WYCIECZKA KAMIEŃ POMORSKI I SZCZECIN

WYCIECZKA KAMIEŃ POMORSKI I SZCZECIN

Zapraszamy na wakacyjną jednodniową wycieczkę podczas której poznasz najciekawsze miejscowości Pomorza Zachodniego: Kamień Pomorski i Szczecin. Miejscowość Kamień Pomorski jest malowniczo położona nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i po dzień dzisiejszy jest gospodarzem słynnego Festiwalu Organowego i Muzyki Kameralnej. Podczas naszej wycieczki poznasz najciekawsze zabytki Kamienia Pomorskiego oraz dowiesz się…jaki los czekał kuny na kamieńskim rynku.
Szczecin to niekwestionowana stolica regionu. Wspaniałe miasto, nieco niedoceniane, ale warte odwiedzenia w trakcie długich letnich dni. Szczecin mimo, że nie jest położony nad brzegiem morza, to jednak ma bardzo silne związki z morzem. Podczas naszej wycieczki poznasz szczecińskie zabytki, legendy a także dowiesz się więcej o lokalnych specjałach: paszteciku szczecińskim i słynnym paprykarzu.

Wycieczka Kamień Pomorski i Szczecin to propozycja dla wszystkich osób spragnionych wrażeń podróżniczych po Pomorzu Zachodnim.

Wycieczka Kamień Pomorski i Szczecin

Wycieczka Kamień Pomorski

Biuro Podróży Event-tours zaprasza na wycieczkę Kamień Pomorski i Szczecin. Okres wakacji sprzyja wypoczynkowi na terenie Pomorza Zachodniego. Warto również ten czas przeznaczyć na zwiedzanie ciekawych miejscowości. Stąd propozycja najlepszej wycieczki: Kamień Pomorski i Szczecin. Wyjeżdżając z nadmorskich miejscowości najszybciej, dotrzemy do Kamienia Pomorskiego. Nazwa miejscowości pochodzi od wielkiego głazu narzutowego zanurzonego w wodach zalewu kamieńskiego. Istnieje kilka legend mówiących o pochodzeniu głazu. Wszystkie one mają zabarwienie humorystyczne i zostaną na pewno przedstawione w trakcie spaceru po Kamieniu Pomorskim. Miejscowość Kamień Pomorski to pierwsza stolica Pomorza Zachodniego. Dziś o potędze Kamienia Pomorskiego świadczą zrekonstruowane średniowieczne mury obronne. W samym sercu Kamienia Pomorskiego znajduje się ratusz staromiejski. Dziś ratusz w Kamieniu Pomorskim jest siedzibą władz gminy. Kamieński ratusz to również wspomnienie po…kunach z Kamienia Pomorskiego. Prawdziwą jednak perłą miasta jest Katedra w Kamieniu Pomorskim. Dziś stanowiąca drugą siedzibę archidiecezji. Katedra jest prawdziwą atrakcją Kamienia Pomorskiego. W jej wnętrzach znajdują się m.in. majestatyczne organy ufundowane przez Bogusława de la Croya. Budynek kościoła wraz z organami jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Stąd zwiedzanie kamieńskiej katedry nie może obyć się bez wspaniałego koncertu organowego. Katedra w Kamieniu Pomorskim jest czynnym obiektem sakralnym należącym dziś do kościoła rzymsko-katolickiego.

Wycieczki po Pomorzu Zachodnim.

Druga z miejscowości, która została umieszczona w programie wycieczki to stolica Pomorza Zachodniego-Szczecin. Przejazd autokarem z Kamienia Pomorskiego do Szczecina zajmuje ok. 90 minut. Warto ten czas spożytkować na krótki odpoczynek. Po przyjeździe do Szczecina czeka nas bowiem fascynujące zwiedzanie Szczecina. W trakcie spaceru poznamy najciekawsze zabytki miasta. Odwiedzimy m.in. Zamek Książąt Pomorskich, stanowiący główną rezydencję Gryfitów. Dzisiejszy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie jest siedzibą wielu instytucji. We wnętrzach Zamku Książąt znajdują się pomieszczenia Urzędu Marszałkowskiego oraz siedziba Opery. Przebywając w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, poznamy historię pobliskiego kościoła p.w Św. Piotra i Pawła. Zrealizujemy również panoramiczny przejazd autokarem przez Szczecin, pokazując m.in. gwieździsty układ ulic Szczecina. W trakcie przejazdu zobaczymy Szpinakowy Pałac oraz Aleję Platanową w Szczecinie. W drugiej części dnia biuro turystyczne event-tours zaprosi wszystkich na godzinny rejs statkiem po Odrze. Zobaczymy wówczas Szczecin od strony wody i poznamy informacje związane z aktualną sytuacją Szczecina. Po rejsie statkiem wycieczkowym udamy się w drogę powrotną do Kołobrzegu. Po drodze odwiedzając miejscowości skąd, dołączyli uczestnicy wycieczki. Przejedziemy więc do Dziwnowa, Pobierowa, Trzęsacza, Rewala, Niechorza oraz Mrzeżyna. Wycieczka Kamień Pomorski i Szczecin to jednodniowa wycieczka objazdowa po Pomorzu Zachodnim.

Wycieczka z Biurem Podróży Event-tours

Wycieczki objazdowe organizowane przez Biuro Podróży Szczecin to najlepsze oferty wycieczek po Pomorzu Zachodnim. Biuro podróży Event-tours posiada również oferty wycieczek objazdowych w innych kierunkach Pomorza. Dużą popularnością cieszy się wycieczka objazdowa Połczyn Zdrój-Czaplinek-Borne Sulinowo. Inna propozycja wycieczki objazdowej to wycieczka Kamień Pomorski-Kołobrzeg-Połczyn Zdrój. Biuro Podróży event-tours to najlepsze jednodniowe wyjazdy. Zapraszamy grupy turystyczne i Klientów indywidualnych przebywających nad morzem. Wszystkie wycieczki organizowane przez biuro podróży event-tours są realizowane w sposób kompleksowy. Zapewniamy autokar klasy lux z klimatyzacją. Zapewniamy również przewodnika wycieczki, który przekaże ciekawe informacje na temat zwiedzanych miejsc. Spędzając wakacje nad morzem, warto skorzystać z oferty wycieczek Biura Podróży Szczecin. Tym bardziej że nie trzeba nic organizować na własną rękę. Biuro podróży event-tours posiada specjalną ofertę dla każdej zainteresowanej grupy wiekowej. W ofercie wycieczek po Pomorzu Zachodnim znajdują się wycieczki objazdowe, jak i wycieczki jednodniowe. W przypadku grup spędzających wakacje biuro organizuje wycieczkę z miejsca, w którym zakwaterowana jest grupa. Biuro Podróży Szczecin to nie tylko zwiedzanie Szczecina czy Kamienia Pomorskiego. Organizujemy wycieczki również do Kołobrzegu, Świnoujścia czy Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Doskonałym pomysłem są oferty wycieczek do naszych zachodnich sąsiadów. Przebywając na wakacjach nad morzem, warto rozważyć ofertę jednodniowej wycieczki do Berlina, Poczdamu czy Stralsundu. Oferta wycieczek krajowych oraz zagranicznych skierowana jest do osób przebywających w pasie nadmorskim od Kołobrzegu do Dziwnowa. Biuro podróży event-tours to najlepsze wakacyjne wyjazdy z Niechorza, Mrzeżyna, Trzęsacza, Pobierowa. Nie czekaj! Skontaktuj się z Biurem podróży Event-tours i poznaj ofertę wyjazdów z Niechorza, Mrzeżyna, Trzęsacza, Rewala i Pobierowa

PROGRAM WYCIECZKI KAMIEŃ POMORSKI I SZCZECIN

Ramowy program wycieczki:

Godz. 08:45 Zbiórka uczestników wycieczki:

Wyjeżdżamy z Kołobrzegu / Mrzeżyna / Niechorza / Trzęsacza / Rewala / Pobierowa i Dziwnowa.

Godz. 10.30 Przejazd do Kamienia Pomorskiego.

Godz. 10.30 Wizyta w Kamieniu Pomorskim. Katedra Kamieńska, Spacer starówką nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego. Czas wolny.

Godz. 12.00 Wyjazd z Kamienia Pomorskiego i przejazd do Szczecina.

Godz. 13.30 Przyjazd do Szczecina.

Zobaczymy i poznamy: Wały Chrobrego, zabudowę legendarnej Stoczni Szczecińskiej, Pomnik Czynu Polaków z największą aleją Platanową w tej części Europy, Najstarsze kino świata – kino Pionier. Trasę Zamkową, Basztę 7 Płaszczy, Budynek Filharmonii – zwany Lodowym Pałacem, Budynek Muzeum „Przełomy” – miejsce tragicznych wydarzeń grudnia 1970 r. w  Szczecinie, Pomnik Anioł Wolności, Bramę Królewską, Kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski, Dom Bankowy tzw. Kamienica Loitzów, Katedrę św. Jakuba, Plac Orła Białego, Bramę Portową, Biały Ratusz. Dodatkowo usłyszmy opowieść o szczecińskiej atrakcji kulinarnej – Pasztecik oraz o Paprykarzu Szczecińskim. Dowiemy się o szczecińskiej czarownicy – Sydonii von Borck oraz o dwóch kobietach urodzonych w Szczecinie, które zmieniły losy świata. Czas wolny.

Dla chętnych zaaranżujemy rejs statkiem po Odrze.

Zapoznamy się z gwiaździstym układem ulic i placów Szczecina.

Godz. 17.30 Wyjazd ze Szczecina w drogę powrotną.

Godz. 19.30 Przyjazd do Dziwnowa / Pobierowa / Rewala / Niechorza / Mrzeżyna / Kołobrzegu . Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym i bezpiecznym autokarem lub mini autokarem klasy lux z wygodnymi fotelami, pasami bezpieczeństwa na każdym fotelu,  dvd.
 • Autokar poddany pełnej dezynfekcji przed wyjazdem w trasę.
 • Opiekę pilota-przewodnika na całej trasie.
 • Ubezpieczenie uczestników NNW.
 • Podatek VAT.
 • Płyn do dezynfekcji rąk dla wszystkich uczestników.
 • Zestaw słuchawkowy dla wszystkich uczestników.
 • Opłaty parkingowe i drogowe.
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Moc wrażeń i atrakcji.

Cena nie zawiera:

 • Ewentualnych (nieobligatoryjnych) biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, np.
 • Koncert organowy w Kamieniu Pomorskim – ok. 10,00 zł / osoba.
 • Wstęp do Katedry Szczecińskiej wraz z punktem widokowym – ok. 10,00 zł / osoba.
 • Rejs statkiem turystycznym po Odrze w Szczecinie – ok. 25,00 zł / osoba.
 • Opłat za inne wydatki własne.

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie możliwość do odwołania wycieczki w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń na 5 dni przed terminem wycieczki.

Wycieczkę Uzdrowiska Zachodniopomorskie możemy zorganizować dla grupy z dowolnej miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

Wycieczka Kamień Pomorski i Szczecin
Wycieczka Kamień Pomorski
Perły Zachodniopomorskie

TERMINY WYCIECZEK DO KAMIENIA POMORSKIEGO I SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Kamienia Pomorskiego i Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Kamienia Pomorskiego i Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Kamień Pomorski i Szczecin z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina.