ATRAKCJE TORUNIA

ATRAKCJE TORUNIA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Stolica Kopernika i piernika – na pewno w ten sposób kojarzysz Toruń. Jednak oprócz tego to niezwykłe miasto, w którym możesz spędzić udany weekend lub nawet więcej czasu. Urokliwe uliczki i dobrze utrzymane zabytki na pewno Cię zachwycą, a to nie jedyne atrakcje Torunia, które skradną Twoje serce. Przygotuj sobie dobry plan i skorzystaj z naszych rad, a dzięki temu odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Pomik Kopernika Toruń

Atrakcje Torunia, które Cię zachwycą.

Stolica Kopernika i piernika – na pewno w ten sposób kojarzysz Toruń. Jednak oprócz tego to niezwykłe miasto, w którym możesz spędzić udany weekend lub nawet więcej czasu. Urokliwe uliczki i dobrze utrzymane zabytki na pewno Cię zachwycą, a to nie jedyne atrakcje Torunia, które skradną Twoje serce. Przygotuj sobie dobry plan i skorzystaj z naszych rad, a dzięki temu odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca, jakie ma do zaoferowania to miasto.

5 atrakcji Torunia, które warto zobaczyć.

Historia Torunia sięga X wieku, przez ten czas miasto ciągle się rozwijało. Dzięki temu możesz teraz zobaczyć średniowieczne pozostałości, które przeniosą Cię do czasów Krzyżaków, Słowian i pierwszych Piastów. Poza tym w Toruniu odbywa się wiele imprez kulturalnych – przygotowanych dla rodzin z dziećmi, uczniów, turystów i lokalnych mieszkańców. Dlatego na pewno nie będziesz się nudzić w trakcie zwiedzania tej okolicy. Na każdym kroku czekają na Ciebie pozostałości minionych epok, a także nowoczesne budynki, doskonale współgrające z zabytkowymi częściami tego miasta. Zatem po prostu zacznij szykować walizkę, bo pora udać się do Torunia, by poznać jego najważniejsze atrakcje, które na pewno Cię urzekną.

Muzeum Żywego Piernika i Muzeum Toruńskiego Piernika.

Toruń słynie z pierników, a dla niektórych jest to pierwsze skojarzenie z tym miastem, dlatego nic więc dziwnego, że możesz tam zobaczyć różne atrakcje związane z tym przysmakiem. Szczególnie polecamy Ci odwiedzić Muzeum Żywego Piernika oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. W każdym z tych miejsc miło spędzisz czas.

Pierwsza z tych placówek słynie z ciekawych warsztatów, które są przygotowane w interesujący i zajmujący sposób. Jednak przygotuj sobie więcej czasu na wizytę w tym miejscu, gdyż pokaz trwa ok. 80 min. Dzięki temu w praktyce możesz dowiedzieć się, jakie metody wykorzystywano do produkcji pierników. W trakcie wypiekania słodyczy koniecznie odwiedź sklep z pamiątkami, gdzie znajdziesz oczywiście pierniki, które są po prostu pyszne! W Muzeum Żywego Piernika doskonale będą się bawiły rodziny z dziećmi, a także wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat pierników – w teorii i praktyce.

Drugie muzeum również organizuje warsztaty, które trwają ok. 15 min. Na miejscu bardzo dobrze poznasz historię piernika – od początków do teraźniejszości. Poza tym dostępnych jest wiele ekspozycji. Dzięki temu na pewno zyskasz wiele informacji na temat piernika i spędzisz tam miło czas. Przygotowano też piętro specjalnie dla dzieci, gdzie poprzez zabawę nauczą się więcej na temat tego przysmaku.

Dom Legend Toruńskich.

Szukasz mniej oczywistych atrakcji Torunia? W takim razie koniecznie odwiedź Dom Legend Toruńskich, gdzie poznasz sekrety historii tego pięknego miasta. Wizyta w tym miejscu da Ci wiele odpowiedzi – skąd wzięła się Krzywa Wieża w Toruniu oraz smok toruński. Na miejscu legendy są opowiadane i wyjaśnianie w zabawny sposób, dzięki czemu naprawdę mile spędzisz tam czas. Tym bardziej że możesz nie tylko słuchać tych wyjątkowych historii, ale też wziąć w nich udział, więc na pewno na dłużej zapamiętasz sekrety toruńskich legend.

Zespół Staromiejski.

Będąc w Toruniu, koniecznie udaj się na pieszą wycieczkę po Starym i Nowym Mieście. W końcu właśnie te tereny zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to zyskało uznanie ze względu na XIII wieczny układ urbanistyczny, który od tamtego czasu nie uległ prawie żadnym zmianom. Zespół Staromiejski roztacza się na sporym obszarze, dlatego zaliczane są do tego nie tylko ulice, ale również budynki sakralne i świeckie. Spora część tej zabudowy została wpisana do rejestru zabytków, a niektóre z nich znajdują się na mapie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Koniecznie udaj się tą trasą na spacer, ponieważ gotycka zabudowa tworzy bajeczny klimat, który nadaje temu miastu wyjątkowy charakter.

Ratusz.

Jednym z najważniejszych punktów znajdujących się na terenie Zespołu Staromiejskiego w Toruniu jest ratusz. Choć nie urzędują już tam władze, to obecnie znajduj się tam Muzeum Okręgowe, gdzie zobaczysz m.in. Salę Królewską oraz wiele interesujących ekspozycji i wystaw. Poza tym budynek stanowi ciekawy przykład dobrze odrestaurowanego budynku, który zachwyca nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Będąc w okolicy, koniecznie zajrzyj na wieżę ratuszową, ponieważ jest doskonałym punktem widokowym, skąd zobaczysz panoramę całego miasta. Tuż przed ratuszem zwróć również uwagę na pomnik Mikołaja Kopernika, który ma ponad 2,5 metra.

Dom Mikołaja Kopernika.

Skoro Toruń to miasto Mikołaja Kopernika to na trasie wycieczki nie może też zabraknąć miejsc związanych z tym astronomem i naukowcem. W tym celu koniecznie odwiedź muzeum jego imienia, gdzie poznasz wiele faktów z życia Kopernika, a także informacje dotyczące, astronomii oraz średniowiecznego Torunia. Dostępne wystawy mają charakter multimedialny, dzięki czemu jeszcze bardziej Cię zainteresują. Poza tym muzeum zostało ulokowane w dwóch sąsiadujących kamienicach, które robią ogromne wrażenie. Ich przednie fasady oraz liczne detale zachęcają do odwiedzenia, więc koniecznie tam zajrzyj.

Rynek Toruń
Atrakcje Torunia
Atrakcje Torunia z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina