WYCIECZKA JEDNODNIOWA DO POCZDAMU.

Poczdam – stolica i największe miasto kraju związkowego Brandenburgia, wchodzące w skład obszaru metropolitalnego Berlin-Brandenburg.

Miasto znane jest głównie ze swoich bardzo cennych zespołów zabytkowych, głównie z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wybudowanego w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego, który od 1990 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Od połowy XIX wieku Poczdam rozwijał się jako centrum kulturalno-naukowe. Obecnie miasto jest jednym ze znaczących ośrodków akademickich we wschodnich Niemczech. Działają tu 3 uczelnie publiczne oraz ponad 30 instytutów badawczych. Około 15% mieszkańców stanowią studenci – m.in. Uniwersytetu w Poczdamie. W mieście znajduje się najstarsze na świecie studio filmowe Babelsberg, które było siedzibą wytwórni filmowej Universum Film AG. Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Poczdamu.

WYCIECZKA ZE SZCZECINA DO POCZDAMU.

Sama podróż autokarem to około 3 godziny licząc od momentu wyjazdu ze Szczecina. Z uwagi na fakt, iż Poczdam położony jest zaledwie ok 140 km od Szczecina, naszą wycieczkę rozpoczynamy zwykle ok godziny 7.00. Proponujemy przejazd w godzinach porannych, unikając w ten sposób nadmiernego ruchu drogowego. Przejazd to okazja do wypoczynku przed całym dniem atrakcji, jakie czekają na nas już od samego przyjazdu do Poczdamu. Jako jedne z nielicznych biur podróży, nasze Biuro podróży Event-tours zaprasza Państwa do zwiedzania Poczdamu z własnym systemem słuchawkowym Tour-Guide, dzięki, któremu uczestnicy otrzymują informacje bezpośrednio od przewodnika w znakomitej jakości.

CO OFERUJE PROGRAM WYCIECZKI DO POCZDAMU.

Nasz standardowy program jednodniowej wycieczki do Poczdamu przewiduje zwiedzanie miasta z częściowym wykorzystaniem autokaru. Wysiadamy z autokaru przy Nowym Pałacu, rozpoczynając tym samym zwiedzanie z przewodnikiem, który w sposób profesjonalny a zarazem atrakcyjny dla ucha opowie o wszystkich obiektach, które mijamy w czasie wędrówki. Całość przeplatana jest ciekawymi i zabawnymi anegdotami z historii Poczdamu oraz jego mieszkańców. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy i usłyszymy od przewodnika informacje związane z: kompleksem pałacowo-parkowym Sanssouci na terenie którego znajdują się: Kościół Pokoju, Łaźnie rzymskie, Nowa Oranżeria, Pałac Charlottenhof, Pałac Neue Kammern, Pawilon chiński, Pawilon Smoków, Ruinenberg, Stacja pomp w stylu tureckiego meczetu z kominem w formie minaretu, Pałac Sacrow z parkiem i kościołem Zbawiciela. Zobaczymy również: Kompleks Nowy Ogród, Meierei im Neuen Garten, Pałac Cecilienhof, Kolonię rosyjską Alexandrowka, Kościół św. Piotra i Pawła, Bramę Brandenburską oraz przespacerujemy się urokliwymi uliczkami Dzielnicy Holenderskiej.

Odwiedzimy również słynny most Glienicke – miejsce wymiany szpiegów między NRD a Berlinem Zachodnim.

W ramach pobytu w Poczdamie przewidujemy ok. 1 godzinę czasu wolnego na zakup pamiątek, chwilę odpoczynku oraz pyszną kawę.

W podróż powrotną do Szczecina udajemy się około godziny 17.00. Czas przejazdu autokarem przeznaczamy na odpoczynek po dniu pełnym atrakcji i niespodzianek. Do Szczecina przyjeżdżamy około godziny 19.00.

Powyższy program wycieczki do Poczdamu można w dowolny sposób modyfikować w zależności od oczekiwań grupy, o np. o wizytę we wnętrzach Pałacu Sanssouci, Pałacu Cecilienhof czy kompleksu filmowego Babelsberg i wiele innych atrakcji, które oferuje Poczdam po wcześniejszym ustaleniu z pracownikami naszego Biura.

TERMINY WYCIECZEK DO POCZDAMU ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Poczdamu ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Poczdamu ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

ZAREZERWUJ TERAZ ONLINE

LUB

na stronie internetowej

www.wycieczki.event-tours.pl

Wycieczka do Poczdamu z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina. Poznania, Gorzowa.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE NASZE PROPOZYCJE:

WYCIECZKA DO BERLINA

WYCIECZKA DO KOPENHAGI

WYCIECZKA DO AMSTERDAMU

WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

WYCIECZKA DO PRAGI

WYCIECZKA FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN

WYNAJEM AUTOKARÓW

USŁUGI PRZEWODNIKA WYCIECZEK

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W KARKONOSZACH

ZOBACZ GALERIĘ NASZYCH AUTOKARÓW