DŁUGA NOC MUZEÓW W BERLINIE

DŁUGA NOC MUZEÓW

WYCIECZKA ZE SZCZECINA

Berlin to miasto niesamowite, bo trudne do zdefiniowania, czy jednoznacznego określenia. Berlin to miejsce kontrastów, gdzie wciąż czuć jak dużą rolę w jego historii odegrało postawienie muru, który podzielił miasto na dwie części należące do innych rzeczywistości i politycznych wpływów. Ale Berlin to także dumna stolica jednego z liderów Europy, miasto innowacji, rozwoju i sztuki. Miasto wielokulturowe, dynamiczne, rozkwitające w oczach. Miasto nieoczywiste, pełne ciekawych, czasem trudnych, zawsze jednak inspirujących historii. To dlatego nie mogło w naszej ofercie zabraknąć wycieczki do stolicy Niemiec. Zwłaszcza, że znaleźliśmy ku temu (obok licznych i oczywistych powodów) dodatkowy pretekst… Magia oraz rozmach berlińskich muzeów Mieszkańcy dużych miast w Polsce przywykli widzieć co najmniej raz w roku zaproszenie na tzw. noc muzeów.

Długa noc Muzeów

WYCIECZKA NA DŁUGĄ NOC MUZEÓW W BERLINIE CZYLI NIEZAPOMNIANA NOC W BERLINIE.

Mało kto niestety wie, że idea tegoż wydarzenia narodziła się właśnie w Berlinie! Pierwsza noc muzeów odbyła się tam w 1997 roku. Od tego momentu wydarzenie rozrosło się i z roku na rok nabierało coraz większego kolorytu, a także rozmachu. Zaczęło także przyciągać coraz to większą ilość odbiorców. Nie ulega wątpliwości, że Berlin to jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie świata. Znajduje się tu wiele słynnych obiektów jak Muzeum Pergamońskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, LEGOLAND Discovery Centre, Checkpoint Charlie – Mauermuseum, czy Muzeum Żydowskie. Część cieszących się sławą placówek ulokowanych jest na malowniczAej Wyspie Muzeów, która stanowi jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W murach Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskiego, Nowego Muzeum, Starej Galerii Narodowej czy Starego Muzeum można oglądać przede wszystkim eksponaty archeologiczne oraz dzieła sztuki z XIX w.  Mając na uwadze niezwykle dziedzictwo kulturowe i historyczne znajdujące się w berlińskich obiektach muzealnych, postanowiliśmy zaproponować wycieczkę na długą noc muzeów.

CO JESZCZE UWZGLĘDNIA WYCIECZKA NA DŁUGĄ NOC MUZEÓW W BERLINIE?

W naszym programie zapewniamy także zwiedzanie Berlina: zapoznanie się z jego historią i architekturą, tak aby lepiej zrozumieć i poczuć klimat tego miasta. Potem można już rozkoszować się możliwością odwiedzenia ponad 80 obiektów muzealnych i uczestniczenia w kilku z ponad 800 oferowanych wydarzeń – wybór tych najciekawszych niekoniecznie okaże się prosty. Ta przyprawiająca o zawrót głowy ilość placówek do odwiedzenia jest najlepszą gwarancją na to, że każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś ciekawego. Długa noc muzeów obędzie się 31 sierpnia.

Katedra Berlińska
Mur Berliński
Plac Poczdamski

TERMIN WYCIECZKI DŁUGA NOC MUZEÓW ZE SZCZECINA.

Termin wycieczki na Długą Noc Muzeów ze Szczecina dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na Długą Noc Muzeów ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Aby skorzystać z naszej oferty, należy wykupić obligatoryjnie bilet w cenie 18 euro za osobę oraz opłacić koszty organizacji wycieczki, takich jak przejazd oraz ubezpieczenie NNW i KL w wysokości 100 zł od osoby. Wycieczki organizujemy na życzenie dla grup ze Szczecina, a także całego województwa zachodniopomorskiego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe, który z pewnością zaowocuje wieloma wrażeniami i cennymi wspomnieniami.

REZERWUJ JUŻ TERAZ

Wycieczka Długa Noc Muzeów z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina