WYCIECZKA LEGOLAND W DANII

WYCIECZKA LEGOLAND W DANII

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Szukasz rozrywki dla całej rodziny? Zatem Legoland w Danii – w miejscowości Billund to doskonałe miejsce na kolejną przygodę. Po prostu to miejsce jest stworzone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. W końcu znajdziesz tam niezliczoną liczbę atrakcji, które na nowo rozkochają Cię w lego. Wybierz się w podróż do Legolandu i daj się ponieść prawdziwej przygodzie!

Wycieczka Legoland w Danii

WYCIECZKA LEGOLAND W DANII

Gdzie znajduje się Legoland?

Wyprawa do Danii to może być prawdziwa przyjemność dla całej Twojej rodziny. Szczególnie wtedy, gdy odwiedzisz miasto Billund, słynące z wyjątkowego parku rozrywki. To właśnie tam znajduje się największy na świecie park Legoland, który został otwarty w 1968 roku. Miejsce to zajmuje powierzchnię 14 ha, a w każdym zakątku odkryjesz kolejne równie fantastyczne atrakcje. Zwiedzanie tego miejsca sprawi Ci tak wiele radości ze względu na to, że Legoland – jak sama nazwa wskazuje – słynie z budowli wykonanych z klocków lego. Zobaczysz tam miniatury wielu słynnych miejsc, kojarzonych nie tylko z Danią, ale również z innymi miastami z całego świata. Jednak nie są to jedyne atrakcje, jakie tam znajdziesz!

Jak dostać się do Billund?

Legoland w Billund to bardzo popularny kierunek dla turystów z Polski. Zastanawiasz się dlaczego? Przede wszystkim ze względu na odległość. W końcu dotrzesz tam naprawdę szybko, a do wyboru masz wiele środków transportu. Ciekawym rozwiązaniem jest samolot, ponieważ w Billund znajduje się międzynarodowe lotnisku i bez problemu dolecisz tam, chociażby z Gdańska lub z Poznania. Innym ciekawym rozwiązaniem jest podróż autobusem – szczególnie jeżeli postawisz na zorganizowaną wycieczkę. W takim przypadku możesz też zobaczyć wiele ciekawych miejsc, a sama podróż nie trwa długo, więc nawet małe dzieci doskonale ją zniosą. Inną opcją jest wyprawa promem lub samochodem. Po prostu postaw na wariant, który najlepiej będzie odpowiadał Twojej rodzinie i ciesz się wspaniałą podróżą!

Jakie atrakcje zapewnia Legoland w Billund?

Miniland

Bez wątpienia Miniland to jedno z najciekawszych miejsce w duńskim Legolandzie. Znajdziesz tam miniaturowe wersje wielu najbardziej znanych budowli. Niektóre z nich nawet się poruszają i wydają dźwięki, co na pewno spodoba się dzieciom. Poza tym budynki zachwycają kunsztownością wykonania – aż trudno uwierzyć, że każdy element został wykonany z lego!

Lego safari

Safari w środku Danii – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! W końcu jedną z głównych atrakcji Legolandu w Billund jest wycieczka po afrykańskich stepach, gdzie dzieci mogą zobaczyć zebry, żyrafy czy lwy. Wszystkie figury zostały wykonane z lego, ale ich rozmiary są naprawdę spore. Dodatkowym urozmaiceniem tej części parku jest fakt, iż będziesz podróżować małym autkiem. Ta atrakcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – mogą z niej skorzystać nawet niemowlęta, będące pod opieką dorosłych osób.

Miniboats

Małe łódki, które są wykonane z klocków to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika logo. Taka trakcja na pewno spodoba się maluchom, a i Ty będziesz miał mnóstwo frajdy z pływania po wodzie. Tym bardziej że w okolicy tej atrakcji znajduje się wiele zieleni, co dodatkowo umila ten wspaniały rejs.

Legotop

Z lotu ptaka park rozrywki Legoland wygląda jak niezwykle barwne miasteczko. Bardzo łatwo możesz się o tym przekonać, ponieważ kolejną atrakcją tego miejsca jest wieża widokowa. Choć ta budowla nie została wykonana z lego, to i tak zachwyca swoimi kolorami. Dodatkowo zwróć uwagę na to, że wieża obraca się i wznosi na wysokość 36 metrów. Dzięki temu będziesz podziwiać naprawdę wspaniałe widoki – nie tylko na Legoland, ale również na całe Billund.

Atlantis by Sea Life

Kolejną atrakcją, którą musisz zobaczyć, jest mini oceanarium. Choć tak naprawdę jego wielkość jest całkiem spora, dlatego koniecznie przygotuj sobie więcej czasu na obejrzenie wszystkich okazów. Poza tym zobaczysz tam nie tylko egzotyczne ryby, ale również łodzie podwodne, nurków czy wraki statków. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne kapsuły, a dzięki nim poczujesz się, jakbyś znalazł się w prawdziwym podwodnym świecie. Oceanarium szczególnie warto odwiedzić wtedy, gdy będziesz chciał nieco odpocząć od hałasu i tłumu turystów.

Pokazy i spektakle

W słynnym Legolandzie skorzystasz z wielu oryginalnych atrakcji, a jedną z nich są wyjątkowo ciekawe pokazy i spektakle przygotowane dla rodzin z dziećmi. To naprawdę dobra opcja wtedy, gdy chcecie nieco odpocząć od długich spacerów. Poza tym do wyboru macie kilka wariantów, czyli:

  •  King’s Castle Show – to kaskaderskie pokazy dla dzieci, które odbywają się w średniowiecznym zamku. Dzięki temu spektakl jest naprawdę klimatyczny.
  • Penguin Bay Talks – w trakcie tego pokazu możesz obserwować żywe pingwiny. Gwarantujemy, że dzieciom ta atrakcja na pewno bardzo spodoba się ta atrakcja.
  • Lego Nexo Knight 4D Movie – do wyboru masz również krótki seans filmowy w kinie 4D – to największy tego typu budynek w Skandynawii.
  • The Legoland Billund Guard Marching Band – kolejną ciekawą opcją jest przemarsz orkiestry dętej z Billund.

Jeśli podoba Ci się ta propozycja:

Wycieczka Legoland w Danii

Koniecznie daj nam o tym znać!

Billund
REZERWUJ JUŻ TERAZ
Wycieczka Legoland w Danii z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina