WYCIECZKA SZCZECIN, ŚWINOUJŚCIE, UZNAM

WYCIECZKA SZCZECIN, ŚWINOUJŚCIE, UZNAM

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Odkryj z nami Szczecin, Świnoujście i Uznam. Zapraszamy na wycieczkę, w trakcie której odkryjemy największe walory Pomorza Zachodniego. Tu nie ma miejsca na nudę. Poznamy w fascynujący sposób stolicę Pomorza Zachodniego, czyli Szczecin, wraz z ciekawie opowiadającym o nim przewodnikiem. Szczecin uchodzi za miasto mało atrakcyjne turystycznie, a to błąd! Miasto położone na obu brzegach rzeki Odry, posiada wiele ciekawych zabytków, np. Wały Chrobrego lub Brama Portowa oraz interesujących miejsc współczesnych, np. budynek Filharmonii Szczecińskiej. Mało, kto wie, że w Szczecinie urodziły się dwie kobiety, które zmieniły losy świata…ale o tym wszystkim dowiemy się podczas wycieczki Szczecin, Świnoujście, Uznam. Kolejnego dnia odwiedzimy Wolin, Kamień Pomorski ze słynną Katedrą św. Jana Chrzciciela oraz Świnoujście – jedyne miasto w Polsce położone na 44 wyspach, które osiada najszerszą plażę nad Polskim brzegiem Morza Bałtyckiego. Ostatniego dnia zapraszamy na Wyspę Uznam, głównie po niemieckiej stronie granicy. A tam prawdziwa perełka: Cesarskie Kurorty, czyli trzy miejscowości leżące tuż obok siebie: Ahlbeck, Herringsdorf oraz Bansin. Wszystkie trzy łączy wilhelmiańska, eklektyczna zabudowa, wspaniały klimat i ciekawa historia.
Wycieczka Szczecin, Świnoujście i Uznam to doskonałe połączenie wypoczynku nad Morzem Bałtyckim z elementami zwiedzania najważniejszych miejscowości Pomorza Zachodniego wraz krótkim wypadem na Wyspę Uznam. Nie czekaj! Zarezerwuj już dziś! To nie będzie stracony czas!

Wycieczka Szczecin, Świnoujście, Uznam

Wycieczka autokarowa Świnoujście

Biuro Podróży Event-tours zaprasza na wycieczkę Szczecin, Świnoujście, Uznam. Jednym z najczęściej odwiedzanych zakątków Pomorza Zachodniego jest miasto Świnoujście. Nic w tym dziwnego. Miasto Świnoujście posiadające dziś status uzdrowiska jest nadmorskim kurortem. Specyfika Świnoujścia jest wyjątkowa. Miasto Świnoujście położone jest na 44 wyspach. Trzy największe z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Centralna funkcja miasta, w tym plaża i dzielnica uzdrowiskowa położona jest na Wyspie Uznam. Oznacza to, że aby dostać się do Świnoujścia, trzeba pokonać przeprawę promową. Aktualnie na terenie Świnoujścia funkcjonują dwie przeprawy promowe. Jedna z nich nazywana Warszów jest do dyspozycji mieszkańców Świnoujścia. Druga z przepraw promowych to Karsibór. Jest to zarazem główna przeprawa promowa dla wszystkich kierowców, którzy chcą dojechać do Świnoujścia. Tym samym już sama przeprawa promowa to nie lada atrakcja, która czeka na odwiedzających Świnoujście. Miasto z uwagi na swoje położenie jest warte odwiedzenia. To właśnie Świnoujście posiada najszerszą plażę w Polsce. Jedna z wizytówek Świnoujścia to wiatrak Stawa Młyny. Symbol Świnoujścia to dawny punkt nawigacyjny zlokalizowany na falochronie północnym. Dziś Stawa Młyny to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Świnoujścia. Warta odwiedzenia jest również promenada w Świnoujściu oraz piesze przejście graniczne pomiędzy Polską a Niemcami. Dziś znajdziemy również tam symboliczny obelisk. Świnoujście nie posiada jako tako klasycznej starówki. W centrum miasta znajdziemy za to obiekt sakralny-kościół p.w. Chrystusa Króla. Wnętrze odnowionego Kościoła zawiera model korwety żaglowej podarowanej przez żeglarza, który zawarł związek małżeński. W Świnoujściu warto odwiedzić również Park Zdrojowy zaprojektowany przez Petera Josepha Lenne. Projektant świnoujskiego parku zasłynął m.in. jako główny autor koncepcji parkowej w Ogrodach Sanssouci w Poczdamie. W Świnoujściu znajduje się również latarnia morska wraz z punktem widokowym. Jej walorem jest fakt, że jest to najwyższy tego rodzaju obiekt na polskim wybrzeżu. Grupom szkolnym i kolonijnym polecamy wizytę w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie można pobrać lekcję musztry. Innym ciekawym doświadczeniem polecanym dla grup jest wizyta na terenie Podziemnego miasta Świnoujście. Wycieczka autokarowa do Świnoujścia jest polecana grupom turystycznym w różnym wieku. Ilość atrakcji na terenie Świnoujścia i wysp jest tak zróżnicowana, że wycieczka po Polsce jest wyjątkowa. Wycieczkę autokarową do Świnoujścia można rozszerzyć o wizytę w Międzyzdrojach. Ciekawą atrakcją może być również spacer po wolińskim parku narodowym.

Wycieczka Szczecin

Wycieczka do Szczecina jako stolicy Pomorza Zachodniego jest zawsze warta polecenia. Szczecin to miasto wielobarwne. Co charakterystyczne Szczecin nie posiada klasycznego placu głównego wzorem Wrocławia czy Krakowa.  Jednak ilość ciekawych miejsc zaskoczy niejednego turystę. Wycieczka autokarowa do Szczecina to doskonały sposób na poznanie miasta. Nie wszystkie bowiem atrakcje można zobaczyć podczas zwykłego spaceru. Pięknie odnowiona szczecińska starówka, Wały Chrobrego czy Zamek Książąt Pomorskich to najważniejsze zabytki miasta. Oprócz nich warto zobaczyć Park Kasprowicza z Aleją Platanową. Warto uwzględnić również spacer po słynnym Cmentarzem Centralnym w Szczecinie. Kolejną z polecanych atrakcji w Szczecinie jest rejs statkiem po Odrze. Dzięki temu można poczuć morski klimat w stolicy Pomorza Zachodniego. W trakcie rejsu zobaczyć można Szczecin od strony wody z budynkami Stoczni Szczecińskiej oraz Portu morskiego. Biuro podróży Event-tours to również zaproszenie do zwiedzania Szczecina w nowoczesnej formule. Siedziba szczecińskiej filharmonii jest nowoczesną wizytówką miasta. Ciekawy punkt widokowy znajduje w kawiarni zlokalizowanej na 22 piętrze biurowca Pazim. Wycieczka do Szczecina może być zrealizowana jako wycieczka szkolna. Przygotowując program wycieczki do Szczecina, warto rozważyć możliwość organizacji wycieczki do Berlina. Biuro podróży Szczecin to doskonały wybór na poznanie Pomorza Zachodniego z przewodnikiem. Biuro Podróży Event-tours organizuje wycieczkę Szczecin z przewodnikiem z uwzględnieniem wybranych atrakcji.

Wycieczka Uznam

Wycieczka na Wyspę Uznam to kolejna z propozycji programowych biura podróży Event-tours ze Szczecina. Wyspa Uznam niemal w większości położona jest na terytorium Niemiec. Jedynie miasto Świnoujście jest położone po polskiej stronie. Co uwzględnia wycieczka po Wyspie Uznam? Przede wszystkim warto zwiedzić z przewodnikiem tzw. Cesarskie Kurorty. Są to trzy miejscowości położone blisko Świnoujścia: Ahlbeck, Herringsdorf, Bansin. O walorach uzdrowiskowych ww. miejscowości przekonali się już historyczni władcy Niemiec. Dziś miejscowości są uroczymi miasteczkami położonymi nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Każda z miejscowości ma swoje molo. Molo w miejscowości Herringsdorf jest najdłuższą tego rodzaju drewnianą konstrukcją w całym basenie Morza Bałtyckiego. Wyspa Uznam to również ciekawe miejsca jak np. Zinnowitz z podwodną gondolą. Nieopodal Zinnowitz mieści się również znana farma motyli w Trassenheide. Przebywając na wyspie Uznam warto zrealizować przejazd do Wolgast. W miejscowości Wolgast znajduje się jeden z bardziej malowniczych czynnych mostów zwodzonych w tej części Europy. Wyjazd na wycieczkę po Wyspie Uznam to również zetknięcie z tragicznymi losami historii najnowszej. Na wzgórzu Golm znajduje się symboliczny cmentarz wojenny ofiar bombardowania Świnoujścia w roku 1945. Biuro Podróży Event-tours organizuje wycieczki po wyspie Uznam z przewodnikiem z uwzględnieniem wybranych atrakcji.

Wycieczki z Biurem Podróży Event-tours

Biuro podróży Event-tours organizuje wycieczkę Szczecin, Świnoujście, Uznam. Wycieczka Szczecin, Świnoujście, Uznam to wycieczka trzydniowa. Biuro Podróży Event-tours zapewnia kompleksową obsługę wycieczki. Zapewniamy autokar klasy lux, pobyt w hotelu i wyżywienie. Nieodłącznym elementem wycieczki jest oczywiście zwiedzanie z przewodnikiem. Wycieczka dedykowana jest turystom indywidualnym oraz grupom. Aby zostać uczestnikiem wycieczki, należy odwiedzić stronę internetową www.wycieczki.event-tours.pl . Grupy turystyczne mogą zamówić własną wersję wycieczki. Oferta grupowej wycieczki Szczecin, Świnoujście, Uznam jest możliwa do rozszerzenia o dodatkowe atrakcje. Można przy okazji zamówić fakultatywną wycieczkę do Berlina. Można odwiedzić Wyspę Wolin i Kamień Pomorski. Warto rozważyć nieco więcej czasu na poznanie Świnoujścia i wyspy Uznam. Biuro podróży event-tours oferuje również możliwość podzielenia wycieczki na jednodniowe wyjazdy. Dzięki temu przebywając na Pomorzu Zachodnim, można skorzystać z wybranej wycieczki. Biuro podróży Szczecin zapewnia pełną obsługę wycieczki do Świnoujścia, Szczecina i na Wyspę Uznam. Biuro podróży event-tours zaprasza w sposób szczególny grupy kolonijne przebywające na Pomorzu Zachodnim. Propozycję wycieczki Szczecin, Świnoujście, Uznam warto uwzględnić w przygotowanym programie kolonii czy obozu.

Program wycieczki SZCZECIN, ŚWINOUJŚCIE, UZNAM

Szczecin – Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski, most Długi, Bazylika św. Jakuba, Wały Chrobrego z majestatycznymi gmachami oraz tarasami widokowymi ze schodami i fontanną.  Kamień Pomorski – Katedra z cennymi organami, pałac Biskupi, dworek Ewalda von Kleist, ratusz miejski, brama Wolińska z fragmentami murów miejskich. Wolin – pozostałości średniowiecznych murów miejskich i kościoła św. Jerzego, kolegiata św. Mikołaja. Międzyzdroje – Aleja Gwiazd, park zdrojowy, nadmorska promenada, molo. Świnoujście – stara część uzdrowiskowa z domami zdrojowymi, promenada nadmorska, stary ratusz, latarnia morska. Fakultatywna (płatna dodatkowo) wycieczka na niemiecką część wyspy Uznam – zwiedzanie zabytkowych miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych, m.in. Ahlbeck, Heringsdorf (cena 120 zł/os). Czas wolny. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Szczecina w godzinach wieczornych.

Cena zawiera

Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
Opiekę pilota podczas podróży
Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

Opłat fakultatywnych wyszczególnionych w nawiasach do ww. programu. Wydatków własnych.

Transport

Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!

Ubezpieczenie

Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym TU INTER POLSKA SA:
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN

Istnieje również możliwość ubezpieczenia rozszerzenia ubezpieczenia o zdarzenia będące następstw chorób przewlekłych.

Noclegi

Oferujemy zakwaterowanie w hotelu klasy 3***(trzy gwiazdki hotelowe) lub ośrodku wypoczynkowym o standardzie hotelu 3*** (trzy gwiazdki hotelowe).

Pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami, wyposażone w pełny węzeł sanitarny: toaleta/WC/prysznic.

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje w cenie wycieczki.

Wycieczka Międzyzdroje
Przeprawa Świnoujście
Wycieczka Wolin

TERMINY WYCIECZEK SZCZECIN, ŚWINOUJŚCIE, UZNAM.

Terminy wycieczki Szczecin, Świnoujście, Uznam są dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Szczecin, Świnoujście, Uznam. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Szczecin,Świnoujście, Uznam: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolin