WYCIECZKA DO GRECJI ZE SZCZECINA

WYCIECZKA DO GRECJI ZE SZCZECINA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Grecja to jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. W końcu znajdziesz tam wiele ciekawych zabytków i atrakcji przyrodniczych. Poza tym na każdym kroku możesz podziwiać wspaniałe widoki, a także chłonąć tę kulturę. Gdy dodasz jeszcze do tego pyszną kuchnię, to wiesz, że wycieczka do Grecji to spełnienie marzeń. Jednak będziesz naprawdę zadowolony z tej wyprawy, gdy dobrze się do niej przygotujesz.

Wycieczka do Grecji ze Szczecina

WYCIECZKA DO GRECJI ZE SZCZECINA

Lubisz zaplanowane podróże, a może marzy Ci się spontaniczna wycieczka do Grecji? Tak naprawdę ten kraj wręcz obfituje we wspaniałe budowle – wiele z nich jest zaliczanych nie tylko do cudów świata, ale również znajduje się na liście UNESCO. Dlatego przed wyjazdem, warto wziąć pod uwagę kilka zasad, dzięki którym nie tylko doskonale wypoczniesz, ale też zobaczysz naprawdę sporo fascynujących miejsc. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie krótką „ściągawkę”. Dzięki niej nawet podczas długiego pobytu nie zabraknie Ci atrakcji do zwiedzania!

Zaplanuj trasę wycieczki

Chcesz odwiedzić Grecję kontynentalną, a może wolisz wypocząć na jednej z malowniczych wysp? Tak naprawdę w każdym z tych miejsc musisz spodziewać się sporych grup turystów. W końcu wycieczki do Grecji są popularne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Szczególnie tłumy spotkasz latem, więc jeżeli zależy Ci na większej prywatności, to koniecznie podróżuj do tego kraju poza sezonem – doskonale sprawdzi się maj, początek czerwca, wrzesień czy październik.
Poza tym dokładnie zaplanuj trasę swojej wyprawy. W tym przypadku weź pod uwagę czas, jakim dysponujesz. Jeżeli wybierasz się na popularne city break, które zazwyczaj trwa 3-4 dni, to świetnym rozwiązaniem są Ateny lub pojedyncze wyspy. Wtedy na pewno zwiedzisz najważniejsze atrakcje w tych regionach, a jednocześnie znajdziesz też czas na chwilę relaksu. Dysponujesz większą ilością wolnego czasu? W takim razie wybierz się na wycieczkę objazdową po Grecji. Taka wyprawa na pewno spełni Twoje oczekiwania i na dobre rozkocha Cię w tym pięknym kraju!

Określ atrakcje, jakie chcesz zobaczyć

W Grecji na każdym kroku możesz spotkać atrakcje, które Cię zachwycą. W końcu to właśnie w tym kraju rodziła się cywilizacja, a wiele śladów tych poczynań nadal możesz oglądać. Właśnie z tego powodu planowanie wyprawy rozpocznij od ustalenia tego, jakie atrakcje chcesz zobaczyć. Dzięki temu sam przekonasz się również, jaki teren powinieneś odwiedzić. Chcesz poznać najważniejsze atrakcje Grecji? Zatem przekonaj się, co warto zobaczyć w trakcie takiej wycieczki!

WYCIECZKA DO GRECJI ZE SZCZECINA

Ateny

Ateny to nie tylko stolica Grecji, ale również jedno z najważniejszych miast dla tego kraju. W końcu znajdziesz tam mnóstwo ciekawych atrakcji. Szczególnie zwróć uwagę na Akropol, czyli antyczne ruiny, znajdujące się na wzgórzu. Istotny jest też Partenon – świątynia zbudowana na cześć Ateny, która nadal jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. Zwiedzając Ateny, zobacz także Plaka, Agorę czy dzielnicę Monastiraki.

Meteory

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Atenach są Meteory – te masywy skalne po prostu wzbudzają ogromny podziw. Oczywiście ważnym punktem zwiedzania Meteorów są również zespoły monastyrów, czyli prawosławnych świątyń. Dziś można się do nich dostać, pokonując strome schody. Jednak kiedyś mnisi byli wciągani na linach na sam szczyt tych skał. Koniecznie zwróć też uwagę na wspaniałe widoki – na otaczające skały, inne świątynie, wody, które oblewają Meteory, a także na zachwycającą roślinność.

Rodos

Chcesz mieć pewność, że podczas wycieczki do Grecji będzie Ci towarzyszyć słoneczna pogoda? Zatem udaj się na Rodos – tam jest słonecznie przez ok. 300 dni w roku. Poza tym zobaczysz tam wiele starożytnych ruin, a po zwiedzaniu możesz wypocząć na wspaniałych plażach.

Wybierz odpowiedni środek transportu

Popularność wycieczek do Grecji sprawiła, że masz wiele możliwości transportu. Jeżeli zależy Ci na czasie, to koniecznie wybierz lot samolotem. Wtedy już w ciągu kilku godzin znajdziesz się w hotelu i będziesz mógł rozpocząć swój wymarzony pobyt. Nie przepadasz za lataniem? W takim razie zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest autokar. Wówczas możesz zwiedzić także wiele ciekawych krajów np. Węgry – to właśnie tam zazwyczaj nocują nasi klienci w trakcie drogi do Grecji. Dzięki temu transport jest jeszcze wygodniejszy, ale też dostarcza dodatkowych atrakcji. Poza tym podróżujący mogą odpocząć i przygotować się do dalszej trasy.

Zaufaj specjalistom

Tak naprawdę zorganizowanie udanej podróży wymaga sporo czasu i poświęcenia. W końcu musisz załatwić transport, hotel, ubezpieczenie czy trasę wycieczki. Dlatego dużo ciekawszym rozwiązaniem jest wycieczka do Grecji z biurem podróży Event-tours. Wtedy nie musisz przejmować się formalnościami, a także szukaniem najkorzystniejszych rozwiązań. Po prostu podpisujesz umowę, pakujesz walizki i wyjeżdżasz na urlop! Dzięki temu masz pewność, że wszystkie szczegóły są już dawno zaplanowane, a Ty możesz w pełni skupić się na najważniejszych atrakcjach Grecji i na zasłużonym wypoczynku.

Jeżeli podoba Ci się ta propozycja:

Wycieczka do Grecji ze Szczecina

koniecznie daj nam o tym znać!

Meteoryty w Grecji
Wycieczka do Grecji ze Szczecina
Grecja Rodos
REZERWUJ JUŻ TERAZ WYCIECZKĘ DO GRECJI ZE SZCZECINA
Wycieczka do Grecji z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina