OGRODY KEUKENHOF W NIDERLANDACH

OGRODY KEUKENHOF W NIDERLANDACH

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Szukasz atrakcji, która po prostu wywoła u Ciebie mnóstwo pozytywnych emocji? Jednocześnie spędzisz czas w otoczeniu natury, będziesz podziwiać wspaniałe krajobrazy, ale też naprawdę dobrze się bawić? Te wszystkie kryteria spełnia festiwal kwiatów Keukenhof! To właśnie tam zachwycisz się pięknem tulipanów i na nowo pokochasz te wspaniałe rośliny. Poznaj kolejne powody, dlaczego warto odwiedzić festiwal kwiatów Keukenhof!

Ogrody Keukenhof w Niderlandach

Ogrody Keukenhof w Niderlandach –

5 powodów, dlaczego warto odwiedzić festiwal kwiatów Keukenhof

Wspaniała atrakcja

Niderlandy słyną z tulipanów, a historia tego kraju jest nierozerwalnie związana z tymi kwiatami. Najlepszym tego przykładem jest ogród Keukenhof, co z języka niderlandzkiego oznacza ogród kuchenny. To właśnie tam każdego roku znajdziesz aż 7 milionów roślin cebulkowych. Wśród nich najważniejsze są oczywiście tulipany. Ich piękno i cudowny urok od początku istnienia tego ogrodu przyciągnął już ponad 50 milionów turystów z różnych części świata. Zatem nie zastanawiaj się już, dlaczego warto odwiedzić festiwal kwiatów Keukenhof, tylko udaj się tam, aby dołączyć do grona osób, które pokochały tulipany!

Zachwycające widoki

Ogromne tereny pokryte kolorowymi kwiatami mogą zawrócić w głowie. Po prostu w każdym zakątku ogrodu Keukenhof znajdziesz kolejne zachwycające rośliny bądź rabaty tworzące oryginalne kształty. Właśnie z tego powodu festiwal kwiatów Keukenhof to nie tylko wspaniałe zapachy, ale również cudowne widoki. Gwarantujemy, że jeszcze przez długi czas będziesz je wspominać – tym bardziej że fotografie nie oddają piękna tego miejsca. Zwróć uwagę na to, że będąc w ogrodzie, możesz na różne sposoby zwiedzać festiwal lub podziwiać tamtejsze widoki. Oczywiście najpopularniejszą metodą jest po prostu spacer, ale gdy już opadniesz z sił, to wybierz się w rejs. Cały ogród jest poprzecinany sieciami kanałów, po których pływają ciche łodzie – są napędzane elektrycznym silnikiem, dzięki czemu nie szkodzą środowisku naturalnemu i nie zakłócają spokoju innych zwiedzających.

Motyw przewodni

Każdego roku festiwal kwiatów Keukenhof jest dekorowany zgodnie z wcześniej ustalonym motywem przewodnim. Dzięki temu możesz odwiedzać to miejsce co roku, a i tak zobaczysz coś zupełnie nowego. Tematyka często jest związana z historią Niderlandów lub symbolami tego kraju. Ogromną popularnością cieszył się motyw inspirowany malarzem Vincentem Van Goghiem, który został wykorzystany kilka lat temu. W 2021 roku motywem przewodnim będzie hasło „A World of Colours”, więc zyskasz możliwość zobaczenia jeszcze większej liczby kwiatów, roślinnych mozaiek i gatunków z różnych części świata. Po prostu to ma być rok pełen splendoru, kolorów oraz niezapomnianych widoków.

Ogrody Keukenhof w Niderlandach

Nie tylko tulipany

Choć najważniejszym symbolem festiwalu kwiatów Keukenhof są tulipany – każdego roku znajduje się tam ok. 800 różnych gatunków, to w ogrodzie możesz też podziwiać inne rośliny. Po prostu panuje tam ogromna różnorodność, więc bez problemu zobaczysz tam swoje ulubione kwiaty. Szczególnie poświęć chwilę na podziwianie żonkili czy hiacyntów. Będąc w ogrodzie Keukenhof, koniecznie odwiedź również wystawy, które odbywają się w pawilonach. To właśnie tam odnajdziesz najbardziej niezwykłe gatunki orchidei. Punktem obowiązkowym jest także wystawa lilii – znajdziesz tam ponad 300 gatunków tych roślin, co sprawia, iż jest to największa tego typu wystawa na świecie.

Różnorodne atrakcje

Nadal zastanawiasz się, dlaczego warto odwiedzić festiwal kwiatów Keukenhof? Pamiętaj, że znajdziesz tam nie tylko rabaty pełne pięknych roślin. Cały ogród jest upstrzony sekretnymi alejkami, rzeźbami, fontannami czy mostami. Sprawia to, iż panuje tam iście bajkowy klimat. Dodatkowymi atrakcjami są zabytkowe wiatraki, pergole z bujnymi roślinami i ogród inspiracji, który ma pobudzić kreatywność profesjonalnych oraz początkujących ogrodników.

Wycieczka do Keukenhof – jak spędzić tam czas?

Festiwal kwiatów Keukenhof już od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dzięki temu możesz bez problemu skorzystać z oferty zorganizowanej wycieczki. W ten sposób nie tylko szybciej dostaniesz się na teren ogrodu, ale przede wszystkim jeszcze bardziej urozmaicisz swój wyjazd. Wtedy będziesz mógł zachwycać się festiwalem kwiatów Keukenhof i najważniejszymi zabytkami Amsterdamu. Z naszym biurem podróży możesz wybrać wycieczkę z noclegiem lub bez niego, więc zawsze znajdziesz dostateczną ilość czasu na tę krótką wyprawę. Poza tym dopasujesz intensywność podróży do Twoich potrzeb czy możliwości – rodziny z dziećmi na pewno będą zachwycone opcją z noclegiem. Wtedy wyjazd do domu następuje dopiero rano, więc maluchy zdążą wypocząć w hotelu. Tak naprawdę bez względu na powód możesz skorzystać z tego rozwiązania, bo u nas nie ma żadnych ograniczeń. Ważne jest tylko to, abyś spędził przyjemnie czas w otoczeniu urokliwych tulipanów!
Zwróć również uwagę na to, że w każdym z wariantów wycieczki zaplanowaliśmy krótki pobyt w Amsterdamie. Dzięki temu nie tylko odwiedzisz festiwal kwiatów Keukenhof, ale również zobaczysz najważniejsze atrakcje stolicy Niderlandów!

Jeśli podoba Ci się ten wpis

Ogrody Keukenhof w Niderlandach

koniecznie daj nam o tym znać!

Wycieczka Keukenhof
Wycieczka na Festiwal Kwiatów Keukenhof
Wycieczka na Festiwal Kwiatów Keukenhof
Wycieczka Festiwal Kwiatów Keukenhof z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina