SPREEWELTEN W LUBBENAU

SPREEWELTEN BAD W LUBBENAU

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Szukasz oryginalnego miejsca, gdzie oprócz standardowych rozrywek znajdziesz też coś naprawdę wyjątkowego? Atrakcje Spreewelten Cię nie zawiodą! Po prostu to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi i dla dorosłych. Wystarczy, że jesteś wielbicielem pingwinów oraz wody, a przy tym chcesz się dobrze bawić. Sam przekonaj się, jakie rozrywki czekają na Ciebie w Spreewelten!

Spreewelten Bad w Lubbenau

SPREEWELTEN BAD W LUBBENAU

Pingwiny w niemieckiej Wenecji

Czy wiesz, że Spreewelten jest nazywany niemiecką Wenecją? To właśnie tam znajduje się ten wyjątkowy park rozrywki, gdzie możesz pływać z pingwinami. Jednak sam region również robi ogromne wrażenie. Dlatego, gdy już będziesz miał dość obcowania z tymi ciekawymi zwierzętami, to po prostu udaj się w rejs kilkuosobową łodzią, żeby jeszcze lepiej poznać tę okolicę. Ze względu na unikatowy rezerwat biosfery ten obszar został wpisany na Listę UNESCO. Gwarantujemy, że już po chwili takiego rejsu wręcz zakochasz się w „poszarpanej” rzece Sprewa, która rozgałęzia się na wiele strumieni, co stanowi naturalną atrakcję Spreewelten. Po drodze spotkasz mnóstwo pól, cudowne lasy i kolorowe domki.
Koniecznie zajrzyj także do najsłynniejszego miasta Szprewaldu, czyli do Lubbenau. Bez wątpienia to prawdziwe turystyczne centrum okolicy, gdzie znajdziesz nie tylko słynne ogórki – miodowe, czosnkowe, musztardowe, a nawet pieprzowe. Oprócz tego to piętnastotysięczne miasto tętni życiem, co sprawia, że na każdym kroku spotkasz stragany z pamiątkami, klimatyczne kafejki oraz puby z piwem ogórkowym. Jednak najważniejszą atrakcję

W Lubbenau jest park Spreewelten Bad.

Atrakcje Spreewelten Bad – emocje gwarantowane!

Park rozrywki Spreewelten Bad to tak naprawdę całoroczne termy, których prawdziwą atrakcjąpingwiny. Stado jest oddzielone od ludzi szybą, jednak znajdujesz się tak blisko nich, że masz wrażenie, iż pływasz wraz z nimi. Koniecznie spróbuj też zanurkować, aby jeszcze lepiej zobaczyć te urocze zwierzęta pod wodą. Zwróć również uwagę na to, że woda w basenie jest przyjemnie ciepła, a cały zbiornika znajduje się na zewnątrz. Dlatego jest to idealne miejsce do odwiedzenia wiosną czy latem. Wtedy zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwycenia atrakcjami Spreewelten – a naprawdę jest z czego wybierać!

Pływanie z pingwinami

Oczywiście najważniejszą atrakcją Spreewelten jest kąpiel z pingwinami. Masz naprawdę sporą przestrzeń do tego, ponieważ szkło odgradzające ludzi od zwierząt ma aż 46 metrów długości. Dlatego nawet w sezonie na pewno znajdziesz miejsce, gdzie swobodnie będziesz obserwować urocze pingwiny. Zauważ, że basen jest otwarty, a wokół niego znajdują się leżaki i trawnik – takie połączenie tworzy iście sielską atmosferę. Koniecznie wejdź także na Most Spreewald, skąd rozpościera się wspaniały widok na cały basen.

Spotkanie z pingwinami

Chcesz jeszcze lepiej przyjrzeć się pingwinom? Kolejna atrakcja Spreewelten Bad pozwoli Ci na to! Po prostu możesz w niewielkiej grupie – maksymalnie 6 osób – porozmawiać z opiekunem, zajmującym się pingwinami, dostać się na wybieg ze zwierzętami, wziąć udział w przygotowywaniu posiłku dla pingwinów, a następnie je nakarmić. Dodatkowo taka atrakcja daje wyjątkową możliwość zabawy z tymi ptakami, dotknięcie ich oraz zrobienie sobie z nimi zdjęć. Bez wątpienia takie chwile na długo zostaną w Twojej pamięci!

Karmienie pingwinów

Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą wziąć udział w pokazie karmienia pingwinów. Odbywa się to dwa razy w ciągu dnia – standardowo o 11:30 i 15:30, więc koniecznie właśnie w tych godzinach odwiedź park rozrywki! Jednak ta atrakcja nie polega jedynie na obserwacji, ponieważ możesz także czynnie karmić pingwiny. Pamiętaj jednak o tym, że istnieją specjalne wymogi dotyczące wieku dzieci. Uczestnictwo w tej atrakcji jest możliwe jedynie dla maluchów powyżej 4 roku życia – konieczny jest udział dorosłego opiekuna. Dzieci powyżej 6 roku życia mogą samodzielnie karmić pingwiny.

Ciekawe place zabaw

Podczas wizyty w Spreewelten Bad każdy maluch będzie się doskonale bawić – nawet wówczas, gdy będzie już zmęczony wodą. W końcu do dyspozycji dzieci jest naprawdę sporo placów zabaw. Niektóre z nich znajdują się na basenie – w jego najpłytszej części. Jednak ciekawym rozwiązaniem jest też „suchy” plac zabaw. Najmłodsi mogą się tam wspinać po linach, korzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i innych zabawek. Jednocześnie nadal znajdują się w pobliżu pingwinów. Po prostu na terenie placu zabaw jest szyba z widokiem na basen oraz pingwiny.

Basen z falami

Wizyta w parku rozrywki Spreewelten Bad to zdecydowanie najlepszy sposób na aktywne spędzenia czasu. W końcu możesz tam skorzystać z licznych basenów, a zabawa w wodzie na pewno Ci się nie znudzi. Tym bardziej, jeżeli odwiedzisz stację nurkową lub basen z falami. Wzburzona woda sprawi, że poczujesz się, jak nad morzem czy oceanem, co jeszcze bardziej zwiększy Twój zachwyt. Poza tym takie oryginalne baseny dodatkowo urozmaicą pobyt w tym parku rozrywki, a przy tym zachęcą do wspólnej zabawy. W końcu Spreewelten to idealne miejsce dla całej rodziny.

NAJBLIŻSZY TERMIN WYCIECZKI: 18-02-2023 r.

Spreewelten Bad w Lubbenau
Spreewelten Bad w Lubbenau
Wycieczka Spreewelten z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina