WYCIECZKA KRAKÓW i AUSCHWITZ

WYCIECZKA KRAKÓW i AUSCHWITZ

Czy Kraków, jako dawna stolica Polski, może być ciekawym kierunkiem wycieczki? Na tak postawione pytanie Biuro Podróży event-tours stwierdza jednoznacznie, że tak! Stolica Małopolski urzeknie każdego niezależnie od wieku. Sam Kraków ma oczywiście różne swoje oblicza. Podczas wycieczki Auschwitz i Kraków zwrócimy szczególną uwagę na poznanie najważniejszych zabytków Krakowa.

Drugim z elementów programu wycieczki Auschwitz i Kraków jest wizyta na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Nieopodal dzisiejszej miejscowości Oświęcim, znajduje się miejsce pamięci i muzeum poświęcone ofiarom obozu Auschwitz-Birkenau.

Wycieczka Kraków i Auschwitz

Wycieczka do Krakowa

Czy Kraków, jako dawna stolica Polski, może być ciekawym kierunkiem wycieczki? Na tak postawione pytanie Biuro Podróży event-tours stwierdza jednoznacznie, że tak! Stolica Małopolski urzeknie każdego niezależnie od wieku. Sam Kraków ma oczywiście różne swoje oblicza. Podczas wycieczki Auschwitz i Kraków zwrócimy szczególną uwagę na poznanie najważniejszych zabytków Krakowa. A jest ich co niemiara. Pierwsze skojarzenia z Krakowem to oczywiście Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Starego Miasta czy Kościół Mariacki. Oczywiście zabytków w Krakowie jest znacznie więcej. Nie powinno to nikogo dziwić. Kraków zaliczany jest do grona najstarszych miast Polski, co przekłada się na dużą ilość zabytków. Samo miasto było stolicą Polski do roku 1795.  Dziś niejednokrotnie ślady polskości w Krakowie są bardzo dobrze widoczne. Sam Zamek Królewski na Wawelu to istna perła w koronie Polski.  Reprezentacyjne komnaty królewskie czy Skarbiec Koronny to niebywałe atrakcje warte odwiedzenia. Podobnie jak sama Katedra Wawelska, miejsce koronacji i pochówku polskich władców. W krypcie Katedry na Wawelu pochowani są również członkowie rodziny królewskiej, jak również znani pisarze. Stare Miasto w Krakowie jest od roku 1978 wpisane na prestiżową listę dziedzictwa UNESCO. Wymienione wyżej atrakcje turystyczne są obowiązkowym „must-see” podczas wycieczki do Krakowa. Co więcej, w programie naszej wycieczki do Krakowa nie może zabraknąć również spaceru Traktem Królewskim. Tak nazwana trasa biegła od Bramy Floriańskiej czy Barbakanu w kierunku Zamku na Wawelu. Wycieczka do Krakowa to również możliwość wizyty w podziemiach rynku głównego. Dziś mieści się tam oddział Muzeum Narodowego. Obejrzeć tam można multimedialny spektakl Podróż w czasie. Dzięki czemu doświadczyć można klimatu średniowiecznego Krakowa. Wycieczka do Krakowa to również możliwość zwiedzania słynnej dzielnicy Kazimierz oraz Kopca Kościuszki. Wycieczka do Krakowa oprócz zwiedzania historycznej części miasta ma jeszcze jeden dodatkowy wymiar. Jest nim możliwość spędzenia wolnego czasu w uroczych kawiarniach licznie otaczających krakowski rynek główny. To również możliwość relaksu na krakowskich bulwarach nad Wisłą.

Wycieczki do Auschwitz

Drugim z elementów programu wycieczki Auschwitz i Kraków jest wizyta na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Nieopodal dzisiejszej miejscowości Oświęcim, znajduje się miejsce pamięci i muzuem poświęcone ofiarom obozu Auschwitz-Birkenau. To wyjątkowe miejsce na terenie Europy i Świata. W trakcie działań II wojny światowej nieopodal Oświęcimia działał najbardziej zbrodniczy obóz koncentracyjny. Współcześnie odnowione miejsca dawnej kaźni mają za zadanie pokazywać okropieństwa wojny. Wycieczka do Auschwitz i zwiedzanie muzeum odbywa się z przewodnikiem. W trakcie spaceru po miejscu pamięci Auschiwtz-Birkenau przewodnik omawia najtragiczniejsze miejsca i losy więźniów. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau to zetknięcie z tragicznymi historią najnowszą. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau to również doskonała lekcja zadumy nad losem człowieczeństwa. Wizyta w muzeum Auschwitz ma rozbudzić pamięć historyczną. Miejsce pamięci i muzeum jest bardzo wymowne. Nie trzeba specjalnych tablic objaśniających, aby poczuć zadumę. Wycieczka do miejsca pamięci Auschwitz-Birnkenau to również oddanie hołdu ofiarom zbrodniczego systemu.

Wycieczki z Biurem Podróży Event-tours

Biuro podróży Event-tours z siedzibą w Szczecinie regularnie organizuje wycieczki Auschwitz i Kraków. Głównymi miastami wyjazdowymi są Stargard oraz Szczecin. W trakcie przejazdu istnieje możliwość dołączenia do wycieczki zarówno z Gorzowa Wlkp. jak i Zielonej Góry. Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa adresowana jest do klientów indywidualnych oraz grupowych. Zapewniamy profesjonalną organizację wycieczki.

Wycieczki Poznaj Polskę

Biuro Podróży event-tours organizuje wycieczkę Auschwitz i Kraków również w ramach programu Poznaj Polskę. Program Poznaj Polskę, jest adresowany dla wycieczek szkolnych. Wyjeżdżając na wycieczkę szkolną Auschwitz i Kraków istnieje również możliwość rozbudowania programu o wycieczkę do Oświęcimia. Wówczas uczniowie mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych lekcjach tematycznych. Na wycieczki w ramach programu Poznaj Polskę wyjeżdżamy ze Szczecina, Gorzowa Wlkp. oraz Zielonej Góry. Na życzenie szkół wycieczkę Auschwitz i Kraków biuro event-tours zrealizuje z dowolnej miejscowości woj. zachodniopomorskiego.

Wycieczka Poznaj Polskę
Wycieczka Auschwitz
Wycieczka Auschwitz

TERMINY WYCIECZEK KRAKÓW i AUSCHWITZ ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki Kraków i Auschwitz ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę Kraków i Auschwitz ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

Wycieczka Kraków i Auschwitz z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina