WYCIECZKA GONDOLĄ NA ŚNIEŻKĘ

WYCIECZKA GONDOLĄ NA ŚNIEŻKĘ

Biuro Podróży Event-tours zaprasza na dwudniową wycieczkę. Odwiedź z nami Karkonosze i poznaj ich walory. Zazwyczaj wizyta w Karkonoszach dotyczy pobytów głównie w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Sprawniejsi mogą skorzystać z atrakcji w postaci spaceru na najwyższy szczyt pasma górskiego, jakim jest Śnieżka. O ile widoki ze Śnieżki są fascynujące, o tyle samo wejście na szczyt bywa wymagające. Mimo wszystko któż z nas nie chciałby podziwiać panoramy Karkonoszy z ich największego szczytu? Biuro Podróży Event-tours ma świetne rozwiązanie. Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę, w której trakcie wjedziemy kolejką gondolową na Śnieżkę. To doskonały sposób, aby zobaczyć m.in. atrakcje Karpacza i okolicy z góry. Brzmi ciekawie? Przeczytaj, jaki mamy dokładnie pomysł i wybierz się z nami na wycieczkę

Wycieczka Gondolą na Śnieżkę

Śnieżka wjazd Gondolą

Po polskiej stronie Karkonoszy nie ma innej możliwości, aby dotrzeć na Śnieżkę inaczej niż pieszo. Jest możliwość częściowego skorzystania z wyciągu krzesełkowego na Kopę. Niemniej jednak dalszy etap trasy, na samą Śnieżkę, trzeba pokonać pieszo. Mamy jednak rozwiązanie, które umożliwi dotarcie na szczyt koleją gondolową, która wjeżdża na samą Śnieżkę. Wszystko to za sprawą kolejki gondolowej, która dociera na szczyt Karkonoszy. Stacja początkowa gondoli na Śnieżkę jest zlokalizowana w czeskiej miejscowości Pec pod Sněžkou. Gondola na Śnieżkę została uruchomiona w roku 2014. Zastąpiła ona słynną dwumiejscową kolejkę linową. Siedzenia w starszej wersji dzisiejszej gondoli były osadzone z lewej strony bokiem do kierunku jazdy. W swój ostatni przejazd kolejka linowa wyruszyła w roku 2012. Według pierwotnych założeń projektowych kolejka linowa miała być eksploatowana jedynie przez 17 lat. Jednak finalnie okazało się, że kolejka linowa na Śnieżkę służyła turystom przez niemal 60 lat.  W ciągu kolejnych dwóch lat zmodernizowano szlak wyciągu i dostosowano go do nowych wymagań. Zlikwidowano m.in. przystanek pośredni w trakcie ówczesnego wjazdu na Śnieżkę, stację Růžová hora. Dzisiejsza gondola jest poprowadzona wcześniejszym, choć zmodernizowanym szlakiem. Aktualnie gondola na śnieżkę jest w stanie przewieźć ok. 250 pasażerów na godzinę. Aby dotrzeć na szczyt, kolej gondolowa potrzebuje ok. 13 minut od czasu rozpoczęcia podróży w miejscowości Pec pod Sněžkou. Wjazd przeszkloną gondolą na szczyt Karkonoszy  jest bardzo urokliwy. W trakcie wjazdu i zjazdu możemy podziwiać panoramę Karkonoszy. Wjazd Gondolą na Śnieżkę to doskonały wybór dla wszystkich osób bez żadnych ograniczeń. Kiedy już dotrzemy na szczyt góry, możemy z niej podziwiać panoramę m.in. Karpacza i okolicy. Kiedy upłynie czas pobytu na szczycie góry, udajemy się z powrotem do stacji gondolowej na Śnieżce. Tym razem przed nami ok. 13 min. zjazd ze Śnieżki do stacji początkowej w miejscowości Pec pod Sněžkou. Kiedy wrócimy do miejscowości Pec Sněžkou, czekać na nas będzie czas wolny. A ten można przeznaczyć w dowolny sposób. Można skorzystać z toru saneczkowego, dokonać zakupu pamiątek lub też skosztować czeskiej kuchni ze słynnymi knedlikami. Można również dokonać zakupu artykułów spożywczych ze słynną czeską kofolą lub znakomitym czeskim piwem.

Góry Karkonosze po polskiej stronie.

Najbardziej popularnymi miejscowościami po polskiej stronie są Karpacz i Szklarska Poręba. Nic dziwnego bowiem atrakcje w Karpaczu takie jak świątynia Wang, czy skocznia Orlinek przyciągają uwagę turystów. Sporo ciekawych miejsc znajduje się również w Karpaczu i okolicach. Zazwyczaj wycieczki w Karkonosze trwają 2 lub 3 dni. Wówczas zwiedzając z przewodnikiem atrakcje w Karpaczu turyści nie odwiedzają atrakcji poza miastem. Biuro podróży Event-tours proponuje w ramach wycieczki śnieżka wjazd gondolą rozszerzenie wyjazdu o nową atrakcję. W miejscowości Świeradów-Zdrój uruchomiona została platforma widokowa na Karkonosze. nie jest to zwykły punkt widokowy. Walorami punktu widokowego w Świeradowie-Zdroju są jego parametry techniczne. A te robią wrażenie. Jest to nic innego jak spiralna kładka z puntem docelowym na wysokości 62 m. Oznacza to, że możemy podziwiać panoramę Karkonoszy ze znacznie wyższej wysokości aniżeli wysokość drzew. Malowniczy krajobraz i piękne wierzchołki Sudetów są warte odwiedzenia. Jeżeli dodamy jeszcze, że miasteczko Świeradów-Zdrój jest uzdrowiskiem, to mamy gotowy przepis na wspaniały klimat wycieczki.

Wycieczka ze Szczecina

Na wycieczkę Śnieżka wjazd Gondolą zapraszamy turystów z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Na wycieczkę wjazd gondolą na Śnieżkę wyjeżdżamy ze Szczecina oraz Gorzowa Wlkp. oraz Zielonej Góry. Istnieje możliwość dołączenia do naszej wycieczki również z miejscowości Stargard lub Suchań. Wycieczka Śnieżka wjazd Gondolą jest wycieczką dwudniową. Miejscem noclegu jest miejscowość Kamienna Góra lub okolice. Co warte podkreślenia przebywając w Kamiennej Górze warto rozważyć zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, zwanej kompleksem Arado. W cenie wycieczki zawarte są wszelkie opłaty związane z wjazdem i zjazem gondolą na Śnieżkę. Wycieczka odbywa się z przewodnikiem. Organizatorem wycieczki jest biuro podróży event-tours ze Szczecina.  Wycieczka pod nazwą śnieżka wjazd gondolą jest polecana zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i grup turystycznych. W przypadku grup biuro event-tours realizuje wycieczkę pod nazwą śnieżka wjazd gondolą w uzgodnionym terminie. Klienci indywidualni również mają możliwość zapisów na wycieczkę Śnieżka wjazd Gondolą. W przypadku osób indywidualnych wycieczka obejmuje takie świadczenia jak wjazd i zjazd wyciągiem na Śnieżkę wraz z przewodnikiem w terminach wyznaczonych przez biuro podróży event-tours.

Wycieczka Śnieżka
Wycieczka Śnieżka ze Szczecina
Wycieczka Pec pod Snieżką ze Szczecina

TERMINY WYCIECZEK GONDOLĄ NA ŚNIEŻKĘ.

Terminy wycieczki Gondolą na Śnieżkę ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Gondolą na Śnieżkę ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Gondolą na Śnieżkę z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina