WYCIECZKA DO LIPSKA ZE SZCZECINA I CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO.

WYCIECZKA DO LIPSKA.

Szukasz ekscytującej wycieczki do Lipska, miasta Bacha? Dołącz do nas na jedyną w swoim rodzaju przygodę przez piękne i tętniące życiem miasto. Zaczniemy od 70-minutowego rejsu łodzią, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Palmengartenwehr – technologiczny zabytek architektury chroniący miasto przed powodzią. Po drodze poznamy historię Könneritzbrücke – mostu symbolizującego industrializację Lipska, a także fabryki Buntgarnwerke – największego niemieckiego zabytku przemysłowego z XIX wieku.

Pomnik Bitwy narodow Lipsk

OFERTA WYCIECZKI DO LIPSKA.

Nasza wycieczka po Lipsku rozpocznie się od niezapomnianego rejsu statkiem, podczas którego zobaczysz wiele z jego najbardziej znanych miejsc z innej perspektywy. Płyń, słuchając opowieści o Palmengartenwehr – genialnym zabytku architektonicznym służącym do ochrony Lipska przed potencjalnymi powodziami – i podziwiaj skalę zakładu Buntgarnwerke, który do dziś jest jednym z największych zabytków przemysłowych w Niemczech.

Drugi etap naszej przygody zabierze nas prosto do serca Lipska, gdzie odwiedzimy kilka zabytków, w tym malowniczy zabytkowy dworzec kolejowy, budynek opery i wiele innych. Spacerując po Placu Augusta, nie zapomnij rzucić okiem na różne pomniki związane z Faustem Wolfganga Goethego – epicką historią, która do dziś jest znana w całej Europie. Nie zapomnij też o wejściu na zapierającą dech w piersiach wieżę widokową MDR – ten przystanek zapewnia panoramiczny widok na to niezwykłe miasto.

Dołącz do nas w tej ekscytującej podróży i w pełni wykorzystaj wszystko, co Lipsk ma do zaoferowania! Dzięki takim wyjątkowym doświadczeniom nie wiadomo, co możesz odkryć w przyszłości – więc zarezwuj swoje bilety już teraz, zanim będzie za późno.

CO JESZCZE UWZGLĘDNIA WYCIECZKA DO LIPSKA?

Zobaczymy również dom Mendelssohna – muzeum, w którym znajdują się między innymi oryginalnie zachowane meble oraz kościół świętego Tomasza (Thomaskirsche), gdzie najwybitniejszy kompozytor i organista J. S. Bach był kantorem. Obecnie odbywają się w tym miejscu koncerty „Muzyka w Słowach – Słowa w Muzyce” (w programie utwory J. S. Bacha oraz F. Mendelssohna Bartoldy’ego w wykonaniu chóru i orkiestry). Po koncercie uczestników czeka czas wolny na spacer po Starówce, a na koniec przejazd, aby zobaczyć największy pomnik w Europie – Pomnik Bitwy Narodów.

szczecin wycieczka
szczecin wycieczka
szczecin wycieczka

TERMINY WYCIECZEK DO LIPSKA ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Lipska ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższy termin to: 08/07/2023 r. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 91 350 85 56. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Lipska ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

OFERTA WAKACJE 2023:

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 08/07/2023 r.

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 15/07/2023 r.  

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 22/07/2023 r.

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 29/07/2023 r.

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 12/08/2023 r.

WYCIECZKA DO LIPSKA W DNIU: 18/08/2023 r.

Wycieczka do Lipska z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina