PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE ZE SZCZECINA.

 BIURO PODRÓŻY SZCZECIN

Medjugorie jest niewielką miejscowością położoną na terenie Bośni i Harcegowiny tuż przy granicy z Chorwacją. Nazwa tej miejscowości w języku chorwackim oznacza po prostu „teren między górami” czy też „międzygórze”. To właśnie tutaj w Medjugorie znajduje się jedno z najmłodszych sanktuariów maryjnych, do którego zmierzają pielgrzymi z całego świata by poznać nowe przesłania Gospy i stać się świadkami, bądź samym doświadczyć cudów.

PROGRAM PIELGRZYMKI ZE SZCZECINA DO MEDJUGORIE.

Medjugorie to znana miejscowość położona w Bośni i Hercegowinie, w kantonie hercegowińsko-neretwiańskim. Panuje tutaj typowy klimat śródziemnomorski, który sprawia, że do tego niezwykłego miasteczka przybywają osoby z całego świata, w tym również z Polski. Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie brakuje tutaj turystów. Medjugorie znana jest z mających się tutaj wydarzyć objawień Maryjnych. Jeżeli Państwo również pragną zwiedzić to bez wątpienia wyjątkowe miejsce, zachęcamy do bliższego poznania przygotowanej przez nas oferty.

SKĄD WYJEŻDŻAMY NA PIELGRZYMKĘ DO MEDJUGORIE?

Prowadzone przez nas biuro podróży organizuje pielgrzymki do Medjugorie ze Szczecina, a także z całego województwa zachodniopomorskiego. To doskonała okazja dla osób, które pragną pomodlić się w tak niezwykłym miejscu, a także poczuć słynny klimat śródziemnomorski. Zachęcamy do wzięcia udziału w dziesięciodniowej pielgrzymce, która z pewnością na długo pozostanie w Państwa pamięci i okaże się fascynującą przygodą.

Proponujemy Państwu przejazd autokarem klasy lux. Zapewniamy sprawdzone, bezpieczne i komfortowe przejazdy ze znanymi i cenionymi przewoźnikami. Pielgrzymka do Medjugorie obejmuje zarówno zwiedzanie Medjugorie z przewodnikiem, jak i liczne atrakcje dodatkowe. Oferujemy opiekę księdza katolickiego, a także wycieczki do innych historycznych miast, wśród których można wyróżnić wycieczki do Mostaru, Dubrownika czy Makarskiej. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa, kto lubi zwiedzać, poznawać nowe miasta, kultury, smaki i tradycje, będzie zachwycony przygotowaną przez nas propozycją.

JAK CZĘSTO REALIZUJEMY PIELGRZYMKI DO MEDJUGORIE?

Wycieczki organizujemy dwa razy w ciągu każdego sezonu turystycznego. Konkretne terminy mogą Państwo poznać, kontaktując się z konsultantami naszego biura podróży. Na życzenie grup pielgrzymkowych pielgrzymki do Medjugorie realizujemy we wskazanym przez nie terminie. Jesteśmy otwarci na oczekiwania naszych klientów, którym staramy się zapewnić jak najlepsze pod każdym względem wycieczki. Istnieje również możliwość zrealizowania wyjazdu z dowolnego miejsca na terenie całej Polski. Program również dostosowujemy do konkretnych oczekiwań grupy.

To wyjątkowa okazja na zwiedzenie niezwykłego kraju, poznanie zupełnie innej kultury i zapewnienie sobie dziesięciu dni niepowtarzalnych wrażeń. Jeżeli zainteresowała Państwa przygotowana przez nas oferta, serdecznie zachęcamy do poznania jej bliżej. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo ze świadczonych przez nas usług. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

CO WYDARZYŁO SIĘ W MEDJUGORIE.

24 czerwca 1981 r., około godziny 18 dzieci (w wieku od 10 do 16 lat): Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović zobaczyły na miejscu zwanym Podbrdo (na wzgórzu Crnica) piękną młodą kobietę z dzieckiem na ręku. Następnego dnia, 25 czerwca, o tej samej porze, dzieci poszły w to samo miejsce. Nagle rozbłysła światłość i ujrzały Panią, ale bez dzieciątka na rękach. Była piękna, radosna i uśmiechnięta, dawała rękami znaki, aby się przybliżyć. Dzieci nabrały odwagi i podeszły. Zaraz padły na kolana i zaczęły się modlić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Po modlitwie Pani rozpoczęła z dziećmi rozmowę, a potem pożegnała je słowami: „Z Bogiem, anioły moje”. Przedtem na pytanie dzieci, czy zechce im się ukazać ponownie w dniu jutrzejszym, skinęła potwierdzająco głową.

26 czerwca już w drodze na wzgórze dzieci zobaczyły trzy błyski. Tym razem Pani ukazała się nieco wyżej aniżeli w poprzednich dniach. W pewnym momencie na jakiś czas znikła, ale gdy dzieci zaczęły się modlić, pojawiła się znowu.

Jeszcze przed wyjściem z domu pewien człowiek z grupy osób, która dzieciom towarzyszyła na miejsce objawienia, zabrał z sobą wodę święconą, żeby dzieci pokropiły nią zjawę i ochroniły się w ten sposób przed szatanem. Gdy były z Panią, Vicka wzięła tę wodę i pokropiła Postać mówiąc: „Jeżeli jesteś Maryją, zostań z nami, jeżeli nie jesteś, odejdź od nas!” Postać uśmiechnęła się tylko i została z dziećmi. Wtedy Mirjana zapytała Ją, jak ma na imię, a ona odpowiedziała: „Jestem Błogosławiona Maryja Dziewica”.
W tym samym dniu, podczas schodzenia dzieci z Podbrda, ukazała się jeszcze raz, ale tylko Mariji mówiąc: „Pokój, pokój i tylko pokój”. Płacząc dwa razy powtórzyła: „Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także pomiędzy ludźmi”. To miejsce znajduje się mniej więcej w połowie drogi do miejsca objawień.

TERMINY WYCIECZEK DO MEDJUGORIE ZE SZCZECINA.

Terminy wycieczki do Medjugorie ze Szczecina dostępne są na naszej stronie internetowej oraz u konsultantów naszego biura. Najbliższa wycieczka odbędzie się w terminie 9-18 października 2018 r. Na życzenie grup oferujemy alternatywne terminy wycieczek. Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Event-tours. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 669 44 91 99. Możesz też zarezerwować od razu bilety na wycieczkę do Legolandu ze Szczecina. Wystarczy, że klikniesz pod niżej zamieszczony link i dokonasz rezerwacji on-line.

ZAREZERWUJ TERAZ ONLINE

LUB

na stronie internetowej

www.wycieczki.event-tours.pl

 

Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina.

 

ZOBACZ GALERIĘ NASZYCH AUTOKARÓW.