WYJAZDY NARCIARSKIE DO CZECH

WYJAZDY NARCIARSKIE DO CZECH

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Czeskie Karkonosze to obszar bogaty w liczne ośrodki narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności. Z uwagi na swoje położenie Czeskie Karkonosze są najbliższym względem województwa zachodniopomorskiego terenem narciarskim. Ale nie tylko sama odległość odgrywa kluczową rolę. Przede wszystkim warto podkreślić, iż to nowoczesne wyciągi, duże dostępne parkingi i wyśmienite jedzenie sprawiają, że Czeskie Karkonosze od lat są niesłabnącym hitem wśród narciarzy z Polski. Jeśli do tego dodamy porównywalne z polskimi ceny karnetów na wyciągi i pozostałej infrastruktury hotelarsko-gastronomicznej, mamy wówczas pewność, że zimowy czas spędzony w Czeskich Karkonoszach jest zawsze bardzo udany.

Wyjazdy narciarskie do Czech

WYJAZDY NARCIARSKIE DO CZECH

Ten, kto kiedykolwiek miał możliwość spędzenia urlopu w trakcie zimy w Czeskich Karkonoszach przyzna, że Czesi bardzo lubią spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Sprzyja temu doskonałe zorganizowanie tutejszych ośrodków narciarskich. Czesi wykorzystują walory Karkonoszy w bardzo dużym stopniu. Tutejsze stoki są o urozmaiconym nachyleniu, większość z nich leży wokół lasów iglastych, co sprawia, że są bezpieczne w kontekście braku lawin. U naszych południowych sąsiadów znajdziemy niewielkie klimatyczne ośrodki narciarskie, ale i takie, które posiadają bardzo dużą liczbę km tras narciarskich sięgająca nawet 40 km. Jednym z proponowanych przez nas ośrodków narciarskich, do którego organizujemy wyjazdy narciarskie w Czechach jest niewielka miejscowość Malá Úpa.

Nart w Malá Úpa

Miejscowość leży tuż przy granicy z Polską nieopodal przejścia granicznego przy Przełęczy Okraj we wschodnich Karkonoszach. Malá Úpa jest również jedną z najwyżej położonych miejscowości na terenie Republiki Czeskiej. Działają tu dwie stacje narciarskie. Pierwsza tuż przy granicy z Polską zwana „Pomezní bouda” posiada stok o długości ok 1200 m. z doskonałym zapleczem gastronomicznym. W pobliżu działają również wypożyczalnie nart oraz tzw. ośle łączki, na których to najmłodsi mogą stawiać pod okiem rodziców i instruktorów swoje pierwsze kroki na nartach. Drugi z ośrodków pod nazwą „u Kostela” jest oddalony o kilka kilometrów od głównego centrum miejscowości. Dojazd do niego możliwy jest wyłącznie darmowym skibusem. Stacja „u Kostela” oferuje kilka stoków o zróżnicowanym poziomie trudności. Najdłuższy z nich posiada długość ok. 1100 m. zaś pozostałe posiadają długość ok. 400-500 m. Podobnie jak w poprzedniej stacji działają tu knajpki, wypożyczalnia nart, w której to również można skorzystać z pomocy instruktora. Ośrodek od roku 2019 został włączony do kompleksu SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, co oznacza, że posiadając karnet wielodniowy zakupiony w Malej Upie, można skorzystać również ze stoków w Pecu pod Sněžkou jak i innych ośrodków wchodzących w skład kompleksu narciarskiego.
Od 2020 r. na terenie areału Malá Úpa trwają prace infrastrukturalne, m.in. budowane są nowe wyciągi mające umożliwić narciarzom dotarcie do obu stacji narciarskich bez konieczności skorzystania ze ski busa. W ośrodku Malá Úpa działa lodowisko, które jest najwyżej położone w Republice Czeskiej. Relaks po całym dniu umożliwia kryty basen w jednym z hoteli ale prawdziwą atrakcją jest kąpiel na świeżym powietrzy w beczkach wypełnionych ciepłą wodą.

Narty w Pec pod Sněžkou

Drugim z proponowanych przez nas kurortów w Czechach jest Pec pod Sněžkou. Mimo, że miejscowość jest nieco niżej położona niż wspomniana Malá Úpa, z uwagi na specyficzny mikroklimat, występują tu lepsze warunki narciarskie aniżeli w wyższych partiach gór. Sam ośrodek Pec pod Sněžkou oferuje ponad 21 km tras narciarskich, stale unowocześnianą infrastrukturę narciarską a tutejsze zaplecze gastronomiczne rozlokowane nawet w wyższych częściach stoków narciarskich oferuje bardzo różnorodne i smaczne posiłki. Niejednokrotnie będąc w Pecu można trafić na występy gwiazd muzycznych jak również zawody na specjalnie przygotowanym stoku do tzw. free-stylu. Od roku 2016 Pec pod Sněžkou zaczął proces ujednolicania swojej zimowej oferty poprzez połączenie innych stacji narciarskich w regionie, m.in. ze stacją narciarską Cerna Hora, dzięki czemu kupując karnet wielodniowy możemy liczyć na szusowanie na terenie sąsiednich ośrodków narciarskich. Mało tego, od 2019 r. ze stoków w Pecu można przeprawić się np. do Cernej Hory bezpłatnie za sprawą specjalnego Skibusa. Po dniu spędzonym na nartach ośrodek w Pecu pod Sněžkou oferuje m.in. możliwość skorzystania z różnorodnej oferty wellness jak również można spróbować swoich sił na specjalnym torze saneczkarskim. W przypadku gdy nie mieli byśmy ochoty na szusowanie na nartach będąc w Pecu pod Sněžkou można wybrać się na najwyższy szczyt Karkonoszy – na Śnieżkę. Ciekawostką jest fakt, iż na sam szczyt od strony czeskiej można wjechać kolejką tzw. Lanová dráha Pec pod Sněžkou – Sněžka. Jeśli więc trafimy na słoneczną pogodę widok jest po prostu zachwycający. Ci z narciarzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił na stoku wieczorową porą mają w Pecu doskonałą szansę. Działa tu bowiem najdłużej czynny stok narciarski w całej Republice Czeskiej. Otwarty jest on codziennie w godzinach 17.00-21.00, dzięki czemu narciarze mogą z niego korzystać przy sztucznym oświetleniu, co sprawia, że wrażenia są bardzo emocjonujące. Tutejsze bary i restauracje cały czas są czynne, wobec czego jest możliwość skorzystania z dodatkowego wieczornego posiłku w trakcie wieczornego szusowania lub po zakończeniu zjazdów na nartach.
Korzystając z naszej oferty warto pamiętać o opisanych wyżej atrakcjach dodatkowych jak również bogatym programie apres ski, wymienić tu również należy możliwość organizacji kuligu, czy gry i zabawy na śniegu pośród znanych i lubianych utworów muzycznych, czy wizytę w Ski Safari lub słynnej miejsowości Janské Lázně.

Jeśli podoba Ci się nasza propozycja:

Wyjazdy narciarskie do Czech

koniecznie daj nam o tym znać!

Wyjazdy narciarskie do Czech
Narty w Czechach
Wyjazdy narciarskie do Czech

TERMINY WYJAZDÓW NARCIARSKICH DO CZECH ZE SZCZECINA.

Terminy wyjazdów narciarskich do Czech ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wyjazd narciarski do Czech ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

REZERWUJ JUŻ TERAZ
Wyjazdy narciarskie do Czech z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina