PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

MEDJUGORIE ZE SZCZECINA.

Medjugorie jest niewielką miejscowością położoną na terenie Bośni i Harcegowiny tuż przy granicy z Chorwacją. Nazwa tej miejscowości w języku chorwackim oznacza po prostu „teren między górami” czy też „międzygórze”. To właśnie tutaj w Medjugorie znajduje się jedno z najmłodszych sanktuariów maryjnych, do którego zmierzają pielgrzymi z całego świata by poznać nowe przesłania Gospy i stać się świadkami, bądź samym doświadczyć cudów.

PIELGRZYMKA ZE SZCZECINA DO MEDJUGORIE.

Sama podróż autokarem to około 8 godzin licząc od momentu wyjazdu ze Szczecina do pierwszego noclegu tranzytowego na terenie Płd Moraw (Republika Czeska). Kolejnego dnia po śniadaniu ruszamy w podróż docelową do Medjugorie. Czas przejazdu to kolejne 9 godziny. Przejazd komfortowym autokarem to okazja do wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków jakie oferuje nam Chorwacja. Wieczorową porą dojeżdżamy do Medjugorie, gdzie spędzimy kolejne 7 dni. Dzień drugi w Medjugorie przeznaczamy na zwiedzanie miejscowości z wizytą na wzgórzu Podbrdo – miejscu objawień. Dzień trzeci to wizyta i zwiedzanie z przewodnikiem w Klasztorze Derwiszów w miejscowości Blagaj oraz w nieformalnej stolicy Hercegowiny. Dzień czwarty to odwiedziny i zwiedzanie z przewodnikiem miasta Dubrownik. Dzień piąty przeznaczamy na odpoczynek w słynnym dalmatyńskim kurorcie, którym jest Makarska. Dzień szósty to wizyta na Górze Krzyży (Kriżavac) w Medjugorie oraz czas na zakup pamiątek. Po śniadaniu w siódmym dniu pobytu w Medjugorie, wyjeżdżamy w drogę powrotną do Polski. Po 9 godzinach jazdy przyjeżdżamy do hotelu położonego na terenie Płd Moraw (Republika Czeska). Po odpoczynku ruszamy w ostatni etap podróży. Do Szczecina przyjeżdżamy w godzinach popołudniowych.

W sezonie turystycznym wycieczki do Medjugorie ze Szczecina oferujemy raz na 2 miesiące. Na życzenie grup turystycznych i pielgrzymkowych – oferujemy modyfikacje programu i dostosowanie do oczekiwań grupy z uwzględnieniem oczekiwanego programu.

CO WYDARZYŁO SIĘ W MEDJUGORIE.

24 czerwca 1981 r., około godziny 18 dzieci (w wieku od 10 do 16 lat): Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović zobaczyły na miejscu zwanym Podbrdo (na wzgórzu Crnica) piękną młodą kobietę z dzieckiem na ręku. Następnego dnia, 25 czerwca, o tej samej porze, dzieci poszły w to samo miejsce. Nagle rozbłysła światłość i ujrzały Panią, ale bez dzieciątka na rękach. Była piękna, radosna i uśmiechnięta, dawała rękami znaki, aby się przybliżyć. Dzieci nabrały odwagi i podeszły. Zaraz padły na kolana i zaczęły się modlić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Po modlitwie Pani rozpoczęła z dziećmi rozmowę, a potem pożegnała je słowami: „Z Bogiem, anioły moje”. Przedtem na pytanie dzieci, czy zechce im się ukazać ponownie w dniu jutrzejszym, skinęła potwierdzająco głową.

26 czerwca już w drodze na wzgórze dzieci zobaczyły trzy błyski. Tym razem Pani ukazała się nieco wyżej aniżeli w poprzednich dniach. W pewnym momencie na jakiś czas znikła, ale gdy dzieci zaczęły się modlić, pojawiła się znowu.

Jeszcze przed wyjściem z domu pewien człowiek z grupy osób, która dzieciom towarzyszyła na miejsce objawienia, zabrał z sobą wodę święconą, żeby dzieci pokropiły nią zjawę i ochroniły się w ten sposób przed szatanem. Gdy były z Panią, Vicka wzięła tę wodę i pokropiła Postać mówiąc: „Jeżeli jesteś Maryją, zostań z nami, jeżeli nie jesteś, odejdź od nas!” Postać uśmiechnęła się tylko i została z dziećmi. Wtedy Mirjana zapytała Ją, jak ma na imię, a ona odpowiedziała: „Jestem Błogosławiona Maryja Dziewica”.
W tym samym dniu, podczas schodzenia dzieci z Podbrda, ukazała się jeszcze raz, ale tylko Mariji mówiąc: „Pokój, pokój i tylko pokój”. Płacząc dwa razy powtórzyła: „Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także pomiędzy ludźmi”. To miejsce znajduje się mniej więcej w połowie drogi do miejsca objawień.

TERMINY WYCIECZEK DO MEDJUGORIE ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Medjugorie ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższa wycieczka odbędzie się w terminie 16-25 sierpnia 2018 r. Na życzenie grup oferujmey alternatywne terminy wycieczek. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Legolandu ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

ZAREZERWUJ TERAZ ONLINE

LUB

na stronie internetowej

www.wycieczki.event-tours.pl

 

Pielgrzymka do Medjugorie z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina.