WYCIECZKA DO SZPREWALDU ZE SZCZECINA I CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

WYCIECZKA DO SZPREWALDU (SPREEWALD).

Marzysz o wyjątkowym spędzeniu czasu poza miastem, jednak nie masz pomysłu na ciekawą wycieczkę? Nie masz również zbyt wiele wolnego czasu, więc wszelkie wypady na dłużej odpadają? Nasze biuro podróży ma do zaproponowania świetną ofertę, która z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Organizujemy zagraniczne wycieczki jednodniowe, które cieszą się wielkim zainteresowaniem osób uwielbiających podróże. Jedną z naszych propozycji jest wycieczka do Szprewaldu dedykowana dla osób ze Szczecina oraz z całego województwa zachodniopomorskiego.

Wycieczka do Szprewaldu

Wycieczka do Spreewaldu

Biuro podróży Event-tours ze Szczecina zaprasza na wycieczkę do Niemieckiej Wenecji. Tak bowiem nazywany jest rozległy teren nizinny i obszar kulturowy położony w południowej Brandenburgii. Na obszar Spreewaldu składa się rozległy wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz. Wycieczka do Spreewaldu to okazja do rejsu łodziami po urokliwych kanałach, które tworzą rezerwat biosfery. Dodatkowa atrakcja, która czeka na odwiedzających niemiecką Wenecję to również aspekt kulinarny. W trakcie rejsu łodziami przewidziany jest poczęstunek, który będzie składał się z lokalnych rarytasów. Nie zabraknie słynnych ogórków ze Spreewaldu. A to wszystko podczas 1-dniowej wycieczki do niemieckiej Wenecji. Biuro Podróży Event-tours ze Szczecina zaprasza na niezwykle atrakcyjne wycieczki.

Spreewald

Geneza powstania Spreewaldu związana jest z plemionami Serbołużyczan. To Serbołużyczanie krajobraz kulturowy, który do dziś gości w Spreewaldzie. Naturalny obszar Spreewaldu powstał w wyniku przepływającej rzeki Szprewy. Naturalne koryto rzeki Szprewy zostało z biegiem lat poszerzone o kanały. Utworzone w ten sposób kanały stanowią rozlewiskowy krajobraz Spreewaldu. Pobyt na terenie Spreewaldu to zetknięcie z naturalną przyrodą, a także z kulturą Serbołużyczan. To również doskonały przykład połączenia tradycji z obsługą dnia codziennego. Jedną z ciekawostek Spreewaldu jest sposób doręczania przesyłek pocztowych. Za sprawą rozlewiskowego krajobrazu dotarcie do poszczególnych domostw jest utrudnione. Z tego względu dostarczanie przesyłek pocztowych odbywa się żółtą barką pocztową. W ten sposób mieszkańcy Spreewaldu otrzymują przesyłki pocztowe. Warto jednak pamiętać, że transport przesyłek pocztowych żółtą barką odbywa się od kwietnia do października. Trasa wiedzie od Lübbenau do powiatu Lehde. Największą atrakcją wycieczki do Spreewaldu są jednak rejsy łodziami. Na słynną podróż po krainie Niemieckiej Wenecji można wyruszyć z wielu przystani. Biuro podróży Event-tours oferuje rejs łodzią z miejscowości Lübbenau. Znajdują się tam dwie przystanie Große Kahnhafen oraz Kleine Kahnhafen. Można również wyruszyć w rejs z innych miejscowości: Lübben, Schlepzig, Straupitz, Burg czy np. Lehde. W tej ostatniej znajduje się Skansen w Lehde. Ze względu na swoje niezwykłe położenie cała wieś Lehde oraz jej zabudowania znajdują się pod ochroną. Jednym z najczęściej odwiedzanych budynków jest miejscowy skansen w Lehde. Dla turystów udostępniona została m.in. drewniana chata z meblami i sprzętami użytku codziennego. W programie wycieczki do Spreewaldu nie może zabraknąć degustacji słynnych ogórków kiszonych ze Spreewaldu. Dziś są one produktem chronionym. O sukcesie ogórków ze Spreewaldu zadecydowały naturalne czynniki. Pośród lasów i kanałów znajdują się żyzne gleby, które sprzyjają wzrostowi ogórków. W połączeniu ze specjalną recepturą kiszenia, która jest realizowana na terenie Spreewaldu, ogórki zyskały dużą sławę. Ogórki ze Spreewaldu zostały również włączone do popkultury. Wątek ogórków ze Spreewaldu pojawia się w słynnym filmie “Good Bye, Lenin!“.

Wycieczka Spreewald z Biurem Podróży Event-tours

Biuro podróży event-tours organizuje wycieczki 1-dniowe do Spreewaldu. Wycieczki są dedykowane zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Wyjazd do Spreewaldu zwanego Niemiecką Wenecją to również ciekawa wycieczka dla dzieci. Spływ łódkami w labiryncie lasów jest ciekawym walorem wycieczki dla dzieci. Wyjątkowo rozlewiskowy krajobraz jako rezerwat jest zaś miłym dla oka doznaniem. Biuro usług turystycznych Event-tours organizuje wycieczki zagraniczne ze Szczecina oraz ze Stargardu. Wycieczki dla dzieci i grup zorganizowanych realizowane są przez Biuro podróży Szczecin w ramach specjalnego programu.  Klienci indywidualni mogą wziąć udział w wycieczce, korzystając z oferty biura podróży w wyznaczonych terminach. Głównymi miastami wyjazdowymi są Szczecin i Stargard. Niemal wszystkie wyjazdy do Spreewaldu realizowane są jako wycieczki 1-dniowe. Istnieje również możliwość, aby wyjazd do Spreewaldu został zrealizowany jako część wycieczki objazdowej przez Niemcy. Można więc odkryć Spreewald przy okazji wycieczki do Berlina lub wycieczki do Poczdamu. Biuro podróży Szczecin to doskonały pomysł na wycieczki 1-dniowe. Wycieczka do Spreewaldu to jeden z najczęściej zamawianych wyjazdów dla grup zorganizowanych ze Szczecina i Stargardu. Nie czekaj dłużej. Skorzystaj z naszych ofert dostępnych w zakładce biuro podróży szczecin wycieczki na stronie internetowej event-tours. Niezależnie od wybranego wariantu wycieczki do Spreewaldu, biuro event-tours organizuje wszystko w sposób kompleksowy. Dla grup zorganizowanych przewidziane są rabaty. Dodatkowo dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wyjazdu z dowolnej miejscowości na terenie województwa zachodniopomorskiego.

OFERTA WYCIECZKA DO SZPREWALDU.

Wycieczki jednodniowe są świetnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku, które lubią intensywne zwiedzanie. W ramach programu, który przygotowaliśmy, zwiedzą Państwo Lubben, Lubbenau – najpiękniejsze miasto w Szprewaldzie i Burg. Oferujemy przejazd do Branitz, zwiedzanie Parku Księcia Puecklera, a następnie powrót do Lubbenau i przejście na wyspę Lehde. W planach mamy również rejs łodzią kanałami Szprewy, która potrwa dwie godziny, kolejno poczęstunek pajdą chleba ze smalcem oraz ogórkiem i zapoznanie się z legendami szprewaldzkimi. Sielankowy, biesiadny klimat wycieczki z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

CO JESZCZE UWZGLĘDNIA WYCIECZKA DO SZPREWALDU?

Kolejnym punktem wycieczki jest zwiedzanie zabytkowego domu szprewaldzkiego, a także Muzeum Ogórka, w którym uczestnicy również zostaną powitani chlebem, solą, a także pysznym likierem szprewaldzkim. Na koniec czeka na Państwa Wieczór Szprewaldzki w restauracji – kolacja oraz program folklorystyczny. Jak widać, atrakcji nie zabraknie i każdy może liczyć na dobrą zabawę.

Wycieczki organizowane są na życzenie grup z całego województwa. Program zawiera ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, przejazd autokarem klasy lux, podatek VAT, a także to, co najważniejsze, czyli moc wrażeń. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas oferta przypadnie do gustu wszystkim osobom, które pragną połączyć intensywne zwiedzanie ze świetną rozrywką w gronie cudownych ludzi. Zapraszamy do korzystania z przygotowanej przez nas oferty.

Wycieczka do Szprewaldu
Ogórki szprewald
szczecin wycieczka

TERMINY WYCIECZEK DO SZPREWALDU ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Szprewaldu ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższy wyjazd: 13.05.2023 (WYCIECZKA BLISKA POTWIERDZENIA). Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 91 350 85 56. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Szprewaldu ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka do Spreewaldu z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina