JAKIE MIEJSCA WARTO ODWIEDZIĆ NA MAZURACH?

JAKIE MIEJSCA WARTO ODWIEDZIĆ NA MAZURACH?

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Towarzystwo natury, kojący szum jezior, a do tego mnóstwo atrakcji dostosowanych do osób w każdym wieku. Tego wszystkiego doznasz na Mazurach, dlatego ten teren jest tak chętnie odwiedzany nie tylko latem, ale też podczas dłuższych weekendów, a nawet zimowych podróży. Przekonaj się, jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach i wyrusz tym tropem na kolejną wspaniałą wycieczkę!

Jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach?

JAKIE MIEJSCA WARTO ODWIEDZIĆ NA MAZURACH?

7 miejsc, które warto zobaczyć na Mazurach

Mazury stanowią część województwa warmińsko-mazurskiego i są traktowane jak krainę historyczną. Choć z administracyjnego punktu widzenia to zupełnie odrębny region. Ogromną zaletą Mazur są tereny rozpościerające się od Pojezierza Mazurskiego po Pojezierze Iławskie. Sprawiło to, że po prostu Mazury stanowią jeden z najpopularniejszych terenów wakacyjnych podróży. Zwróć również uwagę na ogromną liczbę atrakcji – nie tylko przyrodniczych, ale również kulturowych. Dzięki temu wiesz, że krótki wyjazd po najważniejszych miastach Mazur zapewni Ci mnóstwo pozytywnych emocji. Poza tym te tereny, zabytki oraz krajobrazy są tak różnorodne, iż bez względu na swój wiek czy zainteresowania znajdziesz tam coś dla siebie. Ważne jest tylko to, abyś wiedział, jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę – z nią każda podróż stanie się kompletna i niezwykle interesująca!

Giżycko

Giżycko to jedno z najważniejszych miast Mazur, więc koniecznie je odwiedź. Tam poczujesz się jak na śródziemnomorskiej riwierze, gdzie możesz podziwiać wspaniałe jachty czy żaglówki. Poza tym Giżycko nie tylko znajduje się na szlaku mazurskich zabytków, ale też jest wręcz otoczone przez wodę – aż 12% powierzchni gminy to są właśnie zbiorniki wodne! Wiele z nich stało się najchętniej odwiedzanymi atrakcjami Mazur, więc zdecydowanie Giżycko to miasto, które warto odwiedzić, będąc w tym regionie!

Mikołajki

Kolejnym ważnym, a przy tym niezwykłym miastem, które musisz zobaczyć na Mazurach, są Mikołajki. Dla jednych to „Perła Mazur”, a dla innych prawdziwa „Wenecja Północy” – bez względu na to, jak nazwiesz Mikołajki, to na pewno zachwycisz się ich urokiem. W końcu piękne krajobrazy witają Cię z każdej strony, a na dodatek to prawdziwy raj dla osób, lubiących aktywny wypoczynek. Możesz tam nie tylko uprawiać żeglugę, ale również wziąć udział w rowerowej bądź konnej przejażdżce. Miasto przyciąga także ciekawymi atrakcjami – zabytkowymi synagogami, aquaparkami, portami i interesującymi muzeami.

Ełk

Stolica Mazur to następne miasto tego wspaniałego regionu, które musisz zobaczyć. Tutaj wyczujesz już więcej miejskiego klimatu, jednocześnie nie musisz rezygnować z prawdziwego uroku Mazur. W końcu na terenie miasta znajduje się Jezioro Ełckie, gdzie możesz pływać łódkami, żaglówkami, a nawet skuterami i rowerami wodnymi – gwarantujemy, że atrakcji Ci nie zabraknie.

Jezioro Śniardwy

Choć Jezioro Śniardwy bywa zdradliwe, to po prostu poraża swoją wielkością, dzikością oraz cudownymi krajobrazami. Tam możesz poczuć się jak nad morzem – w końcu z brzegu nie dostrzeżesz horyzontu. Właśnie dlatego to największe jezioro w Polsce stanowi jedną z najważniejszych atrakcji Mazur. Zwróć też uwagę na dogodną lokalizację tego zbiornika – zaledwie 10 km dalej znajdują się Mikołajki, więc w każdej chwili możesz zwiedzić miasto i wypłynąć na mazurskie wody. Śniardwy to również wspaniałe miejsce dla tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek – choć pamiętaj, że początkujący żeglarze mogą nie poradzić sobie z tamtejszymi silnymi wiatrami, więc koniecznie skorzystaj z pomocy kogoś bardziej doświadczonego.

Puszcza Piska

Kochasz naturę i chcesz się w nią zagłębić? Mazury to doskonały teren dla każdego miłośnika przyrody – szczególnie wtedy, gdy wybierzesz się w podróż po Puszczy Piskiej. To największy kompleks leśny na tym obszarze – ma aż 100 tys. ha! W jego skład wchodzą najważniejsze atrakcje Mazur np. jeziora Śniardwy, Warnołty i Jegocin. Poza tym na terenie Puszczy Piskiej znajdziesz wiele ciekawych okazów drzew, a przy odrobinie szczęścia spotkasz wspaniałe zwierzęta typu jelenie, łosie, dzikie czy rysie.

Święta Lipka

Lubisz odwiedzać w trakcie wycieczek miejsca niezwykłe, a przy tym legendarne? W takim razie na pewno zachwyci Cię „Częstochowa Północy”, czyli po prostu Święta Lipka. To sanktuarium maryjne stanowi jedną z najważniejszych atrakcji tego regionu. W końcu już od pierwszego wejrzenia zachwyca gotyckim przepychem, a tajemnicze otoczenie wokół lasów i jezior dodatkowo nadaje temu miejscu wyjątkowo mistycznego charakteru. Odwiedzając Świętą Lipkę, koniecznie zwróć uwagę na słynne organy, które stanowią ciekawy przykład architektury kościelnej – wielka w tym zasługa ruchomych figurek przedstawiających świętych i anioły.

Kanał Elbląski

Jeden z cudów Polski – to właśnie do tego zacnego grona przynależy Kanał Elbląski, czyli kolejna wspaniała atrakcja Mazur. Przebycie tej drogi wodnej to na pewno jest ciekawe przeżycie – ze względu na jego konstrukcję, a także na wspaniałe widoki, jakie czekają Cię w trakcie tej niecodziennej wycieczki.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis:

Jakie miejsca na Mazurach warto odwiedzić?

Koniecznie daj nam o tym znać!

akie miejsca warto odwiedzić na Mazurach?
akie miejsca warto odwiedzić na Mazurach?
Jezioro Śniardwy
Jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach? z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina