DŁUGA NOC MUZEÓW W BERLINIE

DŁUGA NOC MUZEÓW W BERLINIE

Berlin to miasto niesamowite, bo trudne do zdefiniowania, czy jednoznacznego określenia. Berlin to miejsce kontrastów, gdzie wciąż czuć jak dużą rolę w jego historii odegrało postawienie mur. Mur Berliński, który podzielił miasto na dwie części należące do innych rzeczywistości i politycznych wpływów. Berlin to także dumna stolica jednego z liderów Europy, miasto innowacji, rozwoju i sztuki. Miasto wielokulturowe, dynamiczne, rozkwitające w oczach. Miasto nieoczywiste, pełne ciekawych, czasem trudnych, zawsze jednak inspirujących historii. To dlatego nie mogło w naszej ofercie zabraknąć wycieczki do stolicy Niemiec. Zwłaszcza że znaleźliśmy ku temu dodatkowy pretekst. Magia oraz rozmach berlińskich muzeów. Tym samym zapraszamy na jedną noc do Berlina. A będzie to wyjątkowa Długa Noc Muzeów 2023.

Długa noc Muzeów

WYJAZD NA DŁUGĄ NOC MUZEÓW W BERLINIE.

Biuro podróży event-tours zaprasza na wyjazd na Długą Noc Muzeów do Berlina. Wyjazd na Długą Noc Muzeów do Berlina to doskonała okazja do poznania berlińskich instytucji kulturalnych. W trakcie jednej nocy otwartych będzie ponad 80 placówek muzealnych. Za jedną zryczałtowaną opłatę zainteresowani będą mogli odwiedzić muzea biorące udział w nocy muzeów. To w Berlinie wszystko się zaczęło. Pomysł organizacji nocy muzeów narodził się właśnie w Berlinie. Pierwsza z nocy muzeów odbyła się już w 1997 roku w Berlinie. Wydarzenie rozrosło się i z roku na rok nabierało coraz większego rozmachu. Zaczęło także przyciągać coraz to większą ilość odbiorców. Berlin to jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie świata. Znajduje się tu wiele słynnych obiektów muzealnych. Najsłynniejsze to Muzeum Pergamońskie, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Techniki. Spora ilość znanych placówek muzealnych ulokowana jest na  Wyspie Muzeów. Berlińska Wyspa Muzeów stanowi jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W zasobach muzealnych znajdujących się na Wyspie można podziwiać eksponaty archeologiczne. Zbiory muzealne Wyspy Muzeów to także dzieła sztuki z XIX w.  Mając na uwadze niezwykle dziedzictwo kulturowe i historyczne, nie sposób przejść obok nocy muzeów. Dlatego biuro podróży event-tours postanowiło zaproponować wycieczkę na Długą Noc Muzeów. Po pandemicznej przerwie berlińskie muzea ponownie otwierają się na słynną noc muzealną.

CO JESZCZE UWZGLĘDNIA WYCIECZKA NA DŁUGĄ NOC MUZEÓW W BERLINIE?

Biuro podróży event-tours organizuje wyjazdy na Długą Noc Muzeów w Berlinie. Głównymi miastami wyjazdowymi są Stargard i Szczecin. Program wyjazdu na Długą Noc Muzeów w Berlinie zakłada zwiedzania miasta z przewodnikiem. Istotą jest wprowadzanie w historię i kulturę Berlina. Dzięki temu będzie można lepiej poczuć i zrozumieć klimat długiej nocy muzeów w Berlinie. Około godziny 19.00, kiedy placówki muzealne otworzą swoje wnętrza, będzie można dowolnie odwiedzać wybrane obiekty. W berlińskiej nocy muzeów bierze udział ponad 80 obiektów. Zapraszając tym samym do uczestnictwa w dziesiątkach wydarzeń. Noc muzeów w Berlinie to również wiele instalacji prezentowanych przez berlińskich artystów ulicy tzw. street-art. Zdajemy sobie sprawę, że wybór, które muzeum odwiedzić niekoniecznie okaże się prosty. Ilość placówek muzealnych może przyprawić o zawrót głowy. Jednak jest to najlepszą gwarancją na to, że każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś ciekawego. Długa Noc Muzeów obędzie się 27 sierpnia 2022 r. Biuro Podróży event-tours organizuje wyjazd na Długą Noc Muzeów w sposób kompleksowy. Oznacza to, że biuro event-tours zapewniając przejazd, przewodnika oraz bilety wstępu na Długą Noc Muzeów. Nie czekaj! Skorzystaj z oferty i wybierz się z biurem podróży event-tours na Noc Muzeów! Zapraszamy do zapisów i rezerwacji miejsc ze Szczecina i Stargardu.

Katedra Berlińska
Mur Berliński
Plac Poczdamski

TERMIN WYCIECZKI  NOC MUZEÓW ZE SZCZECINA.

Termin wycieczki na Noc Muzeów ze Szczecina dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na Noc Muzeów ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Termin wycieczki: 26/08/2023 r.

Wycieczka Noc Muzeów w Berlinie z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina