ATRAKCJE HEIDE PARK W SOLTAU

ATRAKCJE HEIDE PARK W SOLTAU

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Szukasz prawdziwych emocji? Odwiedź Heide Park w Niemczech — tam na pewno nie zabraknie Ci mocnych wrażeń, które od razu wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Po prostu w tym parku rozrywki zrozumiesz, dlaczego jest to jedno z najsłynniejszych miejsc w całych Niemczech. Poza tym znajdziesz tam atrakcje Heide Park są przeznaczone dla całej rodziny, więc bez względu na wiek każdy będzie się tam doskonale bawić. Zatem sprawdź, co czeka na Ciebie na miejscu i ciesz się tą niezwykłą rozrywką.

Atrakcje Heide Park w Soltau

Atrakcje Heide Park w Soltau — pełne wrażeń, ekstremalne i wyjątkowe

Szukasz prawdziwych emocji? Odwiedź Heide Park w Niemczech — tam na pewno nie zabraknie Ci mocnych wrażeń, które od razu wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Po prostu w tym parku rozrywki zrozumiesz, dlaczego jest to jedno z najsłynniejszych miejsc w całych Niemczech. Poza tym znajdziesz tam atrakcje Heide Park są przeznaczone dla całej rodziny, więc bez względu na wiek każdy będzie się tam doskonale bawić. Zatem sprawdź, co czeka na Ciebie na miejscu i ciesz się tą niezwykłą rozrywką.

Gdzie znajduje się Heide Park?

Heide Park znajduje się w północnych Niemczech — niedaleko miasta Soltau. Najbliższym większym miastem jest Hamburg, który stanowi doskonały punkt komunikacyjny. Ogromnym atutem tego parku rozrywki jest jego stosunkowo niewielka odległość od Polski — szczególnie północno-zachodniej części. Dzięki temu nie trzeba poświęcać dużo czasu na transport. Poza tym wizyta w Heide Park może być doskonałym urozmaiceniem wolnego weekendu — w końcu w tym miejscu cała rodzina będzie się doskonale bawić.

Dlaczego warto odwiedzić Heide Park?

Jadąc do Heide Park w Soltau musisz przygotować się na mnóstwo atrakcji, na które trzeba przeznaczyć minimum jeden dzień. Jednak ekstremalne rozrywki, jakie zapewnia ten park, to nie jest jedyny atut tej okolicy. Warto też znaleźć moment, żeby odwiedzić okoliczny park, gdzie znajduje się duże naturalne jezioro, które wręcz zachęca do pikniku. Dlatego tuż po wielkich emocjach, jakie dostarczy Ci Heide Park, zapewnij sobie chwilę wytchnienia w otoczeniu natury. Koniecznie też zwróć uwagę na replikę Statuy Wolności znajdującą się na brzegu jeziora — rzeźba została wykonana z okazji setnej rocznicy pierwowzoru.

Oprócz wyjątkowej okolicy koniecznie zwróć też uwagę na ogromną powierzchnię, jaką zajmuje Heide Park. W końcu obecnie jest to ok. 850 000 m², a dzięki temu masz pewność, że na pewno znajdziesz na miejscu atrakcję, która Ci się spodoba.

Jakie są najważniejsze atrakcje Heide Park?

Niemal 20% wszystkich atrakcji w Heide Park to rollercoastery, dlatego to właśnie one stanowią jeden z najważniejszych symboli tego parku rozrywki. Jednak oprócz nich na miejscu znajdziesz przynajmniej 44 różne atrakcje — od spokojnych teatrzyków, które spodobają się dzieciom, po kolejki dla początkujących amatorów mocnych wrażeń, a skończywszy na ekstremalnych rollercoasterach. Niektóre z tych atrakcji Heide Park zostały też wpisane do księgi rekordów Guinnessa, więc na pewno nie będziesz narzekać na nudę.

Colossos

Przez długi czas Colossos był uznawany za największy w Europie rollercoaster o drewnianej konstrukcji. Tor jest naprawdę długi, a widok na tę atrakcję od razu powoduje szybsze bicie serca.

Krake

Krake to pierwszy w Niemczech dive coaster, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem nawiązującym do legendarnego potwora morskiego Krakena, ale również kierunkiem jazdy. W końcu w niektórych miejscach wagoniki poruszają się pod kątem 90°.

Lot Demonem

Kolejną wyjątkową atrakcją jest pierwszy w Niemczech wing coaster — w tym przypadku siedzenia nie znajdują się nad torem, ale na wysuniętych tzw. skrzydłach. Właśnie dlatego przejażdżka jest naprawdę ekstremalna, tym bardziej że miejscami kolejka osiąga prędkość 100 km/h.

Big Loop

Ten rollercoaster nie należy do tych najbardziej ekstremalnych — osiąga prędkość do 67 km/h, ale jego widok robi ogromne wrażenie. Poza tym ta atrakcja stanowi jeden z symboli Heide Park.

Jakie strefy znajdują się w Heide Park?

Zwróć uwagę na fakt, iż park rozrywki został podzielony na kilka stref klimatycznych, dzięki temu wyróżniają się swoim wyglądem, charakterem, a także atrakcjami, jakie się tam znajdują. Dzięki temu na pewno zdecydujesz się tam na rozrywkę dopasowaną do Twoich potrzeb i wieku.

  • Zatoka Piratów — w tej części króluje woda i prawdziwa przygoda. Cała strefa została stworzona z myślą o piratach, dlatego warto wziąć udział w prawdziwej bitwie morskiej, gdzie zobaczysz potyczki piratów, które rozgrywają się na arenie. Poza tym do wyjątkowo ekstremalnych rozrywek w Zatoce Piratów należy kolejka górska Big Loop oraz dive coaster Krake.
  • Transylwania — dzięki temu miejscu możesz przenieść się do naprawdę tajemniczego i groźnego miejsca. Wszystko to jest zasługą wieży swobodnego zwisu Scream — na miejscu jest też wersja dla najmłodszych. Oprócz tego popularną atrakcją Heide Park jest rollercoaster Limit czy kolejka typu wing coaster Lot Demona.
  • Kraina Zapomnienia — tutaj dzieci mogą skorzystać ze Szkoły Jazdy, czyli nauki jazdy na małych samochodzikach. Poza tym warto poznać sztukę malowania piaskiem, czy też skorzystać z karuzeli łańcuchowej La Ola. W Krainie Zapomnienia króluje karuzela El Sol, rollercoaster Desert Race oraz kolejka górska Colossos.
  • Dziki Zachód — to strefa, która szczególnie spodoba się dzieciom. W końcu znajdują się tam łagodniejsze kolejki, klasyczne karuzele, a bajkowe postacie przechadzają się w po ścieżkach — warto zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ciekawą atrakcją jest również tor raftingowy, a także 75-metrowa wieża Panorama, ponieważ stanowi najlepszy punkt widokowy na Heide Park i całą okolicę.
Atrakcje Heide Park w Soltau
Atrakcje Heide Park w Soltau
Atrakcje Heide Park
Atrakcje Heide Park w Soltau z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina