WYCIECZKA PERŁY DOLNEGO ŚLĄSKA

WYCIECZKA PERŁY DOLNEGO ŚLĄSKA

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Tym razem zapraszamy na Dolny Śląsk by zaprezentować walory tej przepięknej krainy geograficznej. W trakcie naszej wycieczki pokażemy Państwu perły o których być może nigdy nie słyszeliście, które z racji swego położenia często są przez nas pomijane. Zapraszamy na wycieczkę Wrocław, Wałbrzych, Świdnica oraz Zamek Czocha. Zapisz się już dziś!

Wycieczka Perły Dolnego Śląska to propozycja dla wszystkich osób spragnionych wrażeń podróżniczych po naszym pięknym kraju.

Wycieczka Perły Dolnego Śląska

Wycieczka Wrocław i Zamek Książ

Pierwszy dzień naszej wycieczki przywiedzie nas do Wrocławia. Program naszej wycieczki będzie rozpoczynał się od Ostrowa Tumskiego. Dziś to słynna wyspa z jego charakterystycznymi wieżami i kościołami. Te słynne obiekty sakralne to Katedra p.w. św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiata św. Krzyża. Budynki sakralne zachowały swój pierwotny wygląd mimo licznych remontów na przestrzeni wieków. Następnie udamy się w kierunku Bramy Kluskowej, aby poznać historię tego dawnego miejsca. Wspomniana Brama Kluskowa pełniła funkcję łącznika pomiędzy kościołem św. Idziego a budynkiem kapituły.
Przechodząc przez Most Tumski udamy się na Wyspę Piaskową, otoczoną wodami Odry. Stamtąd przejdziemy w kierunku Starego Miasta. Wrocławski Rynek jest jednym z tych, które imponują swoimi architektonicznymi detalami. Wrocławski Rynek można go uznać za jeden z największych rynków w Europie. Obok paryskiego Place de la Concorde! Późnogotycki ratusz ma imponującą fasadę. Kultowym miejscem na wrocławskim rynku jest dawny pręgież. Na szczęście dziś już nie ma osób wymierzających karę.  Stąd można bez obaw zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pręgierzu stojącym przed wrocławskim rynkiem. Wrocławski rynek otacza wiele innych pięknych budynków, w tym kilka dość zabytkowych, jak kościół św. Anny (zbudowany w latach 1440-1448).
Znajdziemy również dwa domy z czasów starożytnych – Dom Jasia i Małgosi. Nieopodal znajduje się także Plac Solny z kwiaciarniami otwartymi przez cały rok. W pobliżu znajdziemy rzeźników, którzy teraz są domem dla artystów przy gwarnych stolikach kawiarnianych na ulicy Więziennej. Kawałek dalej zobaczymy gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. W budynku mieści się słynna aula Leopoldina czy Oratorium Marianum i Wieżą Matematyczną. Dodatkowo zobaczymy plac ze słynną rzeźbą szermierza, będącą miejscem powszechnych żartów wśród studentów i nie tylko.

Wycieczka Wałbrzych i Zamek Książ.

Drugiego dnia odwiedzimy Wałbrzych. Zobaczymy klasyczny kościół ewangelicki zwany Białym Kościołem. Zobaczymy również Pałac Albertiego oraz Pałac Czettritzów, który położony jest w idyllicznym otoczeniu parku.  Po południu odwiedzimy Zamek Książ. Dziś Zamek Książ to największy zamek na Dolnym Śląsku i jeden z największych w całej Polsce. To zabytkowy obiekt pochodzi z XIII wieku.  Dawniej był siedzibą obronną księcia Bolka I ze Świdnicy i Jawora. Podczas naszego zwiedzania odbędziemy spacer po zamkowych wnętrzach i poznamy jego fascynującą historię.

Kościół Pokoju w Świdnicy.

Trzeciego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Świdnicy. Świdnica to jedne z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych miast w Europie. W mieście znajduje się Kościół Pokoju, jest to jedna z pereł dolnego śląska.  Dziś Kościół Pokoju jest jednym z dwóch największych drewnianych budynków sakralnych w Europie. Obiekt wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego jest on obowiązkowym punktem programu, stąd zadbamy, aby było odpowiednio dużo czasu na jego zwiedzanie. Oprócz Kościoła Pokoju zobaczymy również inne zabytki Świdnicy. Odwiedzimy klimatyczny rynek, gotycką bazylikę katedralną oraz zespół klasztorny Kapucynów.

Wycieczki z Biurem Podróży Event-tours.

Wycieczka Perły Dolnego Śląska to doskonały pomysł na weekendową wycieczkę. W trakcie całego weekendu spędzonego na terenie Dolnego Śląska poznamy walory turystyczne regionu. Odwiedzimy wyjątkowe miejsca we Wrocławiu. Biuro podróży Event-tours organizuje wycieczki Perły Dolnego Śląska w sposób kompleksowy. Biuro event-tours zapewnia autokar klasy lux, wycieczkę z przewodnikiem oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Głównymi miastami wyjazdowymi są Szczecin i Stargard. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość wyjazdu z dowolnej miejscowości woj. zachodniopomorskiego. Oferta wyjazdu Perły Dolnego Śląska jest również dedykowana dla osób wypoczywających nad morzem.  Terminy wycieczek Perły Dolnego Śląska ze Szczecina dostępne są na stronach internetowych Biura Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie i mailowo. Nie czekaj. Sprawdź termin i zapisz się na wycieczkę już dziś.

Wycieczka Perły Dolnego Śląska
Most Grunwaldzki

TERMINY WYCIECZEK PERŁY DOLNEGO ŚLĄSKA ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki Perły Dolnego Śląska ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Perły Dolnego Śląska ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Perły Dolnego Śląska z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina