WYCIECZKA NA OKTOBERFEST

WYCIECZKA NA OCTOBERFEST

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Wycieczki na Oktoberfest – rozrywka dla miłośników piwa i dobrej zabawy

Oktoberfest to jedno z najsłynniejszych wydarzeń, jakie odbywa się każdego roku w Niemczech. To prawdziwe święto piwa, które przyciąga turystów z całego świata. Choć festiwal jest szczególnie popularny w Bawarii i to właśnie do tego regionu najczęściej odbywają się wycieczki na Oktoberfest, to jednak również w innych częściach Niemiec odbywają się obchody tego święta. Dowiedz się, jak wygląda tradycyjne świętowanie i koniecznie weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wycieczka na Oktoberfest

Oktoberfest – historia słynnego festynu

Każdego roku przez dwa tygodnie w Bawarii, a szczególnie w Monachium odbywa się tzw. Oktoberferst. Sama nazwa tego festynu może być nieco myląca, ponieważ wskazuje na to, że rozpoczyna się w październiku. Jednak ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę już w 1872 roku organizatorzy postanowili nieco przenieść w czasie to wydarzenie. Dlatego zazwyczaj Oktoberfest odbywa się na przełomie września i października. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że pierwszy raz festiwal został zorganizowany w 1810 roku z okazji ślubu bawarskiego księcia koronnego Ludwika z księżniczką Therese von Sachsen-Hildburghausen. Choć początkowo Oktoberfest miał sportowy charakter, to jednak z czasem stał się tak popularny, że przybrał bardziej rozrywkowy charakter.

Oktoberfest w liczbach

Czy wiesz, że każdego roku Oktoberfest przyciąga blisko 7 milionów osób? Wśród nich są zarówno miejscowi, jak i turyści z Niemiec czy z innych krajów. Również z Polski są organizowane wycieczki na Oktoberfest. Poza tym główne uroczystości odbywają się na Błonie Teresy, gdzie można skosztować nie tylko ten słynny trunek, ale też skorzystać z przygotowanych atrakcji i zjeść lokalne specjały.

Zwróć też uwagę na to, że Oktoberfest cieszy się tak dużym zainteresowaniem już od 200 lat, a tradycyjnie wypijanych jest nawet 7,5 litrów piwa i zjadanych ponad 520 tys. połówek pieczonych kurcząt. Dodatkowo festyn jest zaopatrywany w alkohol z 6 lokalnych browarów — Augustiner, Paulaner, Spaten, Hacker-Pschorr, Hofbräu oraz Löwenbräu. Poza tym na terenie festynu ustawiane są liczne namioty, gdzie można jeść, pić, rozmawiać i po prostu dobrze się bawić.

Jakie wycieczki na Oktoberfest organizujemy?

Bez problemu możesz przekonać się o niezwykłości święta piwa. W końcu regularnie organizujemy wycieczki na Oktoberfest. Dzięki temu weźmiesz udział w licznych atrakcjach, zobaczysz tradycyjne monachijskie stroje, a przede wszystkim skosztujesz lokalne piwo, które jest warzone zgodnie z wieloletnią tradycją. Wtedy od razu zakochasz się w tym wyjątkowym święcie. Zwróć również uwagę na fakt, że wycieczka na Oktoberfest jest przeznaczona nie tylko dla dorosłych osób – doskonale będą się tam bawić rodziny z dziećmi. Dlatego wybierz opcję dla siebie i weź udział razem z nami w wycieczce na ten oryginalny festiwal.

Festiwal w Monachium

Monachium stanowi prawdziwe centrum Oktoberfest – to właśnie tam odbywają się najhuczniejsze obchody tego święta. Dodatkowo to również piwo z tego regionu jest wypijane w trakcie uroczystości. Właśnie dlatego każdego roku organizujemy wycieczki na Oktoberfest w Monachium – wyjątkowa atmosfera, regionalne stroje, a także liczne tradycje związane z rozpoczęciem i zakończeniem festiwalu na pewno na długo zostaną w Twojej pamięci. Jeżeli chcesz wyjechać z nami do stolicy Bawarii, to przygotowaliśmy dla Ciebie podróż z noclegiem, dzięki czemu wiesz, że na pewno wystarczy Ci energii na skorzystanie z licznych atrakcji. Zobaczysz też, jak ważne jest to wydarzenie dla tego regionu i ile emocji budzi w monachijczykach.

Festiwal w Berlinie

Tradycyjnym miejscem odbywania się Oktoberfest jest Monachium. Jednak tak naprawdę na terenie całych Niemiec możesz wziąć udział w tym wydarzeniu. Właśnie z tego powodu organizujemy wycieczki na Oktoberfest w Berlinie. Tam również czeka na Ciebie wiele atrakcji, a dodatkowo zobaczysz bardzo ciekawe miasto. Zwróć również uwagę na to, że wyjeżdżając z województwa zachodniopomorskiego, możesz postawić na jednodniową wycieczkę. Dzięki temu znajdziesz sposób na urozmaicenie wolnego dnia czy po prostu weekendu. Dodatkowo jest to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ nawet maluchy nie zmęczą się długą jazdą. Poza tym festiwal w Berlinie stanowi bardzo dobry wstęp – jednego roku pojedź do stolicy Niemiec, aby przekonać się, czy Oktoberfest to impreza dla Ciebie, a następnego wybierz się do Monachium.

Dlaczego warto odwiedzić Oktoberfest?

Każdego roku organizatorzy przygotowują liczne atrakcje, z których możesz skorzystać. Dzięki temu wycieczka na Oktoberfest to doskonała zabawa dla rodzin z dziećmi, dorosłych, seniorów, a także nastolatków. W końcu na terenie festynu dostępne są nie tylko namioty z jedzeniem czy piwem, ale również liczne karuzele i kolejki górskie. Szczególną popularnością cieszy się Krynolina, czyli karuzela z własną orkiestrą dętą. Poza tym w trakcie Oktoberfest możesz posłuchać muzyki podczas licznych koncertów oraz zobaczyć paradę strojów. Po prostu w trakcie tego wydarzenia na pewno znajdziesz rozrywkę, która Ci odpowiada i sprawi, że wycieczka stanie się jeszcze bardziej emocjonująca.

Wycieczka na Oktoberfest
Wycieczka na Octoberfest
Wycieczka na Octoberfest
Wycieczka Oktoberfest z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina