SERENGETI PARK W HODENHAGEN

Serengeti Park Hodenhagen – miejsce, gdzie odkryjesz tajemnicę Afryki

Nie musisz wybierać się w podróż po Afryce, aby poznać prawdziwy sekret tego pięknego kontynentu. W końcu zaledwie 400 km od polskiej granicy znajduje się Serengeti Park Hodenhagen, gdzie spotkasz egzotyczne zwierzęta, przeżyjesz prawdziwą przygodę i poczujesz się jak na prawdziwym safari. Po prostu poznaj to idealne połączenie zoo z parkiem rozrywki, a także spotkaj się z dzikimi zwierzętami twarzą w twarz.

Seregneti Park w Hodenhagen

Gdzie znajduje się Serengeti Park Hodenhagen?

Choć nazwa Serengeti Park może Ci się kojarzyć przede wszystkim ze wspaniałym parkiem narodowym w Tanzanii, to jednak nie musisz udawać się w tak odległą podróż, by poznać prawdziwe piękno tego miejsca. W Niemczech, a dokładnie na Pustaci Luneburskiej powstał Park Safari Serengeti Hodenhagen, czyli połączenie egzotycznego zoo z parkiem rozrywki. Lokalizacja tego parku sprawia, że w każdej chwili możesz tam pojechać – w końcu znajduje się zaledwie 400 km od polskiej granicy. Poza tym to wyjątkowe miejsce zachęca do odwiedzenia również innych niemieckich miast np. Hamburga, Bremy czy Hanoweru. Dzięki temu masz szansę zobaczyć wiele ciekawych regionów. Choć gwarantujemy Ci, że sam park zapewni Ci już tyle emocji, że nie będziesz chciał szybko stamtąd wyjeżdżać.

Czym wyróżnia się Serengeti Park Hodenhagen?

Zastanawiasz się, dlaczego warto odwiedzić Serengeti Park Hodenhagen? Otóż miejsce to zachwyci Ci swoim rozmachem i różnorodnością. W końcu park zajmuje aż 220 ha powierzchni, dzięki temu wiesz, że na swojej drodze na pewno napotkasz liczne zwierzęta i doświadczysz wielu przygód. Poza tym na terenie parku znajduje się aż 1500 zwierząt, a wszystkie one żyją na wolnych wybiegach. Dzięki temu możesz obserwować ich naturalne zachowania. Zwróć również uwagę na to, że warunki panujące w Serengeti Park Hodenhagen są dostosowane do 16 stref geograficznych. W ten sposób masz pewność, iż zwierzęta mają zapewnione bardzo dobre warunki do życia i rozwoju. Park zapewni Ci również mnóstwo atrakcji, które przekonają Cię do tego, że jest to doskonałe miejsce na wycieczkę.

Różnorodne zwierzęta

Na terenie parku możesz spotkać wiele niezwykłych zwierząt. W końcu poznasz tam gatunki zamieszkałe na różnych kontynentach, dzięki czemu Twoja wycieczka stanie się jeszcze bardziej egzotyczna. Zwróć również uwagę na to, że w Serengeti Park Hodenhagen zyskasz wyjątkową szansę, by stanąć oko w oko z naprawdę niezwykłymi zwierzętami. Możesz tam spotkać m.in. lwy, tygrysy, żyrafy, zebry, antylopy, flamingi, bizony, strusie, lamparty, lemury, gibony, czy nosorożce. Poza tym jednym ze znaków rozpoznawczych Serengeti Park Hodenhagen są słonie, które spotkasz na terenie Doliny Słoni.

Rozrywka dla każdego

Serengeti Park Hodenhagen to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi – w końcu jest tam nawet wydzielona strefa dla maluchów. Jednak rozrywkę znajdą tam nie tylko najmłodsi, ale również starsi – dorośli i młodzież. W końcu różnorodne atrakcje sprawiają, że każdy może tam odkryć rozrywkę dla siebie. Poza tym możliwość obserwacji zwierząt z tak bliskiej perspektywy zapewni jeszcze więcej emocji.

Miejsce pełne emocji

Na terenie Serengeti Park Hodenhagen nie tylko poznasz zwierzęta z całego świata, ale też skorzystasz z licznych atrakcji. Szczególnie doświadczysz tego, gdy odwiedzisz park rozrywki. W końcu możesz wybrać się na przejażdżkę quadami po torze przeszkód, udać się na wyprawę płaskodenną łodzią śmigłową, a także poczuć dreszczyk emocji dzięki łodzi odrzutowej. Poza tym do Twojej dyspozycji pozostaje kolejka górka – największa tego typu atrakcja w Europie. Możesz też postawić na rodzinną kolejkę, która każdemu dostarczy mnóstwa emocji. Po prostu w takim miejscu na pewno nie zabraknie Ci rozrywek i pozytywnych wrażeń.

Liczne strefy tematyczne

W Serengeti Park Hodenhagen masz dostęp do wielu stref tematycznych. Dzięki temu jeszcze łatwiej znajdziesz miejsca, które chcesz odwiedzić. Do Twojej dyspozycji jest m.in.:

  • Serengeti – Safari – w trakcie takiej wycieczki możesz z autobusu przejechać ponad 10 km trasę, która pokaże Ci, jak żyją zwierzęta z różnych części świata. Poza tym po drodze z bliskiej odległości spotkasz liczne zwierzęta oraz roślinność typową dla danych rejonów.
  • Adventure – Safari – miejsce, które muszą odwiedzić miłośnicy mocnych wrażeń. Park rozrywki mieszczący się w tej strefie na pewno zapewni Ci mnóstwo emocji, ale też dodatkowo urozmaici wyjazd.
  • Jungle – Safari – jeżeli kochasz małpy, to ta strefa jest właśnie dla Ciebie. Tam nie tylko zrobisz sobie pamiątkowe zdjęcie z małpami, ale też spotkasz wiele gatunków tych zwierząt. Gwarantujemy, że po wizycie w tym miejscu jeszcze bardziej zainteresujesz się małpami.
  • Jurassic Safari – przygotuj się na spotkanie oko w oko z dinozaurami. Oczywiście Serengeti Park Hodenhagen nie udało się wskrzesić te legendarne zwierzęta, ale możesz sprawdzić, jak naprawdę się prezentowały dzięki ruchomym figurom naturalnej wielkości.
  • Ice Age Safari – to strefa nie tylko dla miłośników Sida, Diego czy Manfreda, ale dzięki temu miejscu na pewno jeszcze lepiej poznasz świat z czasów epoki lodowcowej.
Serengeti Park w Hodenhagen
Wycieczka Serengeti Park z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina