ZWIEDZANIE MIASTA KRAKÓW

ZWIEDZANIE MIASTA KRAKÓW

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Kraków to nie tylko dawna stolica Polski, to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych miast. Zachwycająca architektura, historyczne miejsca, a nawet urokliwe zielone zakątki wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Dlatego poznaj atrakcje Krakowa, które musisz zobaczyć. To właśnie w nich tkwi prawdziwy urok tego wyjątkowego miasta.

Zwiedzanie miasta Kraków to idealna propozycja dla wszystkich spragnionych podróżniczych wrażeń po naszym kraju.

Zwiedzanie miasta Kraków

Zwiedzanie Miasta Kraków.

Kraków to nie tylko dawna stolica Polski, to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych miast. Zachwycająca architektura, historyczne miejsca, a nawet urokliwe zielone zakątki wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Dlatego poznaj atrakcje Krakowa, które musisz zobaczyć. To właśnie w nich tkwi prawdziwy urok tego wyjątkowego miasta.
Atrakcje Krakowa – 7 najważniejszych miejsc

Wawel

Będąc w Krakowie, koniecznie musisz zwiedzić Wawel – to jeden z najważniejszych symboli nie tylko tej dawnej stolicy, ale też całej Polski. To właśnie tam na przestrzeni lat mieszkali kolejni władcy. Gdy już odwiedzisz Wawel, to rozpocznij od Zamku Królewskiego, obejrzyj wieżę Zygmunta, a następnie przejdź do bazyliki archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława. Znajdziesz tam wiele pozostałości ze złotych czasów tego miejsca. Poza tym z pewnością zachwycisz się tą oryginalną architekturą. Zwróć również uwagę na to, że Wawel został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tego miejsca.

Smocza Jama

Na pewno doskonale znasz legendę o Smoku Wawelskim, a odwiedzając Smoczą Jamę, zaczniesz wierzyć w prawdziwość tej historii. Jesteś ciekaw tego miejsca? Zatem jeszcze będąc na Wawelu, zajrzyj do Smoczej Jamy. Ta atrakcja Krakowa jest naprawdę niezwykła. Wapienna jaskinia nie tylko pobudza wyobraźnię, ale również zachwyca swoim rozmiarem – ma aż 270 metrów długości, z czego możesz zwiedzić 81 metrów. Wchodząc do jaskini, zwróć także uwagę na posąg Smoka Wawelskiego, który pochodzi z 1972 roku.

Kościół Mariacki

Kolejnym ważnym, a wręcz legendarnym miejscem, które musisz zwiedzić w Krakowie, jest Kościół Mariacki. To właśnie tam usłyszysz słynny hejnał. Jednak kościół ten zachwyci Cię również swoim monumentalnym wyglądem. Szczególnie uwagę zwracają dwie różne wieże – fakt, iż mają inną wysokość, sprawia, że budynek jest jeszcze bardziej charakterystyczny. Poza tym jest to dobre miejsce na rozpoczęcie wizyty w Krakowie. Jeżeli masz więcej czasu, to obejrzyj również wnętrze tej świątyni. Choć kościół znajduje się w naprawdę ruchliwym miejscu, to tam poczujesz zupełnie inny klimat. Wrażenie to potęgują wiraże – w słoneczny dzień wpływa przez nie różnobarwne światło.

Rynek Główny w Krakowie

Punktem centralnym Krakowa, a szczególnie jego historycznej części jest Rynek Główny. To ważna atrakcja, której nie możesz ominąć! Jego plan został wytyczony już w 1257 roku. Poza tym przebiega przez niego Droga Królewska, czyli jeden z najważniejszych traktów komunikacyjnych, wiodących od Bramy Floriańskiej aż do Zamku Królewskiego na Wawelu.
Jednak ta atrakcja Krakowa to nie tylko dawny ważny punkt komunikacyjny. To przede wszystkim prawdziwa wizytówka tego miasta. Warto też zwrócić uwagę na wielkość krakowskiego rynku – to jeden z największych tego typu placów w Europie! Poza tym znajdują się tam liczne zabytki jak Wawel, Sukiennice czy kościół Mariacki. Pozwól sobie również na krótki spacer, aby bliżej przyjrzeć się tamtejszym urokliwym kamienicom.

Zwiedzanie miasta Kraków

Kazimierz

Bez wątpienia Kazimierz to jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic Krakowa. Dawniej miejsce to zamieszkiwała ludność Żydowska, dlatego koniecznie odwiedź tamtejsze synagogi i cmentarze. Jednak prawdziwy klimat tego miejsca poznasz dopiero wtedy, gdy po prostu udasz się na spacer po urokliwych alejkach. Wówczas na pewno zakochasz się w ciekawych kamienicach, przytulnych knajakach i klimatycznych restauracjach.

Sukiennice

W Średniowieczu Sukiennice to był przede wszystkim targ, czyli jedno z najważniejszych miejsc dla tamtejszych handlarzy. Jednak obecnie jest to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli, która stała się kolejnym symbolem i atrakcją Krakowa. Możesz tam nie tylko kupić pamiątki, ale przede wszystkim odwiedzić galerię sztuki polskiej XIX wieku. Jednak najważniejszym punktem tego budynku jest muzeum Podziemia Rynku – koniecznie tam zajrzyj, a na pewno nie pożałujesz czasu, jaki tam spędzisz.
Choć wnętrze Sukiennic jest bardzo ciekawe, to na uwagę zasługuje także ich zewnętrza strona. W końcu jest to jeden z najpiękniejszych budynków, znajdujących się w Krakowie. Kolory, misterne sztukaterie czy wspaniałe kolumny – każdy z tych elementów na pewno Cię zachwyci, ale też będziesz chciał uwiecznić w obiekcie aparatu.

Brama Floriańska

Do XIX wieku Stare Miasto w Krakowie było otoczone potężnym murem i fosą. Jednak w końcu doszło do zburzenia tej budowli. Obecnie możesz podziwiać jej pozostałości, z czego najważniejszym elementem jest właśnie Brama Floriańska. W pobliżu znajduje się również słynny Barbakan – forteca w kształcę walca, która pochodzi ze Średniowiecza. Po prostu tamta okolica tętni życiem, a przy okazji pozwala dotknąć prawdziwej historii. Jeżeli chcesz nieco uciec od tłumów, to zamiast na spacer ulicą Floriańską, wybierz mniejsze uliczki np. Tomasza. Dzięki temu nadal będziesz mógł chłonąć atmosferę i klimat historycznych części Karkowa, a przy okazji stworzysz bardziej kameralny nastrój.

Kraków
Zwiedzanie miasta Kraków z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolin