ZWIEDZAMY MIASTO ŁÓDŹ

ZWIEDZAMY MIASTO ŁÓDŹ

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Łódź to jedno z największych miast w Polsce – zachwycające ciekawymi zabytkami i oryginalnymi krajobrazami. Wiele osób jeszcze nie dostrzegło potencjału turystycznego tego miejsca – też należysz do tego grona? Zatem pora zmienić zdanie i poznać atrakcje Łodzi, które Cię po prostu oczarują! W końcu to idealna lokalizacja na krótki urlop. Sprawdź, co warto zobaczyć w tym mieście, podczas city break.

Odkryj miasto Łódź

Dlaczego warto odwiedzić Łódź?

Od wielu lat Łódź walczy z opinią szarego przemysłowego miasta. Jednak nie musisz czekać, aż zmieni się sposób postrzegania tego miejsca. W końcu sam możesz się o tym przekonać – wystarczy, że udasz się na kilkudniowy wypad do Łodzi. Atrakcje tego miasta na pewno przypadną Ci do gustu. Poza tym zwróć uwagę na jego zachęcającą lokalizację. Umiejscowienie w centralnej Polsce sprawia, iż jest to świetny punkt do dalszych wycieczek. Właściwie w ciągu 2-3 godzin możesz dostać się do wielu największych miast w Polsce, aby tam kontynuować kolejne odkrycia. Jednak nie tylko lokalizacja to ogromny atut Łodzi. Zwróć też uwagę na ciekawą architekturę, która sprawia, że miejsce to ma swój wyjątkowy klimat. Po prostu nie znajdziesz go w żadnym innym polskim mieście. Dodatkową zaletą jest fakt, iż coraz liczniejsze budowle z XIX wieku są odrestaurowywane.
Zauważ, iż od 1999 roku Łódź należy do Réseau Art Nouveau Network, czyli do słynnego związku miast, które posiadają wiele secesyjnych zabytków.

Atrakcje Łodzi – 6 miejsc, które warto odwiedzić

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Bez wątpienia odwiedzając Łódź, musisz zobaczyć MS2 – Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W końcu to jeden z najważniejszych symboli tego miasta, a przede wszystkim drogowskaz tego, w jakim kierunku obecnie podąża. Poza tym uwagę zwracają także dzieła znajdujące się na trzech piętrach tego budynku. Oczywiście najważniejsze w tym miejscu są eksponaty – one na pewno Cię nie zawiodą. Nawet jeżeli nie jesteś fanem sztuki współczesnej, to poszczególne instalacje czy dzieła niosą za sobą wręcz namacalny przekaz.
Ogromnym atutem łódzkiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest nie tylko zewnętrzna architektura, ale też olbrzymia przestrzeń. Dzięki temu zyskasz prywatność, tak potrzebną podczas kontaktu ze sztuką.

ZWIEDZAMY MIASTO ŁÓDŹ

Manufaktura

Oczywiście obecnie jednym z najsłynniejszych miejsc w Łodzi jest Manufaktura. To właśnie tam bije serce tego miasta, a przeprowadzona inwestycja na pewno przydała mu splendoru. Choć Manufaktura może Ci się kojarzyć z centrum handlowym, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że znajduje się tam o wiele więcej atrakcji Łodzi. W końcu Manufaktura to kompleks wielu budynków, które zostały odrestaurowane, a teraz wyróżniają się czerwoną cegłą i wspaniałą architekturą. Na obejrzenie tego miejsca potrzebujesz sporo czasu, bo na terenie Manufaktury znajdują się liczne sklepy, kino, kilka muzeów, hotel oraz ścianki wspinaczkowe. Dodatkowo możesz skorzystać z sezonowych rozrywek typu lodowisko lub plaża. Te atrakcje Łodzi na pewno dostarczą Ci wiele pozytywnych wrażeń!

Łódzkie zielone tereny

Przestaniesz postrzegać Łódź jako przemysłowe miasto, gdy tylko odkryjesz tamtejsze tereny zielone. W końcu znajduje się tam ponad 30 parków! Większość z nich powstała z inicjatywy właścicieli fabryk, którzy otwierali je dla swoich pracowników. Dzięki temu na pewno znajdziesz miejsce, gdzie nie tylko wypoczniesz, ale też aktywnie spędzisz czas wolny i odetchniesz od miejskiego zgiełku. Jeżeli chcesz odwiedzić naturalne atrakcje Łodzi, to koniecznie udaj się do lasu łagiewnickiego – to jeden z największych w Europie kompleksów leśnych, znajdujący się w granicach miasta! Szczególnie malownicze krajobrazy odnajdziesz w pobliżu licznych stawów.

Planetarium EC1 Łódź

Lubisz patrzeć w gwiazdy, a może masz duszę odkrywcy? W takim razie tak atrakcja Łodzi na pewno Ci się spodoba! Mowa tu oczywiście o Planetarium EC1, które szczyci się tytułem najnowocześniejszego budynku tego typu w Polsce. Wszystko to jest zasługą kopuły o średnicy 18 m, gdzie został umieszczony ekran sferyczny o średnicy 14 metrów. Te wymiary naprawdę robią wrażenie! Zwróć również uwagę na fakt, iż Planetarium zostało umieszczone na pierwszym miejscu 7 Cudów Polski, czyli rankingu stworzonym przez National Geographic.

Off Piotrowska

Off Piotrowska to naprawdę niekonwencjonalne miejsce, znajdujące się w samym centrum Łodzi. Tam nie tylko odpoczniesz od miejskiego zgiełku, ale też naprawdę dobrze zjesz. Po prostu Off Piotrowska to ciekawy kompleks odnowionych pofabrycznych terenów, gdzie powstały klimatyczne restauracje. Odbywają się tam również liczne tematyczne targi, wystawy oraz wydarzenia kulturalne.

Stacja Radegast

Niektóre atrakcje Łodzi mogą przenieść Cię w dość ciemną i mroczną przeszłość tego miasta. Jedną z nich jest stacja Radegast, czyli miejsce skąd odjechało tysiące ludzi do obozów zagłady. Wielu z nich nigdy już stamtąd nie powróciła. Dla uczczenia pamięci tych osób oraz wszystkich ofiar terroru II wojny światowej na stacji Radegast postawiono pomnik. W pobliżu znajduje się też niewielkie muzeum, gdzie poznasz jeszcze więcej faktów na temat tych wydarzeń.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis

Zwiedzamy miasto Łódź

koniecznie daj nam znać

Odkryj miasto Łódź
Odkryj miasto Łódź
Piotrkowska
Odkryj Łódź z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina