placówka w Północnych Niemczech. Z uwagi na doskonałe położenie komunikacyjne jest również częstym miejscem wycieczek z Polski. Wycieczka do Oceanarium Stralsund to doskonała przygoda połączona z możliwością podziwiania trzech wielkich akwariów. Podczas wycieczki z przewodnikiem po Oceanarium Stralsund poznamy Akwarium Atlantyku, prezentujące faunę i florę Oceanu Atlantyckiego. Drugie z akwarium jest poświęcone Morzu Północnemu. Zobaczymy w nim faunę i florę oraz okazy występujące w akwenie Morza Północnego. Ciekawym doświadczeniem jest spacer w otoczeniu panoramicznego akwarium. Trzecie z kolei akwarium poświęcone jest Morzu Bałtyckiemu. Zobaczymy w nim niemal wszystkie gatunki ryb występujące w akwenie Morza Bałtyckiego. Na koniec docieramy na dach budynku, gdzie na tarasie widokowym, urządzono basen dla pingwinów peruwiańskich. Podczas zwiedzania Oceanarium Stralsund można również natknąć się na godziny karmienia. Wówczas zaobserwować można proces karmienia żyjących zwierząt.

Wycieczki z Biurem Podróży Event-tours

Wyjazd do Stralsundu to doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę. W trakcie całego dnia spędzonego na terenie Stralsundu poznamy walory turystyczne miasta. Odwiedzimy wyjątkowe Oceanarium. Biuro podróży Event-tours organizuje wycieczki do Stralsundu w sposób kompleksowy. Biuro event-tours zapewnia autokar klasy lux, wycieczkę z przewodnikiem oraz bilety wstępu do Oceanarium. Głównymi miastami wyjazdowymi są Szczecin i Stargard. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość wyjazdu z dowolnej miejscowości woj. zachodniopomorskiego. Oferta wyjazdu Stralsund jest również dedykowana dla osób wypoczywających nad morzem. W sezonie wakacyjnym Biuro Event-tours organizujemy wycieczkę z przewodnikiem do Stralsundu z miejscowości nadmorskich. Wyjeżdżamy wówczas z Niechorza, Rewala, Trzęsacza i Pobierowa. Po drodze istnieje możliwość dołączenia do wycieczki z Dziwnówka, a nawet Kamienia Pomorskiego. Oferta jednodniowej wycieczki do Stralsundu w sezonie wakacyjnym to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie dnia. Już sam fakt wizyty w Oceanarium sprawia, że jest to wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi. Terminy wycieczek do Stralsundu ze Szczecina dostępne są na stronach internetowych Biura Podróży Event-tours. Analogicznie w sezonie wakacyjnym biuro oferuje wyjazdy do Stralsundu z Niechorza, Rewala, Pobierowa i Trzęsacza. Aby zapisać się na wycieczkę, wystarczy zarezerwować termin w systemie rezerwacyjnym biura. System rezerwacyjny biura dostępny jest na stronie internetowej www.wycieczki.event-tours.pl  Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie i mailowo. Nie czekaj. Sprawdź termin i zapisz się na wycieczkę już dziś.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ DO STRALSUNDU?

Wycieczkę do Oceanarium Stralsund rozpoczynamy w godzinach porannych. Czas przejazdu do Stralsundu to ok. 3 godziny. Czas ten możemy przeznaczyć na wypoczynek przed całym dniem pełnym atrakcji. Oferujemy przejazd komfortowymi autokarami klasy LUX. Oceanarium w Stralsund  ma 8700 m² powierzchni użytkowej i 39 akwariów o łącznej pojemności ok. 6 mln litrów. Wielkością akwariów ustępuje w Europie jedynie Oceanarium w Lizbonie i Oceanarium w Walencji. W przygotowaniu liczącej ok. 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich. Poza popularyzacją wiedzy o ekosystemie morskim, celem placówki jest też ochrona zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem i będących pod specjalną ochroną. Do podziwiania są aż trzy wielkie ekspozycje: obszar północnego Atlantyku, obszar Morza Północnego oraz obszar Morza Bałtyckiego.

Oprócz wizyty w Oceanarium zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem Starego Miasta w Stralsundzie, które pomimo bogatej i burzliwej historii, dziś stanowi bardzo kompaktowy obszar, który w połączeniu z klimatem Morza Bałtyckiego stanowi idealne rozwiązanie na spacer w niedzielne popołudnie.

W trakcie wycieczki po Stralsundzie zobaczymy również Ratusz, Kościół Św. Mikołaja, Dwór Artusa, Kamienicę Wulflmana, Commandentenhaus, Domy Kupieckie, Kościół Najświętszej Marii Panny, Kościół Św. Jakuba, Port. Koniecznym punktem wycieczki do Stralsundu jest również wizyta na żaglowcu Gorch Gock. Jego historia i liczne legendy z nim związane, zaciekawi na pewno nie jednego uczestnika wycieczki.  Do Szczecina przyjeżdżamy w godzinach przedwieczornych.

Wycieczka do Oceanarium Stralsund
Zwiedzanie Oceanarium Stralsund
Wizyta w Oceanarium Stralsund

TERMINY WYCIECZEK DO STRALSUNDU ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Stralsundu dostępne są u pracowników naszego biura oraz na stronie internetowej. Najbliższy wyjazd: 02/07/2024 r. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Stralsundu ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

OFERTA WAKACYJNA 2024:

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 02/07/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 09/07/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 16/07/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 23/07/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 30/07/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 06/08/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 13/08/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 20/08/2024 r.

Wycieczka Oceanarium Stralsund: 27/08/2024 r.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE:

Wycieczka do Oceanarium Stralsund z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina