WOLIŃSKI PARK NARODOWY

WOLIŃSKI PARK NARODOWY

BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Północno-zachodnia część Polski to jeden z najlepszych regionów na wakacyjny wypoczynek. W końcu znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz — dobrą infrastrukturę, ciekawe atrakcje, cudowne morze, a także naprawdę niezwykłe miejscowości. Dzięki temu podróżując tam, na pewno nie będziesz narzekać na nudę, bo masz do dyspozycji różnorodne rozrywki i niecodzienne atrakcje. Świnoujście, Woliński Park Narodowy i Międzyzdroje — to najważniejsze miejsca w okolicy, więc sprawdź, dlaczego warto je odwiedzić.

Woliński Park Narodowy

Wycieczka Świnoujście-Woliński Park Narodowy-Międzyzdroje — co warto zobaczyć?

Północno-zachodnia część Polski to jeden z najlepszych regionów na wakacyjny wypoczynek. W końcu znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz — dobrą infrastrukturę, ciekawe atrakcje, cudowne morze, a także naprawdę niezwykłe miejscowości. Dzięki temu podróżując tam, na pewno nie będziesz narzekać na nudę, bo masz do dyspozycji różnorodne rozrywki i niecodzienne atrakcje. Świnoujście, Woliński Park Narodowy i Międzyzdroje — to najważniejsze miejsca w okolicy, więc sprawdź, dlaczego warto je odwiedzić.

Naturalne piękno Wolińskiego Parku Narodowego

Cisza, cudowny zapach lasu i śpiew ptaków — właśnie tym przywita Cię Woliński Park Narodowy. Dzięki temu nie tylko wypoczniesz, ale też zyskasz ochotę na spacer, by jeszcze lepiej poznać walory tego miejsca. Przede wszystkim zwróć uwagę na umiejscowienie tego parku — w końcu w pobliżu znajduje się wiele turystycznych miast, gdzie ciągle panuje harmider. Jednak na terenie parku z pewnością zaznasz spokoju, o którym marzysz.

Woliński Park Narodowy zajmuje powierzchnię ponad 10 tys. hektarów i obejmuje tereny pomiędzy Zalewem Szczecińskim a Zatoką Pomorską. Prawdziwym atutem tego miejsca jest wyjątkowo piękna fauna i flora — znajdziesz tam m.in. lasy, których drzewa mają ponad 100 lat. Poza tym rośnie tam blisko 1300 gatunków roślin, a tym m.in. dęby, buki, modrzewie i sosny. Woliński Park Narodowy to też idealne miejsce dla każdego birdwatchera — w końcu możesz tam znaleźć m.in. orła bielika.

Pozostałe atrakcje Wolińskiego Parku Narodowego

Świnoujście — atrakcje, które warto zobaczyć

Każdego roku prawdziwe tłumy turystów odwiedzają Świnoujście. Atrakcje tego miejsca przyciągają nie tylko Polaków, ale też obcokrajowców. Takie zainteresowanie ma swoje uzasadnienie — w końcu znajdziesz tam wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, a także naprawdę dobrze przygotowane plaże, a przy okazji zjesz pyszne jedzenie. Przygotowaliśmy dla Ciebie spis najważniejszych atrakcji Świnoujścia, dzięki czemu na pewno miło i aktywnie spędzisz tam swój wypoczynek.

Wieża kościoła św. Marcina Lutra

Jednym z najważniejszych zabytków Świnoujścia jest wieża kościoła św. Marcina Lutra. Choć to miejsce cudem nie zostało zniszczone w trakcie walk wojennych, to jednak wymagało sporych prac restauracyjnych. Dzięki temu obecnie jest to doskonały punkt widokowy. W pogodny dzień możesz stamtąd dostrzec wiele okolicznych miejscowości, a także Morze Bałtyckie.

Plaża w Świnoujściu

Bez wątpienia Świnoujście ma jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce. Miejsce te zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale również naprawdę przyjemnym i miękkim piaskiem. Dzięki temu spacer na boso to prawdziwa przyjemność. Koniecznie też poświęć chwilę na zbieranie muszelek, ponieważ mają naprawdę spore rozmiary.

Falochron Centralny

Choć jednym z symboli Świnoujścia jest Stawa Młyny, który znajduje się na Falochronie Zachodnim, to jednak jeżeli zależy Ci na miejscu z mniejszą liczbą turystów, to koniecznie odwiedź Falochron Centralny. Z pewnością zachwyci Cię jego długość, która wręcz zachęca do spaceru. Dzięki temu nie tylko wypoczniesz, ale też możesz podziwiać piękne widoki — wpływające statki, Świnoujście, a także na niemieckie kurorty.

Najwyższa w Polsce latarnia morska

Odwiedzając Świnoujście, skorzystaj z możliwości podziwiania widoków z najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej. Przygotuj się tylko na spory wysiłek, bo wieża ma blisko 68 metrów wysokości, a na szczyt prowadzi równo 308 schodów. Jednak po wejściu na górę zupełnie o tym zapomnisz, bo krajobraz jest naprawdę cudowny. Tym bardziej że z każdej strony latarni możesz dostrzec zupełnie inne widoki.

Międzyzdroje — najważniejsze atrakcje

Kolejną cieszącą się ogromną popularnością nadmorską miejscowością są Międzyzdroje. W końcu znajdziesz tam ciekawe atrakcje, a także wiele nadmorskich rozrywek. Dzięki temu zarówno dorośli, jak i dzieci przyjemnie spędzą tam swój wolny czas. Zastanawiasz się, co szczególnie warto zobaczyć w Międzyzdrojach? Zatem skorzystaj z naszej krótkiej listy atrakcji.

Molo w Międzyzdrojach

W 2004 roku zbudowano obecne molo w Międzyzdrojach. Jego długość sięga blisko 400 metrów, dzięki czemu z jego końca możesz podziwiać okolicę. Poza tym jest to również doskonałe miejsce na spacer. W pobliżu znajdują się też restauracje i sklepy, gdzie kupisz pamiątki lub zjesz rybę.

Punkt widokowy Kawcza Góra

Jesteś miłośnikiem pięknych widoków? Zatem koniecznie udaj się na Kawczą Górę. Gwarantujemy, że warto się natrudzić i wspiąć po licznych schodach, bo na wysokości 51 metrów czeka na Ciebie naprawdę cudowna panorama na Zatokę Pomorską.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Spacerując po Międzyzdrojach, odwiedź Aleję Gwiazd, gdzie znajduje się ponad 100 odcisków dłoni. Swój ślad zostawiły tam znane osobistości z branży filmowej — aktorzy i aktorki, reżyserowie, scenarzyści itp. Nie zapomnij również o zrobieniu zdjęcia przy odbiciu dłoni Twojego ulubieńca.

Plaża
Woliński Park Narodowy z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina