WYCIECZKI I ZWIEDZANIE SZCZECINA

Wycieczki i zwiedzanie Szczecina

Biuro Podróży Event-tours zaprasza do zwiedzania miasta Szczecin z przewodnikiem. Wybierając się nad morze, warto skorzystać z okazji i odwiedzić stolicę Pomorza Zachodniego. Wbrew ogólnie panującemu przekonaniu Szczecin nie leży nad morzem. Mimo tego, związki Szczecina z morzem są bardzo silne. Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem sprawi, że poznasz najważniejsze atrakcje miasta w bardzo przystępny sposób. Proponujemy zwiedzanie miasta Szczecin z przewodnikiem, który dopasuje plan zwiedzania stolicy Pomorza Zachodniego do wieku uczestników. Jakie atrakcje warte są zobaczenia w Szczecinie?

Wycieczki i zwiedzanie Szczecina

Wycieczki i zwiedzanie Szczecina

Jedną z głównych atrakcji grodu gryfa są Wały Chrobrego. To tu zazwyczaj jest miejsce spotkań i rozpoczęcie wycieczki po Szczecinie. Co warto zobaczyć w Szczecinie? Nasz spacer rozpoczynamy od Wałów Chrobrego skąd doskonale widać szczeciński port oraz stoczniowe żurawie. Następnie udajemy się w kierunku na Zamek Książąt Pomorskich. Po drodze mijając zabudowania Trasy Zamkowej.  Zwiedzając Zamek, warto poznać historię i losy księcia Bogusława X oraz jego małżonki Anny Jagiellonki. Postać Księcia Bogusława X to ciekawa opowieść nawiązująca do czasów współczesnych. Następnym elementem spaceru po Szczecinie jest wizyta na Starym mieście. Zobaczymy malownicze kamieniczki oraz ratusz w Szczecinie. Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem to również opowieść o najsłynniejszej czarownicy. Postać Sydonii von Borck oraz rzekomej klątwy do dziś jest przedmiotem nieodgadnionej zagadki. Spośród wielu atrakcji w Szczecinie warto jeszcze odwiedzić Katedrę p.w. Św. Jakuba Apostoła. Warto wjechać windą na punkt widokowy na wieży katedralnej, by zobaczyć Szczecin z lotu ptaka. Nieopodal Katedry umiejscowiony jest Plac Orła Białego. Dziś to sympatyczny skwer zieleni z kilkoma przyjemnym restauracjami w pobliżu. W dawnych czasach w Pałacu pod Globusem urodziła się jedna z kobiet, która zmieniła losy świata. Kim była? O tym opowie przewodnik po Szczecinie. A co warto odwiedzić ze współczesnych walorów Szczecina? Takich miejsc jest również wiele. Wszystko zależy od możliwości czasowych pobytu w Szczecinie. Jedną z najnowszych inwestycji miasta Szczecina są bulwary piastowskie, które warto zobaczyć. To współczesne miejsce spotkań turystów i mieszkańców miasta. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to spacerując bulwarami, poczujemy zapach czekolady? Skąd takowy zapach unoszący się nad Szczecinem? O tym też opowie nasz przewodnik po Szczecinie. Z miejsc, które warto odwiedzić, proponujemy podziemne trasy turystyczne w Szczecinie. To nic innego jak lokalny schron przeciwlotniczy, który został odrestaurowany i przeznaczony do zwiedzania przez turystów. W Szczecinie mamy do wyboru dwie podziemne trasy turystyczne. Przebywając w Szczecinie warto również uwzględnić godzinę czasu na rejs statkiem po Odrze. Szczecin od strony wody wygląda urokliwie. Rejs statkiem po Odrze realizowany jest poprzez nowoczesną jednostkę, która posiada pełne zadaszenie, a nawet bar.

Przewodnik po Szczecinie

Zwiedzając Szczecin, warto skorzystać z usług lokalnego przewodnika. To nie tylko osoba, która podpowie, gdzie należy zaparkować autokar lub co ciekawego zobaczyć. Przewodnik proponowany przez Biuro podróży event-tours to osoba pełna pasji. Nie ma nic gorszego niż nudny przewodnik, który wykonuje swoją pracę w sposób nienależyty. Nasz przewodnik przestawi wiele atrakcyjnych historii z życia Szczecina. To doskonała lekcja historii, ale i również dobrej zabawy. Wiele z omawianych historii ma swoje żartobliwe zakończenie. Oznacza to, że czeka nas duża dawka dobrego humoru. Przewodnik po Szczecinie wcale nie musi być drogi. Turystom indywidualnym oraz grupom proponujemy dwa warianty zwiedzania stolicy Pomorza Zachodniego. Wariant nr 1 to zwiedzanie z przewodnikiem śródmieścia Szczecina. Jest to niemal 3 godzinny spacer po Szczecinie. W trakcie spaceru poznamy najważniejsze zabytki Szczecina oraz współczesne budowle z gmachem szczecińskiej filharmonii. Wariant nr 2 to nic innego jak rozbudowana forma wyżej opisanego wariantu. W tej propozycji oprócz spaceru mamy możliwość aranżacji rejsu statkiem po Odrze. Proponujemy również zwiedzanie podziemnego Szczecina. Wielbicieli mocnych trunków zapraszamy z kolei do odwiedzenia piwnic szczecińskiej wytwórni wódek-Starki. Wariant drugi to całodzienne zwiedzanie Szczecina. Druga z propozycji to również aranżacja wszelkiego rodzaju usług dodatkowych. Oprócz podziemnych tras szczecina, przewodnik po szczecinie zaproponuje m.in. koncert organowy w szczecińskiej katedrze.

Imprezy w Szczecinie

Niejednokrotnie miasto Szczecin jest gospodarzem znakomitych imprez plenerowych. Wówczas bez problemu warto skorzystać z usługi przewodnika po Szczecinie. Warto najpierw zwiedzić miasto z przewodnikiem, a następnie wziąć udział w imprezie organizowanej przez miasto Szczecin. Do najbardziej popularnych imprez w Szczecinie zaliczyć należy: Dni Morza, Dni Odry. Równie popularny jest sierpniowy festiwal Pyromagic czy zlot wielkich żaglowców The Tall Ship Races. Nasz lokalny przewodnik oprowadzi po Szczecinie. Przekaże,  co warto zobaczyć w wolnym czasie. A nawet zaproponuje zwiedzanie podziemnego Szczecina o dogodnej dla grupy porze dnia. Jeżeli wybierasz się do Szczecina na dużą imprezę plenerową to skontaktuj się z biurem event-tours. Wspólnie ustalimy czas zwiedzania miasta oraz zarezerwujemy atrakcje dodatkowe.

Atrakcje w Szczecinie dla dzieci

Miasto Szczecin ma również wiele do zaoferowania dla dzieci. Najmłodszych zapraszamy do zwiedzania podziemnego Szczecina, ale również i innych atrakcji znajdujących się w Szczecinie dla dzieci. Warte odwiedzenia jest Muzeum Techniki i Komunikacji czy Park Trampolin. Szczególnie najmłodszym grupom polecamy spacer do Jeziora Szmaragdowego z opowieścią o legendzie Skarbka. Równie urokliwy w Szczecinie dla dzieci jest rejs statkiem po Odrze lub wizyta w Parku Kasprowicza.  Zimową porą warto odwiedzić Stolicę Pomorza Zachodniego i spędzić czas na tradycyjnym Jarmarku w Szczecinie. Zwiedzanie w Szczecinie dla dzieci szczególnie polecamy grupom kolonijnym, jak i turystycznym przebywającym nad morzem. Warto również uwzględnić zwiedzanie z przewodnikiem po Szczecinie w trakcie wycieczki nad morze lub w trakcie powrotu znad morza. Takie zwiedzanie z przewodnikiem po Szczecinie na pewno jest urozmaiceniem czasu. A informacje przekazywane przez przewodnika po Szczecinie niejednokrotnie są ciekawymi opowieściami, które zostają na dłużej.

Zwiedzanie miasta Szczecin z przewodnikiem.

Aby zamówić zwiedzanie miasta Szczecin z przewodnikiem, należy skontaktować się z biurem podróży event-tours . A następnie trzeba umówić termin spotkania. Grupy turystyczne oraz seniorzy mogą liczyć na spore rabaty. Dodatkowo zwiedzanie z przewodnikiem miasta Szczecin odbywa się z zestawami słuchawkowymi typu tour guide. Słuchawki pozwalają usłyszeć informacje przekazywane przez przewodnika po Szczecinie w odległości nawet 300 metrów. Aby dobrze poznać walory miasta Szczecin, konieczne jest zwiedzanie z przewodnikiem. Za usługę przewodnika wystawiane są faktury VAT.

Wycieczki i zwiedzanie Szczecina

jest dedykowane dla turystów indywidualnych i grup turystycznych.

Wycieczki i zwiedzanie Szczecina
Katedra Szczecin
Zamek Szczecin

TERMINY WYCIECZEK PO SZCZECINIE.

Terminy wycieczki po Szczecinie dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Organizatorem  jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line. Oferta dedykowana jest dla grup turystycznych i Klientów indywidualnych.

Wycieczka do Szczecina z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina