WYCIECZKI DO KOPENHAGI ZE SZCZECINA.

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN.

Zapraszamy na wycieczki do Kopenhagi, o której mówi się, że jest to najradośniejsza ze skandynawskich stolic. Miasto szczyci się ogromną ilością kawiarni, klubów muzycznych, barów i dyskotek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

WYCIECZKA ZE SZCZECINA DO KOPENHAGI.

Wycieczkę do Kopenhagi proponujemy na dwa sposoby.  Sposób pierwszy to przejazd do Kopenhagi autokarem poprzez przeprawę promową Rostock-Gedser.  Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna oferta cenowa a także możliwość podziwiania krajobrazów duńskich od strony granicy z Niemcami.

Sposób drugi to nocny rejs ze Świnoujścia do szwedzkiego portu Ystad. Nad ranem, po śniadaniu opuszczamy Ystad i kierujemy się autokarem przez słynny most Oresund w stronę Kopenhagi. Do atutów drugiego wariantu należy komfort, bowiem podczas nocnego rejsu promem, możemy się w pełni zrelaksować – poprzez odpoczynek w promowych kabinach lub też na dyskotekowym promowym parkiecie.

W sezonie turystycznym wycieczki do Kopenhagi ze Szczecina realizujemy raz w miesiącu, a na życzenie grup – jeszcze częściej.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ DO KOPENHAGI?

Tłumy turystów do Kopenhagi sprowadza bajkowy duch najsłynniejszego Duńczyka – Hansa Christiana Andersena. Na placu ratuszowym znajduje się jego pomnik. A w całym mieście znajdziemy wiele miejsc, które kojarzą się z jego baśniami.

Największa atrakcja Kopenhagi i najsłynniejszy na świecie lunapark to Ogrody Tivoli, które były dla Andersena inspiracją do wielu baśni. Najprostszym przykładem jest jedna z najbardziej znanych bajek pisarza „Słowik”. Zainspirowana ona została Chińskim Pawilonem znajdującym się na terenie Tivoli. W parku są karuzele, kolejki górskie, akrobaci, muzykanci, tancerze i aktorzy odgrywający sceny z bajek Andersena. Niektóre z urządzeń parku zaliczają się już do zabytków. Ale znajdziemy tu także restauracje, kawiarnie, cukiernie, lodziarnie… Od kwietnia 2007 w Tivoli działa chairoplane The Star Flyer, będący najwyższą karuzelą na świecie – ma ponad 80 metrów wysokości.

Ciekawostki Kopenhaga:

 • Atrakcje
  najsłynniejszy na świecie lunapark – Ogrody Tivoli, od kwietnia 2007 w Tivoli działa chairoplane The Star Flyer -najwyższa karuzela na świecie (ponad 80 metrów wys.)
 • Symbol miasta
  pomnik Syrenki – najsłynniejszej bohaterki baśni Andersena
 • Ulice
  ulica Stroget, która była pierwszy deptak na świecie i pierwsza wyasfaltowana ulica
 • Słynni ludzie
  Hans Chrystian Andersen – bajkopisarz
 • Atrakcje turystyczne
  Okrągła Wieża Rundetaarn (35 metrów wys.) – mieści najstarsze działające w Europie obserwatorium astronomiczne
 • Naj…
  O Kopenhadze mówi się, że jest najradośniejszą ze skandynawskich stolic.

I jeszcze jedna ciekawostka: przeczytajcie tivoli od tyłu… Powiedzcie to: I lov’it! Kocham to! Tivoli jest miejscem, które pokocha każdy!

Symbolem Kopenhagi jest pomnik Syrenki, najsłynniejszej bohaterki baśni Andersena. Jednym z jego elementów, który obrósł już w legendę, jest biust syrenki. Podobno, gdy mężczyzna dotknie jej prawej piersi,  będzie miał szczęście w miłości. Widząc, jak wytarty jest jej biust, można łatwo się domyślić, że wielu sprawdza, czy to zadziała.

W Kopenhadze znajduje się ulica Stroget, która była pierwszym deptakiem na świecie i pierwszą wyasfaltowaną ulicą. Znajduje się tu sklep firmowy słynnej fabryki szkła i porcelany „Royal Copenhagen”. Artykuły tu zakupionę będą chyba najwspanialszą pamiątką z Kopenhagi.

Innym bardzo ciekawym miejscem jest Okrągła Wieża Rundetaarn, która ma 35 metrów wysokości i mieści najstarsze działające w Europie obserwatorium astronomiczne, platformę widokową oraz galerię. Raz w roku na jej spiralnych podjazdach odbywają się szalone wyścigi rowerowe.

TERMINY WYCIECZEK DO KOPENHAGI ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Kopenhagi dostępne są u pracowników naszego biura oraz na stronie internetowej. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Kopenhagi ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

POBIERZ PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI DO KOPENHAGI W SEZONIE 2019:  Oferta_Kopenhaga_PF_2019

ZAREZERWUJ TERAZ ONLINE

LUB

na stronie internetowej

www.wycieczki.event-tours.pl

Wycieczka do Kopenhagi z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina, Lubina, Gorzowa, Zielonej Góry, Poznania, Legnicy, Polkowic.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE:

WYCIECZKA DO BERLINA

WYCIECZKA FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN

WYCIECZKA FESTIWAL ŚWIATEŁ PRAGA

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY BERLIN

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY NEUBRANDENBURG

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY BERLIN – DRUGI TERMIN

WYNAJEM AUTOKARÓW

USŁUGI PRZEWODNIKA WYCIECZEK

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W KARKONOSZACH

ZOBACZ GALERIĘ NASZYCH AUTOKARÓW