MIEJSCOWOŚCI UZDROWISKOWE W POLSCE

MIEJSCOWOŚCI UZDROWISKOWE W POLSCE

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Cisza, spokój, natura, a także chwila dla siebie — abyś wreszcie zadbał o swoje zdrowie. Właśnie to są najważniejsze atuty miejscowości uzdrowiskowych. Zwróć też uwagę na ich unikatowe piękno — w końcu wiele z nich znajduje się w zabytkowych okolicach. Sprawia to, że nawet krótki pobyt to prawdziwe przeżycie. Dlatego nie zastanawiaj się nad tym, czy odwiedzić uzdrowisko, ale jaką miejscowość uzdrowiskową wybrać!

Miejscowości uzdrowiskowe, które warto odwiedzić

Cisza, spokój, natura, a także chwila dla siebie — abyś wreszcie zadbał o swoje zdrowie. Właśnie to są najważniejsze atuty miejscowości uzdrowiskowych. Zwróć też uwagę na ich unikatowe piękno — w końcu wiele z nich znajduje się w zabytkowych okolicach. Sprawia to, że nawet krótki pobyt to prawdziwe przeżycie. Dlatego nie zastanawiaj się nad tym, czy odwiedzić uzdrowisko, ale jaką miejscowość uzdrowiskową wybrać!

Czy warto odwiedzać miejscowości uzdrowiskowe?

Zastanawiasz się, czy na pewno pobyt w uzdrowisku jest dla Ciebie? Zdecydowanie tak! W końcu bardzo często to naprawdę wygodne miejsca, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Oczywiście już sama okolica jest zadbana. Oprócz tego na terenie miejscowości uzdrowiskowych są przygotowane specjalne rozrywki dla kuracjuszy. Ciekawym pomysłem są, chociażby ogrody do aromaterapii, sztuczne zbiorniki wodne czy urokliwe parki. Jednak miejscowości uzdrowiskowe dają Ci jeszcze więcej możliwości. Wystarczy, że wybierzesz interesujący region.

Trzy najpopularniejsze miejscowości uzdrowiskowe:

Kudowa-Zdrój

Bez wątpienia Kudowa-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych, które warto odwiedzić. Szczególnie zachwyca tam Park Zdrojowy — to właśnie on stanowi punkt centralny miasta. Pełno tam krzewów, drzew i roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Kudowa-Zdrój zasłynęła ze względu na swoje walory uzdrowiskowe, dlatego koniecznie napij się tamtejszych wód mineralnych.
Miasto te wyróżnia się także mnóstwem atrakcji, tak zachęcającymi do zwiedzania. Wśród nich jest tak osobliwe miejsca, jak Kaplica Czaszek. Kudowa-Zdrój znajduje się również w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie jedną z najciekawszych atrakcji są Błędne Skały. Kręte skalne korytarze, ciasne szczeliny, naturalne labirynty oraz wspaniałe widoki sprawią, że z pewnością zakochasz się w tym miejscu.
Kudowa-Zdrój to też doskonałe miejsce do dalszych wycieczek np.:
PragiKudowa-Zdrój znajduje się przy granicy z Czechami, więc to doskonały moment na krótką podróż do stolicy tego kraju. W Pradze czeka na Ciebie słynny Most Karola, intrygujące Stare Miasto, zamek na Hradczanach oraz Zegar Orloj.
Drezna — będąc w Kudowie Zdrój, koniecznie zajrzyj też do Drezna. Wśród atrakcji tego miasta znajdziesz Stare Miasto, Katedrę św. Trójcy i Pałac Zwinger.

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to nie tylko urokliwa miejscowość, która zachwyca swoją architekturą, ale przede wszystkim miejsce, gdzie zadbasz o zdrowie. W końcu już w XV wieku odkryto tam lecznicze właściwości tamtejszych wód. Szczególną popularnością cieszy się woda mineralna Pieniawa Chopin i Jan Kazimierz, dlatego będąc w tej miejscowości uzdrowiskowej, koniecznie musisz ich spróbować. Jednak Duszniki-Zdrój to dobre miejsce nie tylko dla osób, które chcą poprawić swoje zdrowie. W końcu odbywają się tam również liczne imprezy kulturalne. Jedną z najsłynniejszych jest Międzynarodowy Festiwal Chopinowski — odbywa się regularnie od 1946 roku.
Będąc w Dusznikach Zdroju, nie musisz ograniczać się jedynie do okolicznych miejscowości lub samego miasteczka. W końcu jest to doskonały region, umożliwiający dalsze wyjazdy. Szczególnie warto wziąć udział w wycieczce do:
Wrocławia — podróż do stolicy Dolnego Śląska to idealne urozmaicenia pobytu w uzdrowisku. Po prostu, gdy tylko zatęsknisz za większą aglomeracją, to już w ciągu kilku godzin możesz znaleźć się w tym jakże urokliwym mieście. Tam zwiedzisz nie tylko zachwycający rynek, ale również zoo i Afrykarium, Ogród Japoński, Panoramę Racławicką, a nawet wybierz się w wycieczkę śladami uroczych krasnali.
Adrszpaskich Skał — to jedno z najpiękniejszych skalnych miast znajduje się bardzo blisko Dusznik-Zdrój, więc koniecznie musisz odwiedzić Adrszpaskie Skały. Panuje tam wręcz magiczna atmosfera — spokojna, a wręcz kojąca. Poza tym trudno jest odwrócić wzrok od wspaniałych krajobrazów, stworzonych przez naturę. Koniecznie w trakcie wycieczki znajdź też chwilę na odpoczynek u wybrzeża szmaragdowego jeziora.

Polanica-Zdrój

Kolejną malowniczą miejscowością uzdrowiskową w Polsce jest Polanica-Zdrój. Punktem centralnym miasteczka jest Park Zdrojowy — to właśnie on pełni funkcję rynku. Dopiero w XIX wieku odkryto tam tak cenne wody lecznicze, wybudowano dom zdrojowy i otwarto ogrody dla kuracjuszy. Dzięki temu Polanica-Zdrój zyskała jeszcze większy rozgłos. Miasteczko jest idealnym miejscem na odpoczynek czy regenerację. Warto też odwiedzić najważniejsze atrakcje tego regionu, czyli wspomniany Park Zdrojowy z zabytkową muszlą koncertową oraz neobarokowy kościół. Poza tym będąc w Polanicy Zdrój, koniecznie weź udział w wycieczce do:
Wiednia — to jedna z najpiękniejszych stolic Europy, gdzie zobaczysz wspaniały Pałac Schonbrunn, Hofburg, Operę Wiedeńską, Katedrę św. Szczepana i wiele urokliwych uliczek.
Browaru Broumov — to jeden z najstarszych klasztornych browarów znajdujących się w Czechach. Dlatego wycieczka w to miejsce na pewno dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń.

Miejscowości uzdrowiskowe w Polsce
Kudowa-Zdrój
Duszniki-Zdrój
Miejscowości uzdrowiskowe w Polsce z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina