WYCIECZKI DO POZNANIA

Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, od 1999 siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Ośrodek aglomeracji poznańskiej. Poznań to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce (541,6 tys. mieszkańców) i ósme pod względem powierzchni (262 km²).

Patronami miasta Poznania są apostołowie Piotr i Paweł, święci Kościoła katolickiego. Święto miasta, jako dzień jego patronów, obchodzone jest 29 czerwca.

wycieczka do poznania

WYCIECZKA ZE SZCZECINA DO POZNANIA.

Sama podróż autokarem to około 3,5 godziny licząc od momentu wyjazdu ze Szczecina. Z uwagi na fakt, iż Poznań położony jest o ok 250 km od Szczecina, naszą wycieczkę rozpoczynamy zwykle w godzinach wczesnoporannych, unikając w ten sposób nadmiernego ruchu drogowego. Przejazd to okazja do wypoczynku przed całym dniem atrakcji, jakie czekają na nas już od samego przyjazdu do Poznania. Jako jedne z nielicznych biur podróży, nasze Event-tours zaprasza Państwa do zwiedzania Poznania z własnym systemem słuchawkowym Tour-Guide, dzięki, któremu uczestnicy otrzymują informacje bezpośrednio od przewodnika w znakomitej jakości.

CO OFERUJE PROGRAM WYCIECZKI DO POZNANIA.

Nasz program jednodniowej wycieczki do Poznania przewiduje zwiedzanie miasta z częściowym wykorzystaniem autokaru. Wysiadamy z autokaru przy Katedrze Poznańskiej, rozpoczynając tym samym zwiedzanie z przewodnikiem, który w sposób profesjonalny a zarazem atrakcyjny dla ucha opowie o wszystkich obiektach, które mijamy w czasie wędrówki. Całość przeplatana jest ciekawymi i zabawnymi anegdotami z historii Poznania oraz jego mieszkańców. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy i usłyszymy od przewodnika informacje związane z: Złotą kaplicą katedralną, Podziemiach Katedry, Wzgórzem Św. Wojciecha,  Pomnikiem Armii Poznań, Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami. Zobaczymy również: Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, Cytadelę, Plac Mickiewicza, Plac Wolności, Bibliotekę Raczyńskich,  Domki Budnicze, Pałac Działyńskich, Pałac Mielżyńskich oraz przespacerujemy się słynną ulicą Św. Marcin.

Odwiedzimy również Stary Rynek w Poznaniu ze słynnymi poznańskimi koziołkami.

W ramach pobytu w Poznaniu przewidujemy ok. 1 godzinę czasu wolnego na zakup pamiątek, chwilę odpoczynku oraz pyszną kawę.

W podróż powrotną do Szczecina udajemy się około godziny 18.00. Czas przejazdu autokarem przeznaczamy na odpoczynek po dniu pełnym atrakcji i niespodzianek. Do Szczecina przyjeżdżamy około godziny 21.30.

Powyższy program wycieczki do Poznania można w dowolny sposób modyfikować w zależności od oczekiwań grupy, o np.o wizytę w Nowym ZOO w Poznaniu, wizytę na Malcie, wizytę na Stadionie INEA Lech Poznań czy też wizytę w Muzeum Rogalowym i wiele innych atrakcji, które oferuje Poznań po wcześniejszym ustaleniu z pracownikami naszego Biura.

Dla grup szkolnych proponujemy wycieczki animowane po PoznaniuWycieczka szkolna Detektywi Historii to wycieczka animowana dla dzieci ze szkół podstawowych. Motywem przewodnim jest śledztwo, jakie przewodnik – detektyw przeprowadza wraz z grupą pomocników, aby odkryć historię miasta. Tajemnicza przeszłość Poznania w trakcie dochodzenia, przeprowadzanej „wizji lokalnej” czy rozrysowaniu portretów pamięciowych przestaje być tak zagadkowa, a uczniowie, dzięki kartom śledztwa mogą w każdym momencie sięgnąć do dowodów i wysnuwanych tez. Lekki, żartobliwy ton przewodnika-animatora oraz używane przez niego gadżety sprawiają, że podczas wycieczki dzieci uczą się poprzez zabawę, a co najważniejsze – nie nudzą się! Historia Poznania, jaką poznają pomocnicy detektywa, ożywiana jest za pomocą rekwizytów związanych z danym miejscem. Dla przykładu – przy pręgierzu, gdzie kat miejski wymierzał kary, pokazujemy narzędzia jego pracy, a mali detektywi zgadują do czego dane przedmioty służyły. Gwarantujemy zainteresowanie!

Dla grup ze szkół średnich polecamy Grę miejską Poznań QR Code – to trzy w jednym: poznawanie miasta, wykorzystanie multimediów i rywalizacja zespołowa. Gra polega na odszukiwaniu konkrenych miejsc w przestrzeni Starego Rynku i zczytywaniu przyporządkowanych do miejsc QR kodów. Kody otwierają stronę z zadaniem do wykonania. Zadania są wszelakiego rodzaju: matematyczne, logiczne, odnajdywanie napisów, a nawet robienie zdjęć i selfie. Poprawne wykonanie zadania daje nam hasło dostępu do następnego zadania – nie ma zatem chodzenia na skróty! Gra zakłada wykorzystanie technologii online, tj. osobnych stron internetowych do każdej lokalizacji. Udział w grze wymaga posiadania przynajmniej jednego smartfona lub tableta z dostępem do Internetu na min. 5 osób. Zważywszy na powszechność smartfonów w dzisiejszych czasach i bardzo niskie ceny przenośnego Internetu, gra jest stosunkowo tania i szeroko dostępna Użycie multimediów w poszczególnych zadaniach niezmiernie wzbogaca poznawanie miasta. Dzięki formie online gracze wysłuchają nagrań audio, obejrzą filmy, zobaczą galerie zdjęć, a nawet zrobią sobie selfie przy różnych obiektach. Wszystko oczywiście w celu lepszego poznania miasta w interaktywny, angażujący sposób.

Nasza oferta wycieczki do Poznania skierowana jest również dla osób dorosłych. Mamy trzy warianty:

1. Wycieczka kulinarna Biesiada po Poznańsku:

Zabieramy gości do 3 przyrynkowych restauracji, gdzie degustujemy flagowe dania kuchni wielkopolskiej. Gości oprowadzi przewodnik przebrany w strój historyczny, który używając animacji i mowy staropolskiej opowie o degustowanych daniach.

2. Wycieczka zabytkowym tramwajem – Bimbą po Poznaniu:

Wsiadamy do zabytkowego tramwaju i objeżdżamy najciekawsze miejsca Poznania. Na pokładzie przewodnik konduktor opowie o Poznaniu i rozbawi towarzystwo. Dla efektu WOW dajemy pasażerom paczkę gadżetów związanych z Poznaniem. Będziemy ją wspólnie rozpakowywać podczas przejazdu. To naprawdę działa!
3. Wycieczki w Czasie
Przewodnik przebiera się w historyczną postać i oprowadza po Poznaniu z odpowiednią narracją. Warcholący się szlachcic będzie poniżał mieszczan, białogłowa Piastunka szeptem wspomni o wytępionym pogaństwie, a powstaniec wielkopolski poprowadzi grupę do zwycięstwa nad zaborcą.
Ostrów Tumski Poznan
Targi Poznańskie
Atrakcje Poznania warte zwiedzania

TERMINY WYCIECZEK DO POZNANIA ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Poznania ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Poznania ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

REZERWUJ JUŻ TERAZ

SPRAWDŹ INNE NASZE PROPOZYCJE:

Wycieczki do Poznania z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina