PIELGRZYMKA MEDJUGORIE ZE SZCZECINA

Pielgrzymka Medjugorie ze Szczecina

Medjugorie to niewielka miejscowość położona na terenie Bośni i Hercegowiny. Medjugorie, które położone jest pomiędzy dwoma górami, jest przede wszystkim popularnym miejscem pielgrzymkowym. Począwszy od roku 1981 na terenie Medjugorie miały miejsce objawienia maryjne. Świadkiem tych objawień była szósta miejscowych dzieci. Według dzieci Matka Boża (w języku chorwackim Gospa) zaczęła się objawiać 24 czerwca 1981 r. Trójce z dzieci (Ivan, Vicka i Marija) objawienia miały miejsce codziennie. Trójce pozostałych (Mirjanka, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością. Aktualnie Gospa objawia się widzącym w tym miejscu, gdzie się znajdują. W przekazach widzących Gospa wzywa świat do modlitwy i nawrócenia. Poprzez swoje orędzia zachęca do pogłębienia wiary oraz lektury pisma świętego. Jednocześnie wzywa widzących do przekazania wiernym tajemnic dotyczących przyszłych losów świata i Kościoła.

wycieczka ze szczecina

Pielgrzymka Medjugorie ze Szczecina

Administracja Kościoła Katolickiego obecnie ani nie uznaje, ani nie odrzuca miejscowych objawień. Jest to wynikiem ciągłego procesu objawień. Z tego tytułu na terenie parafii Medjugorie powołana była specjalna komisja mająca zbadać prawdziwość objawień. Komisja w raporcie przygotowanym przez arcybiskupa Henryka Hosera pozytywnie odnosiła się do owoców pielgrzymek do Medjugorie. Stąd od roku 2019 Papież Franciszek wydał zgodę na organizowanie oficjalnych pielgrzymek do Medjugorie. Dziś Medjugorie jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków pielgrzymkowych w Europie.

Odwiedź Bośnię i Hercegowinę

Pielgrzymka do Medjugorie to szeroka oferta związana z poznaniem miejscowych atrakcji turystycznych. Wiele z nich położonych jest na terenie Bośni i Hercegowiny. Wiele również atrakcji znajduje się w nieopodal położonej Chorwacji. Nasza pielgrzymka to możliwość odwiedzenia Chorwacji i Bośni. Nasz program ramowy w przypadku wycieczki autokarowej zawiera nocleg tranzytowy w okolicach Zagrzebia. Nieopodal chorwackiej stolicy znajduje się bowiem miejscowość Marija Bistrica, przez pielgrzymów określana chorwacką Częstochową. Wizyta w Marija Bistrica to zarazem wstęp do późniejszego szlaku pielgrzymkowego. Po przyjeździe do Medjugorie możemy skorzystać z całej palety różnych atrakcji turystycznych. Jedną z najczęściej wybieranych jest jednodniowy wyjazd do Mostaru. Mostar to możliwość doświadczenia styku dwóch kultur funkcjonujących w Bośni i Hercegowinie. Symbolem, a zarazem najbardziej znanym zabytkiem Mostaru jest Stary Most na rzece Neretwa. Pielgrzymka do Medjugorie to również możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów. Nieopodal Medjugorie znajduje się kompleks wodospadów kaskadowych będących odpowiednikiem Plitwickich Jezior. Mowa o słynnych wodospadach Kravica, które są ciekawym miejscem odpoczynku zwłaszcza w trakcie ciepłych letnich dni. Nasza pielgrzymka do Medjugorie to również możliwość wizyty na terenie słynnego klasztoru Derwiszów w miejscowości Blagaj. Oprócz budynków klasztoru i tutejszej kultury można podziwiać przepływającą rzekę Buna.

Pielgrzymka do Medjugorie ze Szczecina

Biuro podróży event-tours organizuje pielgrzymki do Medjugorie w dwóch wariantach. Wariant nr 1 jest realizowany za pomocą transportu autokarowego. W tym wariancie dodajemy nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji, o którym pisaliśmy powyżej. Do Medjugorie dojeżdżamy na obiadokolację i nocleg. Wariant nr 2 jest to pielgrzymka samolotowa. W tym przypadku do Medjugorie docieramy połączeniem lotniczym z Berlina lub Warszawy do Mostaru, lub Dubrownika. Na lotniskach docelowych oczekiwać będzie na nas autokar, którym wyruszymy w dalszą drogę. Pielgrzymka samolotowa do Medjugorie to zdecydowanie szybszy i mniej czasochłonny sposób na dojazd do Medjugorie. Biuro podróży event-tours organizuje pielgrzymki do Medjugorie w sposób kompleksowy. Program ramowy pobyt w hotelu wraz z wyżywieniem. Uczestnicy otrzymują śniadania, obiadokolacje i nocleg w Medjugorie. Pielgrzymka do Medjugorie jest dedykowana dla osób indywidualnych, jak i grup. Głównymi naszymi miastami wyjazdowymi są Szczecin i Stargard. W przypadku grup istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż Szczecin lub Stargard. W takim przypadku biuro event-tours organizuje wyjazd z miejsca ustalonego z grupą. Zarówno wariant nr 1, jak i wariant nr 2 obejmują wycieczkę jednodniową do Mostaru. Biuro podróży event-tours zapewnia również wyjazd na wodospady Kravica. Wybierając się na pielgrzymkę do Medjugorie z event-tours odwiedzimy również Dubrownik. Będzie również możliwość wybrania się na plażę do słynnych chorwackich miejscowości letniskowych.

Wybierz się z Biurem podróży event-tours na pielgrzymkę do Medjugorie ze Szczecina i Stargardu. Zarezerwuj już termin już teraz! Biuro podróży event-tours zaprasza w sposób szczególny na pielgrzymkę do Medjugorie na słynny Festiwal Młodych. Przygotujemy ofertę pielgrzymki samolotowej lub pielgrzymki autokarowej.

Więcej na temat Pielgrzymki do Medjugorie przeczytasz na naszym blogu.

PROGRAM PIELGRZYMKA MEDJUGORIE ZE SZCZECINA

Dzień 1: Wyjazd ze Szczecina. Nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Hotel 3***. Pokoje dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Dzień 2: Przyjazd w Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, Wycieczka Medjugorie, potem wyjazd na Górę Objawienia (Podbrdo),powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, wyjazd do Mostaru, Blagaj  –  zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, wyjazd do Dubrownika. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, wyjazd nad morze – Makarska z grotą Veprić,

Wodospady Kravica (BiH) Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, wyjazd do Górę Krzyży w Medjugorie (Kriżavac), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Obiadokolacja. Nocleg tranzytowy. Hotel 3***. Pokoje dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Dzień 9: Śniadanie i wyjazd do Polski. Przyjazd w  godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

Przejazd autokarem turystycznym z toaletą, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi siedzeniami

2 noclegi tranzytowe w hotelach klasy 3*** Pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami, pełnym węzłem sanitarnym. Wyżywienie: śniadania  obiadokolacje

7 noclegów w hotelu o standardzie 3*** w Medjugorie. Pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami, pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją.

Wyżywienie: 7 śniadań (bufet) i 7 obiadokolacji (bufet).

Opieka pilota – przewodnika.

Opieka duszpasterska.

Ubezpieczenie KL do kwoty 10 000,00 euro/osoba i NNW do kwoty 15000,00 zł/osoba.

Wycieczki wg programu.

Opłaty drogowe, parkingi, autostrady.

CENA NIE OBEJMUJE:

Wydatków własnych

INNE:
Należy posiadać ważny dokument uprawniający do przekroczenia granicy, np. paszport lub dowód osobisty.

UWAGA!

MOŻLIWOŚĆ ZAPŁATY ZA WYCIECZKĘ W RATACH!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ SZCZEGÓŁY.

Pielgrzymka do Medjugorie z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina